Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini5dagars 2019, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini5dagars 2019, etapp 5
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: fredag 28 juni 2019

Bana 1 Vit

2 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birger KarlströmOK Tyr19:338:30
2Tove KasosOK Tyr20:44+1:119:00
3Clara BomanOK Tyr21:47+2:149:28
4Joline PetriOK Djerf24:00+4:2710:26
5Svante HjelmOK Älgen24:42+5:0910:44
6Saga TattiOK Älgen25:27+5:5411:03
7Anton TattiOK Älgen25:31+5:5811:05
8Vincent LjungbergOK Tyr27:26+7:5311:55
9Kevin TollanOK Älgen28:06+8:3312:13
10Molly LundqvistOK Tyr28:21+8:4812:19
11Melker CederOK Tyr30:02+10:2913:03
12Philip JonssonKils OK31:12+11:3913:33
13Herman jonassonKils OK31:20+11:4713:37
14Enar jonassonKils OK33:13+13:4014:26
15Alrik WikströmOK Tyr33:59+14:2614:46
16Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK34:59+15:2615:12
17Sofia ForslundKristinehamns OK39:41+20:0817:15
18Sture HögsellKristinehamns OK39:44+20:1117:16
19Lilly BergenfurSkattkärrs SOK41:06+21:3317:52
20Rebecca TakeOK Tyr42:03+22:3018:16
21Karin SandbergOK Tyr42:50+23:1718:37
22Linus PetterssonOK Tyr49:49+30:1621:39
23Alva RööhsSkattkärrs SOK50:44+31:1122:03
Elis KarlmanOK Tyrej godkänd

Bana 2 Gul/orange

3 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK35:0310:18
2Lea JohannesdalSkattkärrs SOK39:03+4:0011:29
3Maria HenricssonOK Tyr39:30+4:2711:37
4Henry NordströmKils OK40:25+5:2211:53
5David Wigh-DahlgrenFilipstads OK41:11+6:0812:06
6Mikkel AasnessOdal OL42:14+7:1112:25
7Mira KarlströmOK Tyr43:40+8:3712:50
8Jonas MyhrOK Tyr48:39+13:3614:18
9Gunnel GillenäsKristinehamns OK48:55+13:5214:23
10William LundqvistOK Tyr55:51+20:4816:25
11Marie StenströmOK Tyr56:11+21:0816:31
12Mariann SyvertssonOK Tyr56:12+21:0916:31
13Elisabet LundqvistOK Tyr56:31+21:2816:37
14Birgit LjungOK Gipen58:15+23:1217:07
15Mårten SvenssonOK Gipen58:16+23:1317:08
16Gilbert KarlströmOK Tyr1:05:38+30:3519:18
17Ella NybergSkattkärrs SOK1:08:31+33:2820:09
18Alvin NordLustens OK1:13:49+38:4621:42
19Mika TattiOK Älgen1:23:57+48:5424:41
20Emil PetterssonOK Tyr2:03:15+1:28:1236:15
21Anna BossOK Tyr2:04:32+1:29:2936:37
Simon OttenfalkGrava SKej godkänd
Hjalmar HögsellKristinehamns OKej godkänd
Edith BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd
Irma ErikssonOK Tyrej godkänd

Bana 3 Violett

3 100 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar NymanOK Tyr27:398:55
2Izabella LjungbergOK Tyr30:36+2:579:52
3Lars-Erik OlssonOK Tyr31:03+3:2410:00
4Tobias LundqvistOK Tyr31:39+4:0010:12
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK34:54+7:1511:15
6Johan PetriOK Djerf35:10+7:3111:20
7Bengt SvedjebySkattkärrs SOK35:19+7:4011:23
8Leif EricssonOK Tyr36:19+8:4011:42
9Jan SvenssonOK Tyr37:14+9:3512:00
10Thomas MobergOK Tyr38:04+10:2512:16
11Catarina HögkvistOK Tyr39:17+11:3812:40
12Ann HyvönenSkattkärrs SOK39:46+12:0712:49
13Sven-Erik BrodinKristinehamns OK41:17+13:3813:19
14Helena KasosOK Tyr42:53+15:1413:50
15Christer NälemarkOK Djerf42:59+15:2013:51
16Felicia RööhsSkattkärrs SOK43:50+16:1114:08
17Alfred NybergSkattkärrs SOK45:26+17:4714:39
18Sandra HaneOK Tyr45:48+18:0914:46
19Tuva HenricssonOK Tyr46:04+18:2514:51
20Börje RåbergOK Tyr46:51+19:1215:06
21Åke KappelOK Tyr47:31+19:5215:19
22Karin MoodhOK Tyr49:00+21:2115:48
23Kristina LandforsLustens OK49:48+22:0916:03
24Ove LundbergOK Tyr50:10+22:3116:10
25Anna HaneOK Tyr50:24+22:4516:15
26Ingela SvenssonOK Tyr51:34+23:5516:38
27Anders OlssonOK Tyr51:57+24:1816:45
28Gustav JörgOK Tyr52:32+24:5316:56
29Lotta RåbergOK Tyr52:40+25:0116:59
30Maria NordströmKils OK53:54+26:1517:23
31Björn EngströmLustens OK56:15+28:3618:08
32Agneta BomanOK Tyr56:21+28:4218:10
33Ivar WikströmOK Tyr56:39+29:0018:16
34Eva TrangiusOK Tyr58:40+31:0118:55
35Gunnar RåbergOK Tyr58:50+31:1118:58
36Maria ErikssonOK Tyr58:59+31:2019:01
37Maria EldhOK Tyr59:48+32:0919:17
38Lennart MattssonLustens OK1:01:10+33:3119:43
39Patrik BromanOK Tyr1:03:17+35:3820:24
40Kenneth BerglundKils OK1:04:42+37:0320:52
41Inger BerglundKils OK1:05:21+37:4221:04
42Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK1:10:34+42:5522:45
43Eva SvenssonOK Tyr1:17:06+49:2724:52
44Viveca JernstedtKristinehamns OK1:18:24+50:4525:17
Albin RansjöOK Tyrej godkänd
Thomas BomanOK Tyrej godkänd
Albin PerssonKils OKej godkänd
Linn LugneKils OKej godkänd
Christer HöglundOK Tyrej godkänd
Bibbi SiljebladEds SKutgått
Leif SalinOK Tyrutgått

Bana 4 Violett

4 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas SamuelssonLustens OK42:339:27
2Pelle LandforsLustens OK43:31+0:589:40
3Hanna GustavssonOK Tyr44:26+1:539:52
4Magnus KällmingOK Tyr46:23+3:5010:18
5Linnea LandforsLustens OK47:11+4:3810:29
6Jenny NilssonOK Tyr47:58+5:2510:39
7Ulf SkoglundKils OK49:16+6:4310:56
8Jonas FogelbergVästvärmlands OK49:31+6:5811:00
9Lina RööhsSkattkärrs SOK49:39+7:0611:02
10Jonas BergenfurSkattkärrs SOK49:58+7:2511:06
11Peter KarlmanOK Tyr50:35+8:0211:14
12Ulf MellerdalKils OK51:00+8:2711:20
13Malin NymanOK Tyr51:27+8:5411:26
14Anders HedqvistOK Tyr51:54+9:2111:32
15Mikael RööhsSkattkärrs SOK54:34+12:0112:07
16Per HögkvistOK Tyr55:01+12:2812:13
17Angelica WikströmOK Tyr55:37+13:0412:21
18Patrik NorlinOK Tyr58:16+15:4312:56
19Erika ErikssonSkattkärrs SOK58:55+16:2213:05
20Jan KarlssonKristinehamns OK59:14+16:4113:09
21Anders OlssonLustens OK1:02:36+20:0313:54
22Jenny NybergSkattkärrs SOK1:04:15+21:4214:16
23Annelie WighFilipstads OK1:05:19+22:4614:30
24Ella NordströmKils OK1:05:31+22:5814:33
25Zlatimira AbadzhievaOK Tyr1:06:20+23:4714:44
26Sverre WikströmOK Tyr1:09:26+26:5315:25
27Mattias JohannesdalSkattkärrs SOK1:15:56+33:2316:52
28Mats HaglundOK Djerf1:17:17+34:4417:10
Anna NordströmKils OKej godkänd
Johan HenricssonOK Tyrutgått

Bana 5 Blå

5 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SkoglundKils OK41:427:11
2Lukas KatvalaKarlskrona SOK44:48+3:067:43
3Johan SöderlundOK Tyr45:19+3:377:48
4Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF45:41+3:597:52
5Andrew QuinIFK Lidingö SOK46:56+5:148:05
6Martin LjungbergOK Tyr48:40+6:588:23
7Per FredbergKristinehamns OK52:46+11:049:05
8Rolf WikströmOK Tyr57:41+15:599:56
9Pär NymanOK Tyr58:39+16:5710:06
10Andrey AbadzhievOK Tyr1:01:42+20:0010:38
11Mikael NybergSkattkärrs SOK1:05:57+24:1511:22
12Mikael TakeOK Tyr1:06:50+25:0811:31
13Nicolina MobergOK Tyr1:09:11+27:2911:55
14Jonas LarssonKristinehamns OK1:13:52+32:1012:44
15Mattias PerssonOK Tyr1:16:05+34:2313:07
16Michael ForslundKristinehamns OK1:46:00+1:04:1818:16
17Emil WåhlinMullsjö SOK1:55:17+1:13:3519:52
David HenrikssonKristinehamns OKej godkänd
Linda TakeOK Tyrej godkänd
Leif SandahlOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser