Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan, etapp 3
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 21 maj 2019

Bana 1

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofie Von KnorringBredaryds SOK12:55
2Elwin TenggrenOK Stigen13:35+0:40
3Wilmer TenggrenOK Stigen14:09+1:14
4Björn JohanhageOK Stigen15:14+2:19
5Simon JohanssonOK Stigen18:35+5:40
6Hilda AnderssonOK Stigen19:41+6:46
7Malcom TenggrenOK Stigen21:38+8:43
8Viola AggeforsOK Stigen23:05+10:10
9Olle LönnälbOK Stigen23:44+10:49
10Ture AggeforsOK Stigen25:37+12:42
11Lotta KarlssonOK Stigen28:14+15:19
12Ebbe LönnälbOK Stigen28:31+15:36
13Hanna HallqvistOK Stigen31:04+18:09
14Erik LiljaOK Stigen34:23+21:28
15Lina StormOK Stigen37:41+24:46

Bana 2

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus AnderssonOK Stigen25:31
2Elsa NilssonOK Stigen25:48+0:17
3Thomas AxelssonOK Stigen25:50+0:19
4Fillipa CalmforsOK Stigen25:53+0:22
5Daniel JohanssonOK Stigen27:58+2:27
6Susanne DombyOK Stigen28:28+2:57
7Frida DombyOK Stigen28:44+3:13
8Frida EnglundOK Stigen29:09+3:38
9Elva KarlssonOK Stigen32:11+6:40
10Monica AlverslidOK Stigen33:23+7:52
11Marcus AnderssonOK Stigen33:31+8:00
12Leo JensenOK Stigen34:04+8:33
13Kurt KarlssonOK Stigen34:19+8:48
14Ingela EskilssonOK Stigen34:51+9:20
15Anna NilssonOK Stigen36:02+10:31
16Linnea LinddahlOK Stigen36:03+10:32
17Johan ParkOK Stigen36:06+10:35
18Bo AndreassonOK Reftele36:16+10:45
18Benny JohanssonOK Reftele36:16+10:45
20Bosse YbeOK Stigen41:02+15:31
21Gunnel BörjessonBredaryds SOK41:42+16:11
22Gunilla AnderssonOK Stigen43:26+17:55
23Peter RingbergBredaryds SOK44:20+18:49

Bana 3

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus TrofastBredaryds SOK29:08
2Christer LiljaOK Stigen30:13+1:05
3Filip BrolingBredaryds SOK32:02+2:54
4Joakim FranssonAnderstorps OK34:49+5:41
5Peter DombyOK Stigen35:20+6:12
6Malin ClassonOK Stigen35:28+6:20
7Arnold HermanssonOK Stigen35:44+6:36
8Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK37:35+8:27
9Charlott LiljaOK Stigen39:00+9:52
10Victor JosefssonOK Stigen39:43+10:35
11Alexander JosefssonOK Stigen40:00+10:52
12Niclas SjögrenOK Stigen40:51+11:43
13Henrik HallqvistOK Stigen40:54+11:46
14Maria SturessonAnderstorps OK42:00+12:52
15Lars ThorstenssonOK Stigen42:17+13:09
16Stefan ClaessonOK Stigen43:05+13:57
17Jessica MunkholmOK Stigen43:56+14:48
18Camilla HolmqvistOK Stigen44:56+15:48
19Thomas DavidssonOK Stigen45:16+16:08
20Christer SturessonAnderstorps OK47:07+17:59
21Maria StrömOK Stigen47:58+18:50
22Gunilla SandströmOK Stigen49:54+20:46
23Maria AnderssonBredaryds SOK53:41+24:33
Magnus ClassonOK Stigenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser