Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 190521

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 190521
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: tisdag 21 maj 2019

Ö1

1 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea NilssonHudiksvalls OK31:3920:41
2Roland NilssonHudiksvalls OK31:50+0:1120:48
3Petter MikaelssonForsa OK35:30+3:5123:12
3Jan MikaelssonForsa OK35:30+3:5123:12
5Harry BrunoOK Dellen40:24+8:4526:24
Anna Karin WidmarkHudiksvalls OKej godkänd
Ingrid WidmarkHudiksvalls OKej godkänd
Meja TrolinForsa OKej godkänd
Ronja TrolinForsa OKej godkänd

Ö3

2 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BorgHudiksvalls OK37:1816:21
2Filip ZetterbergHudiksvalls OK38:45+1:2716:59
3Leif BylarsForsa OK41:13+3:5518:04
4Therese NordinForsa OK41:24+4:0618:09
5Ann Marie LarssonKlubblös42:17+4:5918:32
6Annika SjöblomForsa OK50:41+13:2322:13
7Lars-Åke SvenssonForsa OK51:39+14:2122:39
8Maria PuranenForsa OK52:10+14:5222:52
9Gun KrohnHudiksvalls OK1:15:06+37:4832:56

Ö5

2 730 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JonssonHudiksvalls OK44:1716:13
2Martti JokiForsa OK44:34+0:1716:19
3Terese TerentForsa OK45:20+1:0316:36
4Ellen MikaelssonForsa OK47:08+2:5117:15
5Karin GustavssonForsa OK47:22+3:0517:21
6Åsa TerentForsa OK48:28+4:1117:45
7Agneta ThorsellForsa OK51:53+7:3619:00
8Anna BryngelssonOK Dellen55:21+11:0420:16
9Christina BlomHudiksvalls OK59:42+15:2521:52
10Ulla MohlinLjusdals OK1:05:52+21:3524:07
11Cristo CristoskofKlubblös1:13:44+29:2727:00
12Karin AnderssonLjusdals OK1:14:50+30:3327:24
13Inger CarlssonForsa OK1:16:23+32:0627:58
14William KazmierczakHudiksvalls OK1:27:14+42:5731:57
15Camilla HägglundHudiksvalls OK1:27:19+43:0231:59
16Monica NovakKlubblös1:28:23+44:0632:22
Lilith WesterströmLjusdals OKej godkänd
Arec BonterKlubblösej godkänd

Ö7

2 470 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ZetterbergHudiksvalls OK33:3413:35
2Jonas LindgrenHudiksvalls OK34:55+1:2114:08
3Erik JonssonOK Dellen37:32+3:5815:11
4Christina WestmanHudiksvalls OK38:29+4:5515:34
5Per HelanderForsa OK39:38+6:0416:02
6Christer EngmanForsa OK39:42+6:0816:04
7Lars EklundForsa OK41:46+8:1216:54
8Sören BergströmOK Dellen49:49+16:1520:10
9Karin ForsgrenForsa OK50:08+16:3420:17
10Evert BergströmHudiksvalls OK51:31+17:5720:51
11Walter KazmierczakHudiksvalls OK52:52+19:1821:24
12Rolf KrohnHudiksvalls OK52:56+19:2221:25
13Eva EngmanForsa OK1:02:22+28:4825:14

Ö8

3 590 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik TrolinForsa OK30:538:36
2Erik BrunoOK Dellen40:08+9:1511:10
3Sven Bergström TrolinForsa OK42:32+11:3911:50
4Åsa ErikssonForsa OK43:11+12:1812:01
5Karin TrolinForsa OK45:00+14:0712:32
6Stefan GunnarssonHudiksvalls OK46:35+15:4212:58
7Tord JonssonOK Dellen47:28+16:3513:13
8Tommy ÖstLjusdals OK48:28+17:3513:30
9Ivan SöderqvistLjusdals OK49:48+18:5513:52
10Catherine WennbergHudiksvalls OK51:49+20:5614:26
11Mia ForslinForsa OK54:34+23:4115:11
12Ann-Sofi SkjärstadForsa OK55:43+24:5015:31
13Annika StaafForsa OK55:52+24:5915:33
14Aron SidenvallHudiksvalls OK57:36+26:4316:02
15Bertil AnderssonLjusdals OK59:08+28:1516:28
16Sveke JonssonOK Dellen59:24+28:3116:32
17Rune JonssonLjusdals OK1:00:17+29:2416:47
18Stefan MårdbergLjusdals OK1:07:01+36:0818:40
19Kajsa WinderLjusdals OK1:08:41+37:4819:07

Ö9

4 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders TrolinForsa OK36:288:22
2Fredrik NormanLjusdals OK37:08+0:408:32
3Robert PetterssonIF Thor39:15+2:479:01
4Fredrik JuhlinForsa OK41:58+5:309:38
5Johan NymanForsa OK53:25+16:5712:16
6Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK55:12+18:4412:41
7Gunnar ForsgrenForsa OK56:07+19:3912:54
Gustav NyrenHudiksvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser