Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Herrmatch Västra kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Herrmatch Västra kretsen
Arrangörsorganisation: Istrums SK
Datum: torsdag 23 maj 2019

H21

4 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn ÖbergRyda SK31:566:40
2Tommy StenkvistRyda SK37:19+5:237:48
3Andreas BranellRyda SK37:35+5:397:51
4Andreas BragIK Gandvik40:43+8:478:31
5Oskar DalströmOK Klyftamo46:05+14:099:38

H16

4 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle InemyrIstrums SK35:117:21
2Oskar DahlinIK Gandvik43:38+8:279:07
3Carl StadigIK Gandvik49:46+14:3510:24
4Hjalmar KällIK Gandvik1:12:11+37:0015:06
Erik GrändingerIstrums SKej start

H14

3 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NystrandOK Klyftamo33:1810:12
2Johan AnderssonIK Gandvik45:23+12:0513:55
3Oskar Von RosenIstrums SK53:23+20:0516:22
4Emil JosefssonIstrums SK53:25+20:0716:23
Fritiof LomanderIstrums SKej start

H35

4 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JensenIstrums SK52:4311:01
2Linus IsebornFrämmestads IK53:28+0:4511:11
3Johan AnderssonFrämmestads IK1:04:11+11:2813:25

H40

4 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PåhlmanIstrums SK31:126:31
2Magnus SundmarkIK Gandvik35:08+3:567:21
3Viktor ThorssonRyda SK38:01+6:497:57
4Peter BäckströmIstrums SK38:03+6:517:57
5Martin SchmidmeirFrämmestads IK38:12+7:007:59
6Magnus LundIK Gandvik38:17+7:058:00
7Stefan AnderssonIstrums SK38:48+7:368:07
8Baltzar KarlssonIstrums SK57:12+26:0011:57
Anders FranzénLidköpings VSKej start

H45

4 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony LarssonIstrums SK27:055:39
2Richard TengströmFrämmestads IK30:56+3:516:28
3Magnus DahlinIK Gandvik35:15+8:107:22
4Hans PåhlmanIstrums SK37:53+10:487:55
5Tomas BergstenIstrums SK38:06+11:017:58
6Oskar KarlsonLidköpings VSK40:40+13:358:30
7Magnus KarlssonRyda SK41:26+14:218:40
8Tommy HögIK Gandvik44:55+17:509:23
9Carl-Erik FogelstrandRyda SK50:17+23:1210:31
10Karl DelinRyda SK50:18+23:1310:31
11Joel GöranssonLidköpings VSK1:00:15+33:1012:36
Johan KällIK Gandvikej start

H50

4 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SödervallIK Gandvik33:176:57
2Lasse Karlsson-LodIstrums SK33:43+0:267:03
3Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo37:21+4:047:48
4Johani KaronenIK Gandvik37:25+4:087:49
5Tony GustavsenIstrums SK39:05+5:488:10
6Kristian LundLidköpings VSK39:17+6:008:13
7Peter TorgénIstrums SK43:31+10:149:06
8Ulf JohanssonFrämmestads IK46:58+13:419:49
9Johan LiderudLidköpings VSK57:42+24:2512:04

H55

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HellsvikIK Gandvik27:478:31
2Mikael HallbergLidköpings VSK29:38+1:519:05
Claes-Håkan EkbergLidköpings VSKej start

H60

3 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK27:198:22
2Bengt LundbergIstrums SK30:40+3:219:24
3Jan AlbertssonIstrums SK31:53+4:349:46
4Lars MelanderLidköpings VSK32:35+5:169:59
5Thomas KarlssonFrämmestads IK34:38+7:1910:37
6Per WidströmFrämmestads IK38:46+11:2711:53
7Anders SwedinLidköpings VSK41:57+14:3812:52

H65

3 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JessenFrämmestads IK30:519:27
2Bengt AnderssonFrämmestads IK48:15+17:2414:48
3Björn-Olof PetréIstrums SK1:40:47+1:09:5630:54
Thomas HellnerIstrums SKej godkänd

H70

3 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran JohanssonIK Gandvik39:2812:06
2Anders FåglefeltFrämmestads IK41:50+2:2212:49
3Bert ThorssonRyda SK48:08+8:4014:45
4Sune AnderssonFrämmestads IK58:00+18:3217:47

H75

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth IvehagFrämmestads IK36:2211:09
2Lars WahlströmIstrums SK44:27+8:0513:38
Per-Olof JohanssonOK Klyftamoej start

Öppen lång

4 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo55:5612:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser