Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängjakt 4 - Rensjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängjakt 4 - Rensjön
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: torsdag 23 maj 2019

D1 Svart

4 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KindlundhTrosabygdens OK1:00:0812:49

H1 Svart

4 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar KindlundhTrosabygdens OK38:408:14
2Elis AnderssonTrosabygdens OK44:02+5:229:23
3Joakim GimholtTrosabygdens OK48:53+10:1310:25
4Nils WestlundTrosabygdens OK53:44+15:0411:27
5Anders RunanderTrosabygdens OK54:02+15:2211:31

D2 Blå

3 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta EklundTrosabygdens OK52:0115:31

H2 Blå

3 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander KaragiannisTrosabygdens OK39:0211:39
2Göran EklundTrosabygdens OK47:23+8:2114:08
2Peo RydholmTrosabygdens OK47:23+8:2114:08
4Bendy WallinTrosabygdens OK53:51+14:4916:04
5Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK1:00:07+21:0517:56
6Stefan SjödinTrosabygdens OK1:16:58+37:5622:58

D3 Orange

3 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vinja ChrislanTrosabygdens OK42:4313:57
2Anna GraffordTrosabygdens OK43:29+0:4614:12
3Maria RydholmTrosabygdens OK46:25+3:4215:10
4Birgitta WallinTrosabygdens OK54:49+12:0617:54

H3 Orange

3 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NordinTrosabygdens OK39:2512:52
2Mattias GraffordTrosabygdens OK45:58+6:3315:01
3Olle SvanbergTrosabygdens OK57:04+17:3918:38
4Folke Hermansson SnickarsTrosabygdens OK1:05:19+25:5421:20 Ladda ner rutt i gpx-format

D4 Gul

2 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise von BerensTrosabygdens OK23:3110:02
2Alicia HögforsTrosabygdens OK38:08+14:3716:17
3Mia ThedvallTrosabygdens OK38:20+14:4916:22
4Catarina LindgrenTrosabygdens OK44:26+20:5518:59

H4 Gul

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NordinTrosabygdens OK24:3210:29
2Jan ViklundTrosabygdens OK27:56+3:2411:56
3Jan-Åke MahlinTrosabygdens OK34:30+9:5814:44
4Lukas KaragiannisTrosabygdens OK35:39+11:0715:14
5Wilmer ThedvallTrosabygdens OK36:17+11:4515:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser