Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini5dagars 2019, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini5dagars 2019, etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 27 juni 2019

Klasser: Visa alla | B1 Vit | B2 Gul/orange | B3 Violett | B4 Violett | B5 Blå | B1 Vit utan tid | B2 Gul/orange utan tid | B3 Violett utan tid | B4 Violett utan tid | B5 Blå utan tid

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana 4 Violett

4 500 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus EkholmKlubblös31:08
2Leif HelgmanOK Tyr32:55+1:47
3Jonas FogelbergVästvärmlands OK33:30+2:22
4Jonas SamuelssonLustens OK33:57+2:49
5Peter JärkebornSkattkärrs SOK33:58+2:50
6Jesper LarssonOK Amne35:32+4:24
7Hanna GustavssonOK Tyr36:33+5:25
7Lars AnderssonOK Tyr36:33+5:25
9Patrik NorlinOK Tyr37:20+6:12
10Linda GustafssonOK Tyr37:42+6:34
11Jenny NilssonOK Tyr37:57+6:49
12Ulf MellerdalKils OK38:37+7:29
13Anders OlssonLustens OK39:11+8:03
14Niclas MobergOK Tyr39:50+8:42
15Angelica WikströmOK Tyr40:07+8:59
16Linnea LandforsLustens OK40:42+9:34
17Malin NymanOK Tyr40:57+9:49
18Per HögkvistOK Tyr41:08+10:00
19Björn PetterssonOK Tyr41:52+10:44
19Magnus KällmingOK Tyr41:52+10:44
21Erika ErikssonSkattkärrs SOK42:22+11:14
22Johan HenricssonOK Tyr42:57+11:49
23Pelle LandforsLustens OK43:00+11:52
24Amanda MellerdalKils OK43:37+12:29
25Tone HollowellOK Tyr43:42+12:34
26Anna NordströmKils OK45:41+14:33
27Ella NordströmKils OK46:02+14:54
28Sverre WikströmOK Tyr46:05+14:57
29Anders HaneOK Tyr46:44+15:36
30Björn SvenssonSK Örnen47:29+16:21
31Zulfu EmekSK Örnen47:34+16:26
32Mattias JohannesdalSkattkärrs SOK47:52+16:44
32Elin ErikssonVästvärmlands OK47:52+16:44
34Jenny NybergSkattkärrs SOK48:51+17:43
35Ann HyvönenSkattkärrs SOK52:15+21:07
36Oskar ErikssonOK Älgen52:33+21:25
37Bengt JohanssonOK Tyr53:44+22:36
38Markus JohnssonSkattkärrs SOK54:33+23:25
39Kristin AllisonOK Tyr55:26+24:18
40Johanna AlfredssonOK Tyr56:02+24:54
41Lina RööhsSkattkärrs SOK56:43+25:35
42Eva MartinssonOK Tyr1:11:07+39:59
43Jonas RöschKlubblös1:28:47+57:39
Ulf SkoglundKils OKej godkänd
Rasmus WestlundOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila