Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandets Sprintcup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets Sprintcup
Arrangörsorganisation: Sol Tranås
Datum: tisdag 4 juni 2019

Långa Damer

3 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda NordinEksjö SOK23:527:06
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK24:01+0:097:08
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK25:11+1:197:29
4Thea Nordin AbajiEksjö SOK25:26+1:347:34
5Alice StenquistOK 64 Torpa25:54+2:027:42
6Tilda HagelbergEksjö SOK28:13+4:218:23
7Hanna SkoglundSol Tranås29:15+5:238:42
8Ylwa HolmqvistOK 64 Torpa35:51+11:5910:40

Långa Herrar

3 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas EkbladhSol Tranås18:375:32
2Anders SkoglundSol Tranås20:36+1:596:07
3Alfons EnellSol Tranås23:32+4:557:00
4Albert BrickarpSol Tranås26:03+7:267:45
5Marcus SkoglundSol Tranås26:35+7:587:54
6Andreas NiemiEmmaboda Verda OK26:54+8:178:00
7Leif JohanssonSol Tranås29:18+10:418:43
8Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa30:06+11:298:57
9Sven Eriksson TerlegårdNässjö OK47:11+28:3414:02
10Adam HilalNässjö OK47:16+28:3914:04

Mellan Damer

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda SahlinNässjö OK17:157:11
2Alva HagelbergEksjö SOK17:33+0:187:18
3Tilda RosanderSOK Aneby20:08+2:538:23
4Tuva JohanssonNässjö OK21:18+4:038:52
5Wilma ErikssonNässjö OK21:25+4:108:55
6Charlotte StenhagNässjö OK21:29+4:148:57
7Helena AnderssonSOK Aneby21:54+4:399:07
8Kinna ÅslundSol Tranås24:28+7:1310:11
9Veronica SahlinNässjö OK24:48+7:3310:20
10Ebba StenhagNässjö OK25:13+7:5810:30
11Svea EkbladhSol Tranås25:39+8:2410:41
12Ulrica BrickarpSol Tranås27:40+10:2511:31
13Tilde BrickarpSol Tranås27:41+10:2611:32
14Carole CarlssonSol Tranås29:36+12:2112:20
Elin EkbladhSol Tranåsej godkänd

Mellan Herrar

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SahlinNässjö OK18:007:30
2Erik SkoglundSol Tranås18:30+0:307:42
3Pelle JakobssonEksjö SOK23:24+5:249:45
4Wilmer RydestrandEksjö SOK23:26+5:269:45
5Hans SamuelssonOK 64 Torpa25:00+7:0010:25
6Alfred LundbomEksjö SOK26:38+8:3811:05
7Tommy OlaussonSOK Aneby28:57+10:5712:03

Korta Damer

1 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly BrickarpSol Tranås11:167:10
2Agnes LundqvistSol Tranås13:59+2:438:54
3Maia FagerströmSOK Aneby14:23+3:079:09
4Tove JakobssonEksjö SOK18:08+6:5211:32

Korta Herrar

1 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HanningSol Tranås11:417:26
2Arvid RosanderSOK Aneby12:04+0:237:41
3Aron LundqvistSol Tranås12:33+0:527:59
4Vilmer HagelbergEksjö SOK15:38+3:579:57
5Malte StenhagNässjö OK41:44+30:0326:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser