Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL / S delen Harbergskartan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL / S delen Harbergskartan
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: tisdag 21 maj 2019

Långa

4 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK37:008:13
2David HenrikssonKristinehamns OK39:25+2:258:45
3Jonas LarssonKristinehamns OK42:07+5:079:21
4Jan KarlssonKristinehamns OK45:31+8:3110:06
5Lars NymanKristinehamns OK46:08+9:0810:15
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK47:33+10:3310:34
7Rickard KristofferssonKristinehamns OK54:49+17:4912:10
8Per NymanKristinehamns OK57:59+20:5912:53
9Patrik NyströmKristinehamns OK1:00:17+23:1713:23
10Michael ForslundKristinehamns OK1:00:20+23:2013:24
11Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:17:43+40:4317:16

Mellan

3 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer ElfsbergKristinehamns OK35:0210:56
2Maria HelgesonKristinehamns OK38:02+3:0011:53
3Hans PerssonOK Älgen38:43+3:4112:05
4Åke GustavssonOK Älgen40:44+5:4212:43
5Sven-Erik BrodinKristinehamns OK40:53+5:5112:46
6Lillemor NybergKristinehamns OK41:54+6:5213:05
7Runo JohanssonKristinehamns OK43:15+8:1313:30
8Ingvar AnderssonOK Amne44:05+9:0313:46
9Heléne SvenssonKristinehamns OK48:31+13:2915:09
10Elisabet FalemoKristinehamns OK49:09+14:0715:21
11Britt-Marie AnderssonOK Amne50:11+15:0915:40
12PO LinderKOK52:02+17:0016:15
13Britt GunnarssonKristinehamns OK54:42+19:4017:05
14Lennart MikaelssonKristinehamns OK59:32+24:3018:36
15Viveca JernstedtKristinehamns OK1:04:21+29:1920:06
Lennart JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Yngve JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Emelie ForslundKristinehamns OKej godkänd

Korta

2 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel GillenäsKristinehamns OK29:1112:41
2Roland ÖmanKristinehamns OK32:25+3:1414:05
3Peter HelgesonKristinehamns OK39:44+10:3317:16
4Risto HakolaKristinehamns OK40:29+11:1817:36
5Birgitta JohanssonKristinehamns OK54:56+25:4523:53
6Björn ErikssonKristinehamns OK57:56+28:4525:11
7Siv AnderssonKristinehamns OK1:00:04+30:5326:06
8Magnus BjörkKristinehamns OK1:12:25+43:1431:29
Nils GrannKristinehamns OKej godkänd
John-Åke ErikssonKristinehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser