Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini5dagars 2019, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini5dagars 2019, etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 27 juni 2019

Degerfors OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Lars BroströmBana 3 Violett36:55+11:5310:51
67Åke IvanssonBana 3 Violett52:44+27:4215:30

Filipstads OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tim Wigh-DahlgrenBana 2 Gul/orange29:14+1:008:35
22Anders Södersten-DahlgrenBana 5 Blå56:32+21:508:58

Högboda

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Vera ManinnerbyBana 1 Vit41:45+25:4018:58

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Andrew QuinBana 5 Blå45:59+11:177:17

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Matthias Kalle DalheimerBana 3 Violett31:54+6:529:22

Karlskrona SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lukas KatvalaBana 5 Blå39:02+4:206:11

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Axel ModénBana 2 Gul/orange45:37+17:2313:25

Kil

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Samuel FinellBana 2 Gul/orange45:32+17:1813:23

Kils OK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andreas UllerBana 5 Blå34:425:30
3Viktor SkoogBana 5 Blå39:24+4:426:15
4Jan OlmBana 5 Blå41:32+6:506:35
7Henry NordströmBana 2 Gul/orange33:44+5:309:55
8Lukas OlmBana 5 Blå45:28+10:467:13
11Britt-Marie LundkvistBana 1 Vit35:57+19:5216:20
12Ulf MellerdalBana 4 Violett38:37+7:298:34
15Jonathan UllerBana 5 Blå52:05+17:238:16
20Christer SkoogBana 5 Blå53:50+19:088:32
24Amanda MellerdalBana 4 Violett43:37+12:299:41
26Anna NordströmBana 4 Violett45:41+14:3310:09
27Jonas UllerBana 5 Blå1:02:27+27:459:54
27Ella NordströmBana 4 Violett46:02+14:5410:13
34Maria NordströmBana 3 Violett36:58+11:5610:52
46Linn LugneBana 3 Violett40:37+15:3511:56
47Albin PerssonBana 3 Violett40:41+15:3911:57
57Kenneth BerglundBana 3 Violett45:03+20:0113:15
59Inger BerglundBana 3 Violett45:12+20:1013:17
60Stina SmederödBana 3 Violett45:18+20:1613:19
Marit NilssonBana 3 Violettej godkänd
Ulf SkoglundBana 4 Violettej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Alvin JohanssonBana 2 Gul/orange59:53+31:3917:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Madelene BrunzellBana 2 Gul/orange1:00:00+31:4617:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Matilda BrunzellBana 2 Gul/orange1:00:03+31:4917:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Rosie JohanssonBana 2 Gul/orange1:00:03+31:4917:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
61Helene KvarnströmBana 3 Violett45:55+20:5313:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus EkholmBana 4 Violett31:086:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
43Jonas RöschBana 4 Violett1:28:47+57:3919:43

Kristinehamns OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Stefan GunnarssonBana 3 Violett28:41+3:398:26
12Sture HögsellBana 1 Vit37:50+21:4517:11
13Sofia ForslundBana 1 Vit38:13+22:0817:22
14Nellie AntonssonBana 1 Vit39:23+23:1817:54
16Per FredbergBana 5 Blå52:22+17:408:18
21Jonas LarssonBana 5 Blå53:59+19:178:34
23Hjalmar HögsellBana 2 Gul/orange46:14+18:0013:35
26Emma JohanssonBana 3 Violett34:59+9:5710:17
30Sven-Erik BrodinBana 3 Violett36:21+11:1910:41
32Michael ForslundBana 5 Blå1:18:11+43:2912:24
36Britt GunnarssonBana 3 Violett37:49+12:4711:07
50Gunnel GillenäsBana 3 Violett41:33+16:3112:13
54Christer GillenäsBana 3 Violett42:49+17:4712:35
66Viveca JernstedtBana 3 Violett51:33+26:3115:09
69Stig VahlbergBana 3 Violett56:56+31:5416:44

Lustens OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jonas SamuelssonBana 4 Violett33:57+2:497:32
13Anders OlssonBana 4 Violett39:11+8:038:42
15Simon MolanderBana 2 Gul/orange41:22+13:0812:10
16Linnea LandforsBana 4 Violett40:42+9:349:02
16Jörgen MolanderBana 2 Gul/orange41:49+13:3512:17
23Pelle LandforsBana 4 Violett43:00+11:529:33
27Alvin NordBana 2 Gul/orange56:58+28:4416:45
40Birgitta DahlströmBana 3 Violett38:42+13:4011:22
49Lennart MattssonBana 3 Violett41:20+16:1812:09
51Kristina LandforsBana 3 Violett41:37+16:3512:14

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jesper Kullin AlfredssonBana 5 Blå45:57+11:157:17

Odal OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Mikkel AasnessBana 2 Gul/orange33:59+5:459:59

OK Amne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jesper LarssonBana 4 Violett35:32+4:247:53

OK Djerf

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Christer NälemarkBana 3 Violett29:08+4:068:34
11Johan PetriBana 3 Violett29:46+4:448:45
30Jan HanssonBana 5 Blå1:07:22+32:4010:41
37Eva Thorsell HanssonBana 3 Violett38:09+13:0711:13

OK Gipen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Birgit LjungBana 2 Gul/orange44:59+16:4513:13
20Mårten SvenssonBana 2 Gul/orange45:06+16:5213:15

OK Hierne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Lars MellkvistBana 3 Violett36:11+11:0910:38

OK Tyr

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ivar WikströmBana 3 Violett25:027:21
1Alrik WikströmBana 1 Vit16:057:18
1Tuva HenricssonBana 2 Gul/orange28:148:18
2Tove KasosBana 1 Vit16:59+0:547:43
2Tobias LundqvistBana 3 Violett25:53+0:517:36
2Leif HelgmanBana 4 Violett32:55+1:477:18
3Johanna Holtet-LindbergBana 2 Gul/orange30:03+1:498:50
3Vincent LjungbergBana 1 Vit22:08+6:0310:03
4Clara BomanBana 1 Vit24:17+8:1211:02
4Mira KarlströmBana 2 Gul/orange32:08+3:549:27
4Patrik BromanBana 3 Violett28:21+3:198:20
5Lars-Erik OlssonBana 3 Violett28:22+3:208:20
5Maria HenricssonBana 2 Gul/orange32:44+4:309:37
5Daniel BrohedeBana 5 Blå41:36+6:546:36
7Hanna GustavssonBana 4 Violett36:33+5:258:07
7Andrey AbadzhievBana 5 Blå42:51+8:096:48
7Lars AnderssonBana 4 Violett36:33+5:258:07
8Molly LundqvistBana 1 Vit28:43+12:3813:03
8Leif EricssonBana 3 Violett29:12+4:108:35
9Patrik NorlinBana 4 Violett37:20+6:128:17
9Gilbert KarlströmBana 2 Gul/orange34:50+6:3610:14
10Börje RåbergBana 3 Violett29:34+4:328:41
10Linda GustafssonBana 4 Violett37:42+6:348:22
11Alma KappelBana 2 Gul/orange38:06+9:5211:12
11Rolf WikströmBana 5 Blå47:49+13:077:35
11Jenny NilssonBana 4 Violett37:57+6:498:26
12Eva KappelBana 2 Gul/orange38:13+9:5911:14
12Jesper ÖströmBana 5 Blå48:29+13:477:41
12Thomas BomanBana 3 Violett30:25+5:238:56
13Alexander MobergBana 5 Blå51:12+16:308:07
13Thomas MobergBana 3 Violett30:33+5:318:59
13Mariann SyvertssonBana 2 Gul/orange41:09+12:5512:06
14Johan SöderlundBana 5 Blå51:48+17:068:13
14Eva TrangiusBana 2 Gul/orange41:13+12:5912:07
14Izabella LjungbergBana 3 Violett30:38+5:369:00
14Niclas MobergBana 4 Violett39:50+8:428:51
15Angelica WikströmBana 4 Violett40:07+8:598:54
15Helena KasosBana 3 Violett30:40+5:389:01
16Klara AdrianBana 1 Vit43:52+27:4719:56
17Amanda AdrianBana 1 Vit43:56+27:5119:58
17William LundqvistBana 2 Gul/orange42:40+14:2612:32
17Ove LundbergBana 3 Violett31:26+6:249:14
17Malin NymanBana 4 Violett40:57+9:499:06
18Elisabet LundqvistBana 2 Gul/orange42:56+14:4212:37
18Per HögkvistBana 4 Violett41:08+10:009:08
19Sandra HaneBana 3 Violett32:22+7:209:31
19Björn PetterssonBana 4 Violett41:52+10:449:18
19Magnus KällmingBana 4 Violett41:52+10:449:18
20Anders OlssonBana 3 Violett32:50+7:489:39
21Catarina HögkvistBana 3 Violett33:28+8:269:50
22Lotta RåbergBana 3 Violett34:04+9:0210:01
22Johan HenricssonBana 4 Violett42:57+11:499:32
23Marcus BeckiusBana 5 Blå57:24+22:429:06
23Åke KappelBana 3 Violett34:12+9:1010:03
24Albin RansjöBana 3 Violett34:17+9:1510:05
24Sören AnderssonBana 2 Gul/orange46:59+18:4513:49
24Thomas HollowellBana 5 Blå58:02+23:209:12
25Tone HollowellBana 4 Violett43:42+12:349:42
25Pär NymanBana 5 Blå58:30+23:489:17
26Mia GyllenbergBana 5 Blå59:17+24:359:24
27Tina HelgmanBana 3 Violett35:54+10:5210:33
28Mikael TakeBana 5 Blå1:02:28+27:469:54
28Sverre WikströmBana 4 Violett46:05+14:5710:14
28Leif SalinBana 3 Violett35:58+10:5610:34
29Anders HaneBana 4 Violett46:44+15:3610:23
31Anna Weckner WestlundBana 3 Violett36:29+11:2710:43
31Leif SandahlBana 5 Blå1:07:24+32:4210:41
32Monica DjurbergBana 3 Violett36:50+11:4810:50
35Gunnar RåbergBana 3 Violett37:24+12:2211:00
37Bengt JohanssonBana 4 Violett53:44+22:3611:56
38Monika WikströmBana 3 Violett38:20+13:1811:16
39Kristin AllisonBana 4 Violett55:26+24:1812:19
39Maria ErikssonBana 3 Violett38:23+13:2111:17
40Johanna AlfredssonBana 4 Violett56:02+24:5412:27
41Elin LundkvistBana 3 Violett38:43+13:4111:23
42Marie EldBana 3 Violett39:20+14:1811:34
42Eva MartinssonBana 4 Violett1:11:07+39:5915:48
43Jan SvenssonBana 3 Violett39:42+14:4011:40
45Ann-Sofie HultsvedBana 3 Violett40:04+15:0211:47
48Christer HöglundBana 3 Violett40:57+15:5512:02
53Pertti PalokangasBana 3 Violett42:12+17:1012:24
56Eva SvenssonBana 3 Violett43:33+18:3112:48
58Ingela SvenssonBana 3 Violett45:11+20:0913:17
62Agneta BomanBana 3 Violett46:58+21:5613:48
63Karin Creutzer BlomgrenBana 3 Violett48:18+23:1614:12
65Viktor och EstetenBana 3 Violett49:28+24:2614:32
68Christer HallBana 3 Violett55:42+30:4016:22
Per-Erik AdrianBana 5 Blåej godkänd
Henrik RansjöBana 3 Violettej godkänd
Birger KarlströmBana 1 Vitej godkänd
Rasmus WestlundBana 4 Violettej godkänd
Zlatimira AbadzhievaBana 5 Blåej godkänd
Martin LjungbergBana 5 Blåutgått

OK Älgen

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Svante HjelmBana 1 Vit24:33+8:2811:09
6Anton TattiBana 1 Vit25:35+9:3011:37
6Fredrik NordströmBana 5 Blå42:29+7:476:44
7Elin EdlingBana 1 Vit28:21+12:1612:53
18Erik ErikssonBana 5 Blå53:10+18:288:26
25Carl EdlingBana 2 Gul/orange53:07+24:5315:37
36Oskar ErikssonBana 4 Violett52:33+21:2511:40
51Gunilla Olausson BrinkmanBana 3 Violett41:37+16:3512:14
64Anna ErikssonBana 3 Violett48:27+23:2514:15

SK Örnen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Björn SvenssonBana 4 Violett47:29+16:2110:33
31Zulfu EmekBana 4 Violett47:34+16:2610:34

Skattkärrs SOK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Bengt SvedjebyBana 3 Violett27:49+2:478:10
5Peter JärkebornBana 4 Violett33:58+2:507:32
6Lea JohannesdalBana 2 Gul/orange33:09+4:559:45
9Lilly BergenfurBana 1 Vit34:43+18:3815:46
10Linnea JohnssonBana 2 Gul/orange35:58+7:4410:34
10Edvin JohannesdalBana 1 Vit34:44+18:3915:47
16Bengt CarlssonBana 3 Violett30:51+5:499:04
17Jonas BergenfurBana 5 Blå52:39+17:578:21
19Mikael NybergBana 5 Blå53:15+18:338:27
21Erika ErikssonBana 4 Violett42:22+11:149:24
25Felicia RööhsBana 3 Violett34:41+9:3910:12
26Marianne NyströmBana 2 Gul/orange56:44+28:3016:41
29Mikael RööhsBana 5 Blå1:07:12+32:3010:40
32Mattias JohannesdalBana 4 Violett47:52+16:4410:38
32Edith BergenfurBana 2 Gul/orange1:07:54+39:4019:58
34Jenny NybergBana 4 Violett48:51+17:4310:51
35Ann HyvönenBana 4 Violett52:15+21:0711:36
38Markus JohnssonBana 4 Violett54:33+23:2512:07
41Lina RööhsBana 4 Violett56:43+25:3512:36
44Charlotte JohanssonBana 3 Violett40:02+15:0011:46
55Alfred NybergBana 3 Violett43:04+18:0212:40
Alva RööhsBana 1 Vitej godkänd

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jörgen HectorBana 5 Blåej godkänd

Säffle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Claes ÅkerblomBana 3 Violett29:12+4:108:35

Västvärmlands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jonas FogelbergBana 4 Violett33:30+2:227:26
32Elin ErikssonBana 4 Violett47:52+16:4410:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila