Swedish Orienteering Federation

Official results for Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OK

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OK
Organiser: Hjobygdens OK
Date: Thursday 23 May 2019

Classes: Show all | Gul vux | Orange vux | Vuxen | GrönH | GrönD | vitH | VitD | GulH | GulD | orangeH | orangeD | ViolettH | ViolettD

Orange vux

3 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Klara GumaeliusTibro OK1:10:2020:41
2Christoffer JägerhornTibro OK1:10:2120:41

Vuxen

4 000 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joakim GustafssonTibro OK37:259:21
2Nina AhlénIF Hagen38:589:44
3Per IvarssonTibro OK39:549:58
4Greger AhlénIF Hagen45:4611:26
5Martin EkholmTibro OKmispunched

Grön H

1 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gabriel TörnerHjobygdens OK17:2810:16
2Alvar SirenHjobygdens OK23:5114:01
3Jasper MagnmussonIF Hagen24:5214:37
4Bertil SörmanHjobygdens OK25:0514:45
5Arvid IvarssonTibro OK27:1716:02
6Simon SamuelssonTibro OK30:1017:44

Grön D

1 700 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sabrine IbrahimHjobygdens OK17:3210:18
2Lova WidenekHjobygdens OK17:3410:20
3Lovisa EngerothHjobygdens OK17:4410:25
4filippa EnglundHjobygdens OK17:4410:25
5Alva GrenaboHjobygdens OK18:4311:00
6Astrid TrolleHjobygdens OK18:5411:07
7Stina BjörkSOK Träff25:3615:03
8Stina GradTibro OK27:2416:07
9Lilly NorbergSOK Träff30:3317:58
10Hedda AnderssonHjobygdens OK34:5220:30
11Ellen WadströmTibro OK42:1724:52
12Luna WadströmTibro OK42:2224:55
13Ebba HögbergHjobygdens OK43:2625:32

Vit H

2 100 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver EdvardssonHjobygdens OK22:1110:33
2Zebulon AnderssonSOK Träff23:0110:57
3Edvin NordlundIF Hagen24:0011:25
4Liam EckermanIF Hagen24:3511:42
5Jesper MilesäterHjobygdens OK26:2212:33
6Jonatan SahlénIF Hagen28:1313:26
7Albin BergströmIF Hagen28:4613:41
8Simon EkholmTibro OK29:3814:06
9Carl NorbergSOK Träff31:0214:46
10Edvin ArlbergIF Hagen31:3215:00
11Filip BergqvistIF Hagen32:3915:32
12Wincent LackdalIF Hagen32:4215:34
13Axel VallendinIF Hagen34:1416:18
14Malte ThörnIF Hagen34:3116:26
15John WadströmTibro OK37:1217:42
16Teodor JoelssonSOK Träff44:1521:04
17Gösta LundgrenSOK Träff53:3725:31
18Gustaf GradTibro OKmispunched
19Vincent SamulessonTibro OKmispunched

Vit D

2 100 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hanna SvenssonHjobygdens OK23:4411:18
2Molly ÅgesjöSOK Träff25:2012:03
3Elvira BernuddHjobygdens OK25:2812:07
4Milou AnderssonSOK Träff27:0012:51
5Meja SvenssonTibro OK29:3514:05
6Saga PetterssonHjobygdens OK29:3814:06
7Jonna MilesäterHjobygdens OK37:1517:44
8Vilma BergqvistIF Hagen37:3417:53
9Märta SörmanHjobygdens OK40:3919:21
10Märtha RydhSOK Träff44:2221:07
11Ellie AnderssonHjobygdens OK46:4922:17
12Elsa HolstHjobygdens OK47:4422:43
13Ester LaurioIF Hagen59:3128:20
14Amelia MillvedIF Hagen59:3228:20

Gul H

2 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hjalmar JohanssonHjobygdens OK35:3312:15
2Hampus SahlénIF Hagen38:2013:13
3Mattias AnderssonHjobygdens OK1:02:1521:27

Gul D

2 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lovisa AnderssonHjobygdens OK40:0413:48
2Astrid GradTibro OK42:1614:34
3Ida TofténSOK Träff45:2415:39
4Ester TidströmTibro OKmispunched

Orange H

3 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hugo TofténSOK Träff40:0811:48

Orange D

3 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Agnes JohanssonIF Hagen42:1912:26
2Emma AhlénIF Hagen46:1013:34

Violett H

4 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Liam JohanssonIF Hagen33:278:21
2Linus AhlénIF Hagen33:438:25
3Erik GullbrandIF Hagen33:458:26

Violett D

4 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Moa SkoogIF Hagen36:309:07
2Malin KindbomIF Hagen53:3313:23

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Mila