*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Avesta OK:s 3-dagars, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Avesta OK:s 3-dagars
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: måndag 3 juni 2019 - måndag 10 juni 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D16

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina AnderssonDalaportens OL16:087:16
2Liv NorbergAvesta OK18:15+2:078:13
3Saga MattssonDalaportens OL18:22+2:148:16
Tilda BorgströmAvesta OKej start

H16

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonNorbergs OK14:536:42
2Daniel LindDalaportens OL15:25+0:326:56
3Ossian KihlströmDalaportens OL16:44+1:517:32
4Lucas WannerAvesta OK16:53+2:007:36
5Daniel HäggbladDalaportens OL17:57+3:048:05

D14

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia EliassonDalaportens OL18:328:34
2Anja MickelsonAvesta OK20:45+2:139:36
Alice NykvistDalaportens OLej start
Nellie EliassonDalaportens OLej start
Hedda BorgströmAvesta OKej start
Emilia LindDalaportens OLej start

H14

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melwin LöwdahlNorbergs OK25:5712:00
Albin Lundvik-BarkeliusDalaportens OLej start
Oskar EngströmDalaportens OLej start

D12

1 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa NilssonDalaportens OL12:368:20
2Ella NykvistDalaportens OL20:19+7:4313:27
3Amanda LindDalaportens OL20:28+7:5213:33
4Signe JernbergAvesta OK24:25+11:4916:10
5Svea BorgströmAvesta OK26:24+13:4817:29
Tuva WestbomSäterbygdens OKej start
Signe AnderssonDalaportens OLej start

H12

1 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak StinessenDalaportens OL19:0012:34
2August AlménDalaportens OL29:33+10:3319:34

D10

1 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe WinqvistNorbergs OK11:0710:17
2Wilda VainionpääDalaportens OL23:47+12:4022:01

H10

1 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William WestbomSäterbygdens OK9:008:20
2Vilgot EngströmDalaportens OL9:28+0:288:45
3Kasper AmnéusDalaportens OL12:05+3:0511:11
4Kevin AmnéusDalaportens OL13:06+4:0612:07
Olle StinessenDalaportens OLej godkänd
Theo GomisIFK Hedemora OKej start

Inskolning

870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Edvin SilvemarkDalaportens OL16:10+6:0218:34
Oskar WestbomSäterbygdens OK10:0811:38

U1

870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof BrislundAvesta OK9:1110:33
2Leiah JanhagerAvesta OK10:02+0:5111:31
3Truls Backius DahlvikAvesta OK10:53+1:4212:30
4Inez RosendalNorbergs OK11:33+2:2213:16
5Arvid MatssonAvesta OK11:34+2:2313:17
6Julia ForsbergAvesta OK11:45+2:3413:30
7Simona NilssonAvesta OK12:00+2:4913:47
8Elvira NorgrenDalaportens OL12:41+3:3014:34
9Oliver GoudeIFK Hedemora OK12:55+3:4414:50
10Anna SchönningAvesta OK13:26+4:1515:26
11Alvar MatssonAvesta OK13:46+4:3515:49
12Anneli EngströmAvesta OK13:53+4:4215:57
13Leon LundqvustAvesta OK14:20+5:0916:28
14Vega KoivistoNorbergs OK15:15+6:0417:31
15Edvin WilhelmssonAvesta OK16:19+7:0818:45
16Ellie VainionpääDalaportens OL17:43+8:3220:21
17Folke JernbergAvesta OK18:20+9:0921:04
William LundqvistAvesta OKej start
Linn ÖhrnAvesta OKej start
Paul LövgrenAvesta OKej start
Emmanuel GomisIFK Hedemora OKej start
Elsa JonssonAvesta OKej start
My Hermansson-VidbergAvesta OKej start
Smilla EngströmAvesta OKej start

U2

1 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algot NorgrenDalaportens OL9:228:40
2Olof PeterssonDalaportens OL11:19+1:5710:28
3Ylva EngströmDalaportens OL12:06+2:4411:12
4Alvar PeterssonDalaportens OL12:13+2:5111:18
5Linnea BlixtAvesta OK14:21+4:5913:17
6Malte BorgströmAvesta OK16:19+6:5715:06
7Lova HolmströmIFK Hedemora OK17:31+8:0916:13
8Elise MatssonAvesta OK17:38+8:1616:19
9Charlie NohrDalaportens OL19:59+10:3718:30
10Amanda NohrDalaportens OL22:56+13:3421:14
Elia GomisIFK Hedemora OKej start

Öppen 7

2 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NilssonDalaportens OL14:336:33
2Jan Mikael Gunnar AmnéusDalaportens OL14:59+0:266:44
3Tony BackDalaportens OL15:52+1:197:08
4Hanna ErikssonNorbergs OK18:26+3:538:18
5Kjell HolmDalaportens OL20:37+6:049:17
6Cecilia ErikssonNorbergs OK22:26+7:5310:06
7Kim NorbergAvesta OK26:46+12:1312:03
8Jan ÅhsNorbergs OK30:48+16:1513:52
Jesper VainionpääDalaportens OLej start
Julia WannerIFK Mora OKej start

Öppen 3

1 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kark-Johan PetersonDalaportens OL12:438:25
2Henrik NorgrenDalaportens OL13:48+1:059:08
3Staffan SegerbäckAvesta OK13:57+1:149:14
4Pia SegerbäckAvesta OK14:05+1:229:19
5Petter LindqvistAvesta OK15:02+2:199:57
Edvard AnderssonDalaportens OLej start
Minna WestbomSäterbygdens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser