Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO-träning
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: tisdag 9 juli 2019

3 km Gul

2 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Atle KulstadSkåneslättens OL32:2712:58
2Ellen ErikssonOK Flundrehof41:09+8:4216:27
3Hedvig NygrenStenungsunds OK41:12+8:4516:28
4Anna HasselrotOK Flundrehof44:28+12:0117:47
5Lilly JorehedOK Gipen46:27+14:0018:34
6Anders ErikssonOK Gipen48:49+16:2219:31
7Sven PerssonLjungskile FK52:54+20:2721:09
8Erik KarlénOK Gipen56:09+23:4222:27
9Matilda KarlénOK Gipen57:40+25:1323:04
10Monica LarssonOK Gipen1:05:52+33:2526:20
11Leif LaurellOK Flundrehof1:11:39+39:1228:39
12Alexander JohanssonOK Gipen1:23:51+51:2433:32
13Selma MartanderTrollhättans SOK1:24:07+51:4033:38
14Klara LaurellOK Flundrehof1:28:47+56:2035:30
15Karolina KnutsTrollhättans SOK1:32:21+59:5436:56
16Birgit LjungOK Gipen1:33:50+1:01:2337:32
17Eva LindahlOK Gipen1:33:53+1:01:2637:33
18Monica JohanssonOK Gipen1:41:08+1:08:4140:27
19Karl LaurellOK Flundrehof1:41:30+1:09:0340:36
19Mutaz YousefOK Flundrehof1:41:30+1:09:0340:36
21Viktoria JohanssonOK Gipen1:41:31+1:09:0440:36
22Nils NygrenStenungsunds OK1:43:58+1:11:3141:35
Tilda ErikssonOK Flundrehofej godkänd

3 km Orange/Röd

2 600 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof KarlssonUddevalla OK42:2416:18
2Hans KulstadSkåneslättens OL44:38+2:1417:10
3Elsa MartanderTrollhättans SOK44:53+2:2917:15
4Karin LaurellOK Flundrehof45:22+2:5817:26
5Gunnar BejbomUddevalla OK46:03+3:3917:42
6Clyde PerssonLjungskile FK48:37+6:1318:41
7Nils-Erik GunnarssonOK Gipen50:04+7:4019:15
8Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna52:03+9:3920:01
9Maja NymanVänersborgs SK52:43+10:1920:16
10Olivia NymanVänersborgs SK53:01+10:3720:23
11Kalevi MononenOK Gipen53:45+11:2120:40
12Johanna RonnedeOK Gipen53:57+11:3320:45
13Göte NatanaelssonLjungskile FK54:36+12:1221:00
14Karin GreilertHaninge SOK55:37+13:1321:23
15Ingemar SvenssonLunds OK57:56+15:3222:16
16Mårten SvenssonOK Gipen1:05:35+23:1125:13
17Leif OlofssonOK Flundrehof1:07:06+24:4225:48
18Lennart FärjhageOK Gipen1:08:16+25:5226:15
19Berkley StaggOK Skogsvargarna1:09:16+26:5226:38
20Eva KarlssonUddevalla OK1:15:11+32:4728:55
21Kerstin LjungbergOK Gipen1:23:41+41:1732:11
22Eva OlofssonOK Flundrehof1:25:53+43:2933:01
23Monica BrönnestamOK Gipen1:31:01+48:3735:00
24Annika WessmarkOK Flundrehof1:44:06+1:01:4240:02
25Sophie Hedlund StridhOK Gipen1:44:32+1:02:0840:12
26Karin EngqvistOK Flundrehof1:47:38+1:05:1441:23
Klas SkogOK Gipenej godkänd
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej godkänd
Oscar NymanOK Gipenej godkänd
Ulf TibornOK Skogsmunkenej godkänd
Lina ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Emil ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Simon ThörnbladOK Flundrehofej godkänd
Lars HolmOK Gipenutgått
Matts MattssonOK Gipenej start

5 km Svart

4 500 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna56:3412:34
2Johan NymanOK Gipen58:19+1:4512:57
3Örjan WängdahlOK Gipen59:15+2:4113:10
4Isabella AumoKungälvs OK59:54+3:2013:18
5Olof MartanderTrollhättans SOK1:02:55+6:2113:58
6Bengt NorrmanTrollhättans SOK1:03:57+7:2314:12
7Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:04:43+8:0914:22
8Isak ThörnbladOK Flundrehof1:05:41+9:0714:35
9Jerker NetzTrollhättans SOK1:06:59+10:2514:53
10Jonas MelénTrollhättans SOK1:07:44+11:1015:03
11Lars GreilertHaninge SOK1:08:51+12:1715:18
12Jenny NymanVänersborgs SK1:09:44+13:1015:29
13Fredrik ErikssonOK Flundrehof1:11:51+15:1715:58
14Olle MelénTrollhättans SOK1:15:26+18:5216:45
15Claes OlssonOK Gipen1:16:40+20:0617:02
16Bengt JohanssonOK Alehof1:18:01+21:2717:20
17Yngve NilssonOK Gipen1:18:04+21:3017:20
18Jörgen NymanOK Gipen1:19:56+23:2217:45
19Hans Andersson StrinningUddevalla OK1:21:19+24:4518:04
20Börje SundbergOK Gipen1:21:31+24:5718:06
21Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:22:50+26:1618:24
22Lars ElfvingOK Gipen1:23:52+27:1818:38
23Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK1:24:58+28:2418:52
24Alma AppelgrenTrollhättans SOK1:27:31+30:5719:26
25Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:29:44+33:1019:56
26Nina BejbomUddevalla OK1:31:34+35:0020:20
27Sofia SamuelssonOK Gipen1:32:48+36:1420:37
28Bo WesterbergTrollhättans SOK1:33:53+37:1920:51
29Mats JohanssonOK Gipen1:36:16+39:4221:23
30Fredrik AssarssonOK Flundrehof1:38:08+41:3421:48
31Håkan KarlbomOK Gipen1:55:39+59:0525:42
32Matti LindqvistTrollhättans SOK1:59:26+1:02:5226:32
Anders KjellbergOK Skogsvargarnaej godkänd
Tomas NilssonOK Gipenej godkänd
Sören KnutsTrollhättans SOKej godkänd
Karin ThörnbladOK Flundrehofej godkänd

8 km Svart

7 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering58:338:14
2Tobias MattssonTrollhättans SOK1:08:21+9:489:37
3Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OK1:08:45+10:129:40
4Jussi AumoKungälvs OK1:12:08+13:3510:09
5Niklas ÖsterlundUlricehamns OK1:15:51+17:1810:40
6Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna1:18:02+19:2910:59
7David AlménVänersborgs SK1:20:40+22:0711:21
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:23:12+24:3911:43
Hannes WelanderOK Djerfej godkänd
Elias ThörnbladTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser