Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbsmatch no 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbsmatch no 2
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 21 maj 2019

Nivå 1 Flickor

1 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lilja Shewket Tofiq KareliussonOK Hällen26:28+11:5316:57
Agnes HolstOK Måsen33:00+18:2521:09
Sigrid CarlborgOK Måsen14:359:20
Ida Karlsson SandbergOK Hällen16:18+1:4310:26
Vera von BerensTrosabygdens OK17:01+2:2610:54
Elvy EkbergOK Måsen37:32+22:5724:03
Ellie NettelbladtOK Hällen20:29+5:5413:07
Stella KaragiannisTrosabygdens OK24:01+9:2615:23
Kira KaragianniTrosabygdens OK25:21+10:4616:15
Leia RiströmOK Måsen21:07+6:3213:32
Hanna KarlssonOK Hällen21:00+6:2513:27
Edith BeijarTrosabygdens OK29:02+14:2718:36
Linnea BjörklundOK Hällen17:15+2:4011:03
Cesar Regner EdhagerNyköpings OK14:57+0:229:35
Elise ThedvallTrosabygdens OKej start
Siri SpångNyköpings OKej start
Iris KällströmerNyköpings OKej start
Ebba GottvallNyköpings OKej start
Viola JanssonOK Måsenej start
Julia HammarbergNyköpings OKej start
Julia AlderudNyköpings OKej start
Astrid KlingemarkNyköpings OKej start

Nivå 1 Pojkar

1 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arvin ZeinowOK Hällen25:34+14:0816:23
Adam ErikssonTrosabygdens OK18:07+6:4111:36
Algot LindstenNyköpings OK14:44+3:189:26
Noah MuhrbeckTrosabygdens OK17:48+6:2211:24
Harald HamiltonNyköpings OK30:52+19:2619:47
Elias ÖbergOK Hällen11:267:19
Theo AleniusNyköpings OK15:02+3:369:38
Ludwig TengkvistTrosabygdens OK25:11+13:4516:08
Ivar StridTrosabygdens OK25:00+13:3416:01
August BeijarTrosabygdens OK32:37+21:1120:54
Buster NordinOK Hällen23:00+11:3414:44
Elis GöranssonOK Måsen29:53+18:2719:09
Teo KlefbohmOK Måsen25:47+14:2116:31
Alvar CarneckNyköpings OK23:55+12:2915:19
Love KnutssonTrosabygdens OK16:37+5:1110:39
Mathias EllmarkNyköpings OK30:23+18:5719:28
Teodor BjerkeNyköpings OK13:07+1:418:24
Ingemar CarlborgOK Måsen21:33+10:0713:48
Adam GottvallTrosabygdens OK23:46+12:2015:14
Axel StridTrosabygdens OK20:45+9:1913:18
Ludvig HolmgrenOK Måsen31:27+20:0120:09
Love SeimyrTrosabygdens OK22:30+11:0414:25
Ivar JonssonTrosabygdens OK16:24+4:5810:30
Love Andersson CarlénOK Måsen32:04+20:3820:33
Sam BergNyköpings OK22:58+11:3214:43
Anton TengnerNyköpings OKej start
Kristoffer WibergTrosabygdens OKej start
Vidar ErikssonOK Måsenej start
Sixten BlomqvistNyköpings OKej start
Algot StenssonNyköpings OKej start
Hjalmar ErikssonOK Måsenej start
Milo BruzellTrosabygdens OKej start

Nivå 2 Flickor

1 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa LindqvistOK Måsen22:2411:22
2Vilia Andersson CarlénOK Måsen26:20+3:5613:22
3Amanda AxelssonTrosabygdens OK28:47+6:2314:36
4Olivia ThorburnOK Måsen29:29+7:0514:57
5Greta JanssonOK Måsen30:54+8:3015:41
6Alicia HögforsTrosabygdens OK38:13+15:4919:23
7Elsa HaglundOK Hällen39:27+17:0320:01
8Linnea SteenOK Hällen39:56+17:3220:16
9Märta StraussNyköpings OK47:28+25:0424:05
10Livia NöremarkTrosabygdens OK51:42+29:1826:14
11My TullbergNyköpings OK53:10+30:4626:59
12Maja DahlgrenNyköpings OK57:59+35:3529:25
Astrid HamiltonNyköpings OKej start

Nivå 2 Pojkar

1 970 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker ClashammarNyköpings OK15:037:38
2Vilgot HellstenNyköpings OK18:50+3:479:33
3Victor PalmqvistNyköpings OK19:26+4:239:51
4Emil ÖbergOK Hällen20:55+5:5210:37
5Jonathan PeterssonNyköpings OK21:08+6:0510:43
6Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK23:47+8:4412:04
7Axel GustafssonNyköpings OK24:23+9:2012:22
8Sixten NordinOK Hällen25:00+9:5712:41
9Arvid HenleyTrosabygdens OK25:11+10:0812:47
10Tage LindstenNyköpings OK28:26+13:2314:25
11Erik JohanssonOK Måsen28:29+13:2614:27
12Axel ThorburnOK Måsen31:27+16:2415:57
13Felix HammarströmNyköpings OK32:25+17:2216:27
14Sebastian LejonedNyköpings OK32:57+17:5416:43
15Lukas RiströmOK Måsen34:39+19:3617:35
16Rasmus AxelssonTrosabygdens OK34:51+19:4817:41
17Damian Shewket Tofiq KareliussonOK Hällen35:30+20:2718:01
18William TengkvistTrosabygdens OK36:47+21:4418:40
19Loke ZeinowOK Hällen36:55+21:5218:44
20Elvis UdinNyköpings OK37:10+22:0718:51
21Axel HolstOK Måsen40:25+25:2220:30
22Harry SieurinNyköpings OK49:16+34:1325:00
23Filip KarlssonOK Måsen1:04:12+49:0932:35
August HedinNyköpings OKej godkänd
Surafiel GebremseklOK Måsenej godkänd
Axel BerchonNyköpings OKej start
Nils BehmNyköpings OKej start
Ville JakobssonOK Måsenej start
Svante GustafssonOK Måsenej start
Arthur HjortsbergNyköpings OKej start

Nivå 3 Flickor

2 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miriam GustafssonNyköpings OK27:3710:42
2Elvira LindstenNyköpings OK32:51+5:1412:43
3Novella ValenciaNyköpings OK34:54+7:1713:31
4Molly EliassonNyköpings OK38:23+10:4614:52
5Edith von BerensTrosabygdens OK38:46+11:0915:01
6Evelina PeterssonNyköpings OK41:01+13:2415:53
7Tuva Karlsson SandbergOK Hällen42:57+15:2016:38
8Elma StraussNyköpings OK1:03:53+36:1624:45

Nivå 3 Pojkar

2 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valdemar HamiltonNyköpings OK20:527:33
2Isac LidehnNyköpings OK31:37+10:4511:27
3Lukas KaragiannisTrosabygdens OK32:21+11:2911:43
4Theo Lund RüdénNyköpings OK32:52+12:0011:54
5Ivar NorbergTrosabygdens OK33:21+12:2912:05
6Zakaria RahaliNyköpings OK34:19+13:2712:26
7Wilmer ThedvallTrosabygdens OK35:19+14:2712:47
8Isak SjödinNyköpings OK42:49+21:5715:30
9Casper Andersson CarlénOK Måsen44:07+23:1515:59
10Erik EkbergOK Måsen46:52+26:0016:58
11Gustav NordinTrosabygdens OK49:27+28:3517:55
12Gabriel GöranssonOK Måsen49:53+29:0118:04
13August JacobsenOK Måsen51:30+30:3818:39
14Leo ÖrnebroOK Måsen57:22+36:3020:47
15Ville MellwordNyköpings OK1:01:26+40:3422:15
16Neo BergNyköpings OK1:04:05+43:1323:13
17Emil TengnerNyköpings OK1:07:16+46:2424:22
Gustav HjelmOK Måsenej godkänd
Adrian Koch WallTrosabygdens OKej start

Nivå 4 Flickor

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cajsa AleniusNyköpings OK34:5210:53
2Filippa GuttkeNyköpings OK35:55+1:0311:13
3Elsa JohanssonOK Måsen38:04+3:1211:53
4Adele PalmqvistNyköpings OK39:29+4:3712:20
5Ylva LidehnNyköpings OK1:00:23+25:3118:52
6Vilma JohanssonOK Hällen1:07:24+32:3221:03
Saga ÖrnebroOK Måsenej start

Nivå 4 Pojkar

3 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ClashammarNyköpings OK35:2710:18
2Rasmus ÖbergOK Hällen38:32+3:0511:12
3Victor JacobsenOK Måsen40:32+5:0511:46
4Anders PeterssonNyköpings OK41:33+6:0612:04
5Arvid LindqvistOK Måsen42:34+7:0712:22
6Hampus HolmgrenOK Måsen43:23+7:5612:36
7Ludvig HedinNyköpings OK43:56+8:2912:46
8Emanuel ErikssonNyköpings OK45:30+10:0313:13
9Wilhelm TengrothOK Måsen51:57+16:3015:06
10Oskar LindénNyköpings OK52:40+17:1315:18
11Sebastian SjöqvistOK Måsen54:09+18:4215:44
Tryggve StraussNyköpings OKej godkänd
Axel Björnberg FärdigNyköpings OKej start
Melker BerggrenNyköpings OKej start

Nivå 5 Flickor

3 980 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice EkNyköpings OK33:138:20
2Frida JardingNyköpings OK37:17+4:049:22
3Lovis HellstenNyköpings OK37:27+4:149:24
4Caroline GuttkeNyköpings OK39:40+6:279:57
5Elsa LinderOK Hällen40:52+7:3910:16
6Emma WesterlundNyköpings OK41:36+8:2310:27
7Meja AleniusNyköpings OK43:22+10:0910:53
8Hanna AnängenNyköpings OK46:08+12:5511:35
9Katja GustafssonNyköpings OK49:50+16:3712:31
10Vera CarlssonOK Hällen1:02:37+29:2415:43

Nivå 5 Pojkar

4 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo KindbornOK Hällen27:166:19
2Kasper LagerströmNyköpings OK30:54+3:387:10
3Edvin HellstenNyköpings OK33:01+5:457:39
4Andreas HolmqvistNyköpings OK38:05+10:498:50
5Gustav NorbergNyköpings OK55:52+28:3612:57
Odin EkNyköpings OKej godkänd
Sven SjöqvistOK Måsenej start
Isak SöderblomNyköpings OKej start
Emil BrunbergNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser