Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ligan deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ligan deltävling 3
Arrangörsorganisation: OK Skärmen
Datum: onsdag 21 augusti 2019

D16

3 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen55:1414:39
2Emilia SandinOK Skärmen1:29:41+34:2723:47
Linnea AxelssonÅmåls OKej start

H16

3 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonEds SK43:3611:33
2David HermanssonÅmåls OK47:06+3:3012:29

D14

3 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonÅmåls OK39:5212:18
2Saga KällstrandÅmåls OK42:39+2:4713:09
3Emilie HällströmÅmåls OK44:08+4:1613:37
4Lina AhlstedtÅmåls OK1:03:21+23:2919:33
Felicia SandinOK Skärmenej godkänd

H14

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK33:2710:19
Alexander LännhultEds SKej godkänd

D12

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice KällstrandÅmåls OK29:5111:10
2Agnes GustavssonÅmåls OK32:10+2:1912:02
3Emma HellströmÅmåls OK33:06+3:1512:23
4Elsa ReuterÅmåls OK41:00+11:0915:21
5Jenny ErikssonStigsökarna1:13:32+43:4127:32
Ingela GlueOK Skärmenej start

H12

2 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric ÅhlÅmåls OK21:017:52
2Pontus NilssonÅmåls OK21:44+0:438:08
3Arvid ErikssonÅmåls OK23:31+2:308:48
4William LännhultEds SK32:28+11:2712:09
5Melker MalmEds SK41:15+20:1415:26
6Vidar KrokströmOK Skärmen48:33+27:3218:11
7Noel JohanssonOK Skärmen49:25+28:2418:30
8Noah OlssonStigsökarna1:16:03+55:0228:28

D10

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK17:027:02
2Jonna ÅhlÅmåls OK22:51+5:499:26
3Vilja OlssonÅmåls OK32:15+15:1313:19
4Elin ReuterÅmåls OK34:29+17:2714:14
5Julia JohanssonEds SK35:26+18:2414:38
6Rebecca ErikssonOK Skärmen35:29+18:2714:39
7Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen35:45+18:4314:46
8Agnes MalmEds SK45:32+28:3018:48
9Jessica ErikssonOK Skärmen1:11:57+54:5529:43

H10

2 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SkottÅmåls OK20:468:34
2Oscar AhlstedtÅmåls OK28:15+7:2911:40
3Oskar GalleEds SK28:24+7:3811:44
4Hampus GustafssonEds SK28:47+8:0111:53
5Joel GustafssonEds SK38:47+18:0116:01
6Valfrid MattssonEds SK40:47+20:0116:51
Elvin GalborgenEds SKej godkänd

U1

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Natalie BernhoffOK Kroppefjällfullföljt
Tilde Cedervall ClaessonOK Kroppefjällfullföljt
Albin GalleEds SKfullföljt
Klara GalleEds SKfullföljt
Olivia GranliStigsökarnafullföljt
William GranliStigsökarnafullföljt
Amanda JohanssonEds SKfullföljt
Kasper JohanssonEds SKfullföljt
Gabriel KällstrandÅmåls OKfullföljt
Algot MalmEds SKfullföljt
Lisa MalmStigsökarnafullföljt
Jack MattssonEds SKfullföljt
Klara MattssonEds SKfullföljt
Nils OlssonStigsökarnafullföljt
Annie OlsssonKlubblösfullföljt
Ellie SamuelssonOK Skärmenfullföljt
Alfred SjölieEds SKfullföljt
Algot TörnroosOK Kroppefjällfullföljt
Ester TörnroosOK Kroppefjällfullföljt
Ronja FäldtOK Skärmenej start
Alexander LindquistEds SKej start
Ellen SjöbergOK Skärmenej start

U2

2 360 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar OlssonÅmåls OK21:369:09
2Arvid OlssonStigsökarna27:40+6:0411:43
3Niels SundellÅmåls OK31:26+9:5013:19
4Neo JohanssonOK Skärmen32:30+10:5413:46
5Nellie LjungkvistEds SK33:42+12:0614:16
6Inez LjungkvistEds SK33:47+12:1114:18
7Carl Johansson PurontakaEds SK36:57+15:2115:39
8Patricia ErikssonOK Skärmen38:06+16:3016:08
9Ida NilssonÅmåls OK38:10+16:3416:10
10Ludvig SjöbergOK Skärmen39:27+17:5116:42
11Emma JohanssonOK Skärmen40:11+18:3517:01
12Andre ErikssonOK Skärmen41:26+19:5017:33
13Anton SjöbergEds SK42:19+20:4317:55
14Ella JohanssonOK Skärmen45:30+23:5419:16
15Sebastian LindquistEds SK45:45+24:0919:23
16Noah Nilsson-DagEds SK47:15+25:3920:01
17Artur SjölieEds SK48:24+26:4820:30
18Albert MattssonEds SK48:31+26:5520:33
19Irma JohanssonOK Skärmen49:04+27:2820:47
Alma DrottzOK Skärmenej godkänd
Ella BryntessonEds SKej start
Oscar FaganOK Skärmenej start
Wilma FäldtOK Skärmenej start
Victor LarssonOK Skärmenej start

U3

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker Karlsson BäcklundOK Skärmen50:1418:48
2Oskar BryntessonEds SK56:25+6:1121:07
3Felicia LarssonEds SK1:06:42+16:2824:58
4Linnéa LarssonEds SK1:06:44+16:3024:59
5Filip LarssonEds SK1:10:26+20:1226:22

Extra Kort

3 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jim MatssonEds SK41:0112:28
2Dan WidercrantzOK Skärmen47:11+6:1014:20
3Morgan KarlssonOK Skärmen53:09+12:0816:09
4Marie KarlssonEds SK56:42+15:4117:14
5Lizbet Galle SvenssonEds SK1:02:27+21:2618:58
6Fredrika Svaröd JensenEds SK1:03:23+22:2219:15
7Jenny OlssonStigsökarna1:03:42+22:4119:21
8Kristina LindOK Skärmen1:04:37+23:3619:38
9Mia SjöbergOK Skärmen1:08:30+27:2920:49
10Siv OlssonOK Kroppefjäll1:12:39+31:3822:04

Extra Lång

4 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonÅmåls OK43:109:36
2Linus LännhultEds SK44:02+0:529:48
3Tomas HermanssonÅmåls OK47:51+4:4110:39
4Gert AnderssonEds SK48:05+4:5510:42
5Ebba LindOK Skärmen48:20+5:1010:45
6Tomas CarlssonÅmåls OK50:41+7:3111:17
7Lars-Henrik GalborgenEds SK52:20+9:1011:39
8Lasse JohanssonEds SK55:30+12:2012:21
9Erika JensenÅmåls OK58:44+15:3413:04
9Jörgen ÅhlÅmåls OK58:44+15:3413:04
11Mats LindströmOK Skärmen58:45+15:3513:05
12Tommy ReuterÅmåls OK1:00:44+17:3413:31
13Clara JohanssonOK Skärmen1:01:36+18:2613:43
14Mattias HolmströmÅmåls OK1:19:43+36:3317:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser