Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini5dagars 2019, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini5dagars 2019, etapp 1
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: måndag 24 juni 2019

Bana 1 Vit

2 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent LjungbergOK Tyr17:038:07
2Tove KasosOK Tyr20:26+3:239:43
3Anton Wigh-dalhgrenFilipstads OK21:41+4:3810:19
4Filip HenricssonOK Tyr22:40+5:3710:47
5Alvin JohanssonKlubblös22:45+5:4210:50
6David Wigh-DahlgrenFilipstads OK22:48+5:4510:51
7Rosie johanssonKlubblös23:08+6:0511:00
8Molly LundqvistOK Tyr26:40+9:3712:41
9Klas ErikssonLustens OK27:47+10:4413:13
10Vilmer JärkebornSkattkärrs SOK30:34+13:3114:33
11Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK31:13+14:1014:51
12Clara BomanOK Tyr31:23+14:2014:56
13Sture HögsellKristinehamns OK31:26+14:2314:58
14Emelie JohanssonHertzöga33:15+16:1215:50
15Klara AdrianOK Tyr36:15+19:1217:15
16Amanda AdrianOK Tyr36:27+19:2417:21
17Tor AxelssonOK Tyr37:09+20:0617:41
18Arvid SaxKlubblös38:27+21:2418:18
18Frida SaxKlubblös38:27+21:2418:18
20Vidar AxelssonKlubblös38:48+21:4518:28
21Sofia ForslundKristinehamns OK40:23+23:2019:13
22Alva RööhsSkattkärrs SOK42:46+25:4320:21
23Linus PetterssonOK Tyr53:39+36:3625:32
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd

Bana 2 Gul/orange

3 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie WighFilipstads OK31:319:00
2Johanna Holtet-LindbergOK Tyr33:07+1:369:27
3Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK34:10+2:399:45
4Tuva HenricssonOK Tyr37:38+6:0710:45
5Lea JohannesdalSkattkärrs SOK37:54+6:2310:49
6Mikkel AasnessOdal OL41:00+9:2911:42
7Ella NybergSkattkärrs SOK43:06+11:3512:18
8Elin RisbergSkattkärrs SOK43:22+11:5112:23
9Saga TattiOK Älgen43:31+12:0012:26
10Anna BossOK Tyr45:20+13:4912:57
11William LundqvistOK Tyr47:12+15:4113:29
12Elisabet LundqvistOK Tyr47:32+16:0113:34
13Henry NordströmKils OK50:12+18:4114:20
14Christoffer EmmesjöOK Älgen51:07+19:3614:36
15Alrik WikströmOK Tyr51:34+20:0314:44
16Marianne NyströmSkattkärrs SOK52:57+21:2615:07
17Jonatan EmmsjöOK Älgen54:08+22:3715:28
18Malin BrobergEj klubbansluten56:24+24:5316:06
19Madelene BrunzellKlubblös59:40+28:0917:02
20Hjalmar HögsellKristinehamns OK1:00:12+28:4117:12
21Marie StenströmKlubblös1:01:50+30:1917:40
22Mariann SyvertssonOK Tyr1:01:57+30:2617:42
23Carl EdlingOK Älgen1:04:27+32:5618:24
24Alvin NordLustens OK1:06:40+35:0919:02
25Elin EdlingOK Älgen1:06:54+35:2319:06
26Frida GrumerOK Älgen1:15:20+43:4921:31
27Einar JohanssonKils OK1:15:22+43:5121:32
28Mårten SvenssonOK Gipen1:16:13+44:4221:46
29Birgit LjungOK Gipen1:16:15+44:4421:47
Tilda KindlundOK Tyrej godkänd

Bana 3 Violett

3 200 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt SvedjebySkattkärrs SOK28:248:52
2Samuel AxelsonOK Tyr31:55+3:319:58
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK32:46+4:2210:14
4Lars-Erik OlssonOK Tyr34:11+5:4710:40
5Christer ElfsbergKristinehamns OK35:45+7:2111:10
6Tobias LundqvistOK Tyr35:58+7:3411:14
7Bengt CarlssonSkattkärrs SOK36:13+7:4911:19
8Thomas MobergOK Tyr36:55+8:3111:32
9Patrik BromanOK Tyr37:28+9:0411:42
10Johan PetriOK Djerf37:36+9:1211:45
11Alfred NybergSkattkärrs SOK38:01+9:3711:52
12Börje RåbergOK Tyr38:04+9:4011:53
13Christer HöglundOK Tyr38:07+9:4311:54
14Leif EricssonOK Tyr38:38+10:1412:04
15Catarina HögkvistOK Tyr38:46+10:2212:06
16Jan SvenssonOK Tyr38:50+10:2612:08
17Åke KappelOK Tyr38:54+10:3012:09
18Christer NälemarkOK Djerf39:12+10:4812:15
19Björn EngströmLustens OK39:16+10:5212:16
20Kjell JohanssonSkattkärrs SOK40:28+12:0412:38
21Åke GustavssonOK Älgen40:38+12:1412:41
22Ivar WikströmOK Tyr40:40+12:1612:42
23Oskar ErikssonOK Älgen42:30+14:0613:16
24Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK43:02+14:3813:26
25Bernt-Åke LarssonOK Tyr43:26+15:0213:34
26Kristian StåhlLustens OK44:42+16:1813:58
27Christer HoltOK Hierne44:56+16:3214:02
28Britt GunnarssonKristinehamns OK44:58+16:3414:03
29Lars BroströmDegerfors OK45:29+17:0514:12
30Ann-Sofie HultsvedOK Tyr46:23+17:5914:29
31Elin LundkvistOK Tyr46:41+18:1714:35
32Anders OlssonOK Tyr47:53+19:2914:57
33Monica DjurbergOK Tyr49:45+21:2115:32
34Lotta RåbergOK Tyr49:58+21:3415:36
35Gunnel GillenäsKristinehamns OK50:30+22:0615:46
36Eva Thorsell HanssonOK Djerf50:40+22:1615:50
37Christer GillenäsKristinehamns OK51:00+22:3615:56
38Elin BlomkvistSkattkärrs SOK51:34+23:1016:06
39Monika WikströmOK Tyr52:09+23:4516:17
40Izabella LjungbergOK Tyr53:09+24:4516:36
41Linn LugneKils OK53:16+24:5216:38
41Albin PerssonKils OK53:16+24:5216:38
43Maria NordströmKils OK53:37+25:1316:45
44Agneta BomanOK Tyr53:52+25:2816:50
45Kenneth BerglundKils OK55:18+26:5417:16
46Thomas BomanOK Tyr57:34+29:1017:59
47Maria ErikssonOK Tyr58:37+30:1318:19
48Maria EldhOK Tyr59:36+31:1218:37
49Ingela SvenssonOK Tyr1:02:15+33:5119:27
50Lars-B LarssonOK Tyr1:02:24+34:0019:30
51Inger BerglundKils OK1:06:41+38:1720:50
52Karin BörjarsKils OK1:06:45+38:2120:51
53Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK1:06:59+38:3520:55
54Felicia RööhsSkattkärrs SOK1:07:39+39:1521:08
55Kristin AllisonOK Tyr1:10:14+41:5021:56
Anna ErikssonOK Älgenej godkänd
Viveca JernstedtKristinehamns OKej godkänd
Karin Creutzer BlomgrenOK Tyrej godkänd
Gunnar NymanOK Djerfej godkänd
Marit NilssonKils OKej godkänd
Lars MellqvistOK Hierneutgått
Evalena LindstedtKlubblösutgått

Bana 4 Violett

4 600 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK38:428:24
2Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro41:09+2:278:56
3Jonas FogelbergVästvärmlands OK42:15+3:339:11
4Erik HögkvistOK Tyr42:50+4:089:18
5Johanna KindlundOK Tyr42:59+4:179:20
6Jonas SamuelssonLustens OK45:56+7:149:59
7Henrik GustavssonOK Tyr46:41+7:5910:08
8Jenny NilssonOK Tyr47:22+8:4010:17
9Oskar SvenssonOK Tyr47:56+9:1410:25
10Hanna GustavssonOK Tyr49:01+10:1910:39
11Mikael RööhsSkattkärrs SOK49:26+10:4410:44
12Anders OlssonLustens OK50:04+11:2210:53
13Elis NordströmKils OK50:46+12:0411:02
14Ella NordströmKils OK51:28+12:4611:11
15Marcus EkholmKlubblös51:41+12:5911:14
16Lars NordströmKils OK53:10+14:2811:33
17Ann HyvönenSkattkärrs SOK54:29+15:4711:50
18Maja AugustssonSK Örnen54:43+16:0111:53
19Björn SvenssonSK Örnen54:56+16:1411:56
20Patrik NorlinOK Tyr55:53+17:1112:08
21Angelica WikströmOK Tyr57:21+18:3912:28
22Lars AnderssonOK Tyr57:28+18:4612:29
22Amanda MellerdalKils OK57:28+18:4612:29
24Ulf SkoglundKils OK58:49+20:0712:47
25Malin NymanOK Tyr58:54+20:1212:48
25Leif SandahlOK Tyr58:54+20:1212:48
27Ulf NordzellOK Djerf59:19+20:3712:53
28Mattias JohannesdalSkattkärrs SOK59:32+20:5012:56
29Johan HenricssonOK Tyr59:35+20:5312:57
30Ulf MellerdalKils OK1:00:48+22:0613:13
31Ida SvenssonOK Tyr1:01:25+22:4313:21
32Stefan ErikssonOK Älgen1:03:34+24:5213:49
33Erika ErikssonSkattkärrs SOK1:07:35+28:5314:41
34Johanna AlfredssonOK Tyr1:13:19+34:3715:56
35Björn PetterssonOK Tyr1:20:50+42:0817:34
36Jenny NybergSkattkärrs SOK1:24:17+45:3518:19
Ylva OlmKils OKej godkänd
Marie AlfredssonOK Tyrej godkänd
Örjan BeckiusOK Tyrej godkänd
Per HögkvistOK Tyrej godkänd
Marie LindbladOK Djerfej godkänd
Eva MartinssonOK Tyrej godkänd
Peter Järkeborn (16)Skattkärrs SOKej godkänd

Bana 5 Blå

5 800 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas UllerKils OK38:306:38
2Sören KindlundOK Tyr40:03+1:336:54
3Johan SöderlundOK Tyr41:20+2:507:07
4Lukas OlmKils OK42:24+3:547:18
5Olof SkoglundKils OK42:58+4:287:24
6Daniel BrohedeOK Tyr43:56+5:267:34
6Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF43:56+5:267:34
8Martin LjungbergOK Tyr44:36+6:067:41
9Per-Erik AdrianOK Tyr45:54+7:247:54
10Magnus NordströmKils OK47:40+9:108:13
11Lukas KatvalaKarlskrona SOK48:33+10:038:22
12Fredrik NordströmOK Älgen48:59+10:298:26
13Magnus AlbinssonOK Tyr49:03+10:338:27
14Jonathan UllerKils OK49:18+10:488:30
15Andrey AbadzhievOK Tyr51:07+12:378:48
16Magnus MossbergLesjöfors SK51:12+12:428:49
17Tim DalheimerIK Vikings OK51:15+12:458:50
18Rolf WikströmOK Tyr52:14+13:449:00
19Jonas BergenfurSkattkärrs SOK53:26+14:569:12
20Marcus BeckiusOK Tyr54:46+16:169:26
21Mats LiljaOK Älgen56:02+17:329:39
22David HenrikssonKristinehamns OK59:59+21:2910:20
23Mathias BjörklundOK Tyr1:00:59+22:2910:30
24Jonas UllerKils OK1:02:36+24:0610:47
25Erik ErikssonOK Älgen1:03:23+24:5310:55
26Per FredbergKristinehamns OK1:04:25+25:5511:06
27Per AnderssonLustens OK1:04:36+26:0611:08
28Jan HanssonOK Djerf1:05:38+27:0811:18
29Zlatimira AbadzhievaOK Tyr1:06:37+28:0711:29
30Mikael TakeOK Tyr1:07:40+29:1011:40
31Erik WikströmOK Tyr1:07:52+29:2211:42
32Niclas MobergOK Tyr1:08:51+30:2111:52
33Jonas LarssonKristinehamns OK1:08:53+30:2311:52
34Klara JohanssonVästvärmlands OK1:10:14+31:4412:06
35Isak WikströmOK Tyr1:14:27+35:5712:50
36Mikael NybergSkattkärrs SOK1:15:37+37:0713:02
37Emil WåhlinMullsjö SOK1:16:14+37:4413:08
38Michael ForslundKristinehamns OK1:23:31+45:0114:23
Jan OlmKils OKej godkänd
Mia GyllenbergOK Tyrej godkänd

Trail

5 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören AnderssonOK Tyr1:23:2314:53
2Maria HenricssonOK Tyr1:23:27+0:0414:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser