Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan, etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 14 maj 2019

Anderstorps OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Axel LüddeckensBana 1 (28)34:13+10:05
11Maria SturessonBana 3 (15)56:48+20:15
12Joakim Björn Martin FranssonBana 3 (15)58:59+22:26
13Christer SturessonBana 3 (15)1:05:04+28:31

Bredaryds SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sölve AnderssonBana 2 (31)31:35
1Filip BrolingBana 3 (15)36:33
2Carina SvenssonBana 3 (15)37:54+1:21
3Magnus TrofastBana 3 (15)38:58+2:25
3Kristina JohanssonBana 2 (31)34:02+2:27
4Elias NylanderBana 1 (28)28:20+4:12
5Leif SöderlindBana 3 (15)42:35+6:02
10Maria AnderssonBana 2 (31)40:30+8:55
10Astrid GrahnBana 1 (28)34:55+10:47
11Peter RingbergBana 2 (31)40:54+9:19
13Viktor ForsbergBana 1 (28)36:33+12:25
15Astrid NilssonBana 1 (28)37:51+13:43
16Oskar KarlssonBana 2 (31)42:31+10:56
17August GrahnBana 2 (31)42:36+11:01
17Maja NylundBana 1 (28)39:20+15:12
18Ellen ForsbergBana 1 (28)39:33+15:25
19Felicia BervebrinkBana 1 (28)44:37+20:29
20Izanova BervebrinkBana 1 (28)44:44+20:36
24Charlotte GustafssonBana 2 (31)46:51+15:16
Emil EricssonBana 3 (15)utgått

BSOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Gunnel BörjessonBana 2 (31)51:06+19:31

Gnosjö FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Linnea LindahlBana 2 (31)46:39+15:04
22Benjamin LindahlBana 2 (31)46:39+15:04

OK Reftele

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Bo AndreassonBana 2 (31)52:30+20:55
29Benny JohanssonBana 2 (31)52:32+20:57
Tomas PetterssonBana 3 (15)ej godkänd

OK Stigen

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon JohanssonBana 1 (28)24:08
1Fredrik BolmstamALK-banan (20)36:187:24
2Olle LönnälvBana 1 (28)26:52+2:44
2Oskar NilssonBana 2 (31)32:23+0:48
2Axel EvebringALK-banan (20)50:17+13:5910:15
3Olle NilssonBana 1 (28)27:56+3:48
3Christer EvebringALK-banan (20)50:19+14:0110:16
4Niclas SjögrenALK-banan (20)52:22+16:0410:41
4Thomas AxelssonBana 2 (31)34:34+2:59
4Magnus ClassonBana 3 (15)42:02+5:29
5Anna NilssonBana 1 (28)28:25+4:17
5Micael LindqvistALK-banan (20)56:57+20:3911:37
5Lars AxelssonBana 2 (31)34:43+3:08
6Emil AggeforsBana 2 (31)39:14+7:39
6Elwin TenggrenBana 1 (28)30:35+6:27
6Stefan PetterssonALK-banan (20)1:02:18+26:0012:42
6Peter Gustafsson JosefssonBana 3 (15)44:27+7:54
7Viola AggeforsBana 1 (28)32:48+8:40
7Frida DombyBana 2 (31)39:27+7:52
7Helena AndrenALK-banan (20)1:04:09+27:5113:05
7Magnus AnderssonALK-banan (20)1:04:09+27:5113:05
7Malin ClassonBana 3 (15)49:37+13:04
8Ture AggeforsBana 1 (28)32:52+8:44
8Frida EnglundBana 2 (31)39:28+7:53
8Arnold HermanssonBana 3 (15)53:30+16:57
9Peter DombyBana 3 (15)55:12+18:39
9Daniel JohanssonBana 2 (31)39:42+8:07
9Egon LindqvistALK-banan (20)1:09:50+33:3214:15
10Pär JohanssonALK-banan (20)1:11:18+35:0014:33
10Stefan ClaessonBana 3 (15)56:10+19:37
11Malcolm TenggrenBana 1 (28)35:17+11:09
11Jonas NilssonALK-banan (20)1:11:19+35:0114:33
12Patrik PeterssonALK-banan (20)1:13:14+36:5614:56
12Nicolas IgedeBana 1 (28)35:34+11:26
12Maria StrömBana 2 (31)40:57+9:22
13Charlotte WejklintALK-banan (20)1:14:27+38:0915:11
13Elva KarlssonBana 2 (31)42:01+10:26
14Jessica MunkholmBana 3 (15)1:15:02+38:29
14Marita JohanssonBana 2 (31)42:20+10:45
14Lasse DavidssonALK-banan (20)1:14:32+38:1415:12
14Vilhelmmina IgedeBana 1 (28)37:41+13:33
15Bo JohanssonBana 2 (31)42:21+10:46
15Thomas OlssonALK-banan (20)1:14:35+38:1715:13
16Ebbe LönnälvBana 1 (28)38:44+14:36
16Mia LindqvistALK-banan (20)1:14:41+38:2315:14
18Gunilla SandströmBana 2 (31)43:41+12:06
19Elsa NilssonBana 2 (31)44:34+12:59
20Leo JensenBana 2 (31)46:07+14:32
21Hanna HallqvistBana 1 (28)45:02+20:54
21Alma NilssonBana 2 (31)46:11+14:36
22Karolin HallqvistBana 1 (28)45:10+21:02
23Wilmer TenggrenBana 1 (28)47:14+23:06
24Ludvig GeorgssonBana 1 (28)51:38+27:30
25Markus AnderssonBana 2 (31)50:41+19:06
25Lotta KarlssonBana 1 (28)55:15+31:07
26Linda SöderbergBana 2 (31)50:46+19:11
26Erik LiljaBana 1 (28)1:07:48+43:40
30Julian IgedeBana 2 (31)54:40+23:05
31Ingela EskilssonBana 2 (31)1:09:13+37:38
Linus PaulssonALK-banan (20)ej godkänd
Tyra BokingeBana 1 (28)ej godkänd
Stefan MolinALK-banan (20)ej godkänd
Per SkarstedtALK-banan (20)ej godkänd
Nils AnderssonBana 1 (28)ej godkänd
Mattias EkmanALK-banan (20)ej godkänd
Ellen GeorgssonBana 1 (28)utgått
Sven-Olof BolmstamALK-banan (20)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser