Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan, etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 28 maj 2019

Anderstorps OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Joakim FranssonLånga (17)57:11+15:4011:12
11Christer SturessonLånga (17)1:02:57+21:2612:20
12Maria SturessonLånga (17)1:05:17+23:4612:48

Bredaryds SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnus TrofastLånga (17)41:318:08
2Kenneth WalterssonMellan (25)40:31+1:3410:23
3Leif SöderlindLånga (17)53:08+11:3710:25
4Katarina ÖstbergLånga (17)53:57+12:2610:34
15Maria AnderssonMellan (25)59:24+20:2715:13
16Gunnel BörjessonMellan (25)1:01:23+22:2615:44

Gnosjö FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Linnea LindahlMellan (25)49:20+10:2312:38
9Benjamin LindahlMellan (25)49:27+10:3012:40

OK Reftele

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Tomas PetterssonMellan (25)54:48+15:5114:03
15Benny JohanssonLånga (17)2:01:50+1:20:1923:53
17Bo AndreassonMellan (25)1:02:52+23:5516:07

OK Stigen

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Wilmer TenggrenKorta (13)16:008:25
1Arnold HermanssonMellan (25)38:579:59
2Malin ClassonLånga (17)52:40+11:0910:19
2Frida EnglundKorta (13)16:51+0:518:52
3Frida DombyKorta (13)16:54+0:548:53
3Elsa NilssonMellan (25)44:26+5:2911:23
4Olle LönnälvKorta (13)17:10+1:109:02
4Hans-Peter KlassonMellan (25)46:47+7:5011:59
5Viola AggeforsKorta (13)17:35+1:359:15
5Magnus ClassonMellan (25)48:20+9:2312:23
5Anna NilssonMellan (25)48:20+9:2312:23
6Ebbe LönnälvKorta (13)21:08+5:0811:07
6Peter DombyLånga (17)58:22+16:5111:26
7Oskar NilssonLånga (17)59:06+17:3511:35
7Elwin TenggrenKorta (13)25:29+9:2913:24
7Susanne DombyMellan (25)48:48+9:5112:30
8Lars ThorstenssonLånga (17)1:01:00+19:2911:57
8Erik LiljaKorta (13)25:49+9:4913:35
9Henrik HallqvistLånga (17)1:01:25+19:5412:02
9Malkom TengrenKorta (13)26:58+10:5814:11
10Hanna HallqvistKorta (13)30:28+14:2816:02
10Jessica MunkholmMellan (25)49:58+11:0112:48
10Camilla HolmqvistLånga (17)1:02:03+20:3212:10
11Vilhelmina IgedeKorta (13)32:42+16:4217:12
11Emil AggeforsMellan (25)51:36+12:3913:13
12Tyra BokingeKorta (13)33:46+17:4617:46
12Kurt KarlssonMellan (25)53:03+14:0613:36
13Jesper GeorgssonMellan (25)53:05+14:0813:36
13Linus AnderssonLånga (17)1:09:12+27:4113:34
13Ture AggeforsKorta (13)39:57+23:5721:01
14Niclas SjögrenLånga (17)1:16:24+34:5314:58
18Markus AnderssonMellan (25)1:09:45+30:4817:53
19Linda SöderbergMellan (25)1:09:55+30:5817:55
20Ingela EskilssonMellan (25)1:10:10+31:1317:59
21Lars AxelssonMellan (25)1:23:20+44:2321:22
22Thomas AxelssonMellan (25)1:23:21+44:2421:22
Rasmus JohanssonLånga (17)ej godkänd
Julian IgedeMellan (25)ej godkänd
Nicolas IgedeMellan (25)ej godkänd
Stefan ClaessonLånga (17)ej godkänd
Bosse YbeMellan (25)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser