Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini5dagars 2019, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini5dagars 2019, etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 27 juni 2019

Klasser: Visa alla | B1 Vit | B2 Gul/orange | B3 Violett | B4 Violett | B5 Blå | B1 Vit utan tid | B2 Gul/orange utan tid | B3 Violett utan tid | B4 Violett utan tid | B5 Blå utan tid

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana 3 Violett

3 400 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ivar WikströmOK Tyr25:02
2Tobias LundqvistOK Tyr25:53+0:51
3Bengt SvedjebySkattkärrs SOK27:49+2:47
4Patrik BromanOK Tyr28:21+3:19
5Lars-Erik OlssonOK Tyr28:22+3:20
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK28:41+3:39
7Christer NälemarkOK Djerf29:08+4:06
8Leif EricssonOK Tyr29:12+4:10
8Claes ÅkerblomSäffle OK29:12+4:10
10Börje RåbergOK Tyr29:34+4:32
11Johan PetriOK Djerf29:46+4:44
12Thomas BomanOK Tyr30:25+5:23
13Thomas MobergOK Tyr30:33+5:31
14Izabella LjungbergOK Tyr30:38+5:36
15Helena KasosOK Tyr30:40+5:38
16Bengt CarlssonSkattkärrs SOK30:51+5:49
17Ove LundbergOK Tyr31:26+6:24
18Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK31:54+6:52
19Sandra HaneOK Tyr32:22+7:20
20Anders OlssonOK Tyr32:50+7:48
21Catarina HögkvistOK Tyr33:28+8:26
22Lotta RåbergOK Tyr34:04+9:02
23Åke KappelOK Tyr34:12+9:10
24Albin RansjöOK Tyr34:17+9:15
25Felicia RööhsSkattkärrs SOK34:41+9:39
26Emma JohanssonKristinehamns OK34:59+9:57
27Tina HelgmanOK Tyr35:54+10:52
28Leif SalinOK Tyr35:58+10:56
29Lars MellkvistOK Hierne36:11+11:09
30Sven-Erik BrodinKristinehamns OK36:21+11:19
31Anna Weckner WestlundOK Tyr36:29+11:27
32Monica DjurbergOK Tyr36:50+11:48
33Lars BroströmDegerfors OK36:55+11:53
34Maria NordströmKils OK36:58+11:56
35Gunnar RåbergOK Tyr37:24+12:22
36Britt GunnarssonKristinehamns OK37:49+12:47
37Eva Thorsell HanssonOK Djerf38:09+13:07
38Monika WikströmOK Tyr38:20+13:18
39Maria ErikssonOK Tyr38:23+13:21
40Birgitta DahlströmLustens OK38:42+13:40
41Elin LundkvistOK Tyr38:43+13:41
42Marie EldOK Tyr39:20+14:18
43Jan SvenssonOK Tyr39:42+14:40
44Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK40:02+15:00
45Ann-Sofie HultsvedOK Tyr40:04+15:02
46Linn LugneKils OK40:37+15:35
47Albin PerssonKils OK40:41+15:39
48Christer HöglundOK Tyr40:57+15:55
49Lennart MattssonLustens OK41:20+16:18
50Gunnel GillenäsKristinehamns OK41:33+16:31
51Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen41:37+16:35
51Kristina LandforsLustens OK41:37+16:35
53Pertti PalokangasOK Tyr42:12+17:10
54Christer GillenäsKristinehamns OK42:49+17:47
55Alfred NybergSkattkärrs SOK43:04+18:02
56Eva SvenssonOK Tyr43:33+18:31
57Kenneth BerglundKils OK45:03+20:01
58Ingela SvenssonOK Tyr45:11+20:09
59Inger BerglundKils OK45:12+20:10
60Stina SmederödKils OK45:18+20:16
61Helene KvarnströmKlubblös45:55+20:53
62Agneta BomanOK Tyr46:58+21:56
63Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr48:18+23:16
64Anna ErikssonOK Älgen48:27+23:25
65Viktor och EstetenOK Tyr49:28+24:26
66Viveca JernstedtKristinehamns OK51:33+26:31
67Åke IvanssonDegerfors OK52:44+27:42
68Christer HallOK Tyr55:42+30:40
69Stig VahlbergKristinehamns OK56:56+31:54
Henrik RansjöOK Tyrej godkänd
Marit NilssonKils OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser