Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AOK 3-dagars dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AOK 3-dagars dag 2
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: tisdag 18 juni 2019

Bana 1

5 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per HåstlundAlmby IK54:079:39
2Janne SelkäläKöping-Kolsva OK54:55+0:489:48
3William SeguraKFUM Örebro OK55:29+1:229:54
4Karin FägerlindCentrum OK1:00:42+6:3510:50
5Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:05:24+11:1711:40
6Per CarlinArboga OK1:12:18+18:1112:54
7Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:15:04+20:5713:24
Felix LarssonArboga OKej godkänd

Bana 2

4 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim DahlbergAlmby IK44:019:21
2Göran AnderssonOK Tylöskog49:53+5:5210:36
3Nils-Olof BodinAlmby IK49:56+5:5510:37
4Sofie BodinAlmby IK50:33+6:3210:45
5Anders RobertssonAlmby IK56:12+12:1111:57
6Malin WiklundAlmby IK58:00+13:5912:20
7Johanna NordströmKFUM Örebro OK59:24+15:2312:38
8Per HolmstrandArboga OK1:00:58+16:5712:58
9Henrik HellborgCentrum OK1:02:29+18:2813:17
10Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro1:07:42+23:4114:24
11Sven-Olov WiklundArboga OK1:12:32+28:3115:25

Bana 3

4 200 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK41:599:59
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL42:06+0:0710:01
3Henrik OlssonHallstahammars OK44:33+2:3410:36
4Rolf MathisenEskilstuna OL44:47+2:4810:39
5Per-Åke HullAlmby IK45:53+3:5410:55
6Henry VestergårdAlmby IK50:34+8:3512:02
7Robert LarssonHagaby GoIF Örebro50:40+8:4112:03
8Lena JansonArboga OK50:42+8:4312:04
9Karl-Göran WahlströmAlmby IK51:05+9:0612:09
10Mats HastadFellingsbro GOIF53:36+11:3712:45
11Ted NilssonKFUM Örebro OK54:03+12:0412:52
12Ann-Britt GöranssonAlmby IK55:06+13:0713:07
13Peder WickströmArboga OK55:14+13:1513:09
14Dan HöökArboga OK55:31+13:3213:13
15Mats BirkestålKöping-Kolsva OK56:40+14:4113:29
16Lars KarlssonAlmby IK57:40+15:4113:43
17Berit WetterArboga OK59:04+17:0514:03
18Gustav MöllbergArboga OK59:33+17:3414:10
19Leif MathisenEskilstuna OL1:00:03+18:0414:17
20Håkan SvenssonAlmby IK1:02:26+20:2714:51
21Thomas MöllbergArboga OK1:04:23+22:2415:19
22Bo HöökArboga OK1:06:01+24:0215:43
23Stig IsraelssonOK Tylöskog1:06:57+24:5815:56
24Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:10:35+28:3616:48
25Hanna WigforssArboga OK1:21:58+39:5919:30
26Kurt ZanderVästerås SOK1:25:00+43:0120:14
27Annika LarssonArboga OK2:18:21+1:36:2232:56
Lena HedmanHallstahammars OKej godkänd
Lennart LundhOK Tisarenej godkänd

Bana 4

3 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas DanielssonHimmeta IF26:308:50
2Melina TovenÄrla IF28:28+1:589:29
3Ola TovenKöping-Kolsva OK28:31+2:019:30
4Christer LinderborgKöping-Kolsva OK29:30+3:009:50
5Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK32:49+6:1910:56
6Fanny FernstenArboga OK38:57+12:2712:59
7Barbro MöllbergArboga OK39:00+12:3013:00
8Helen LundbergArboga OK39:14+12:4413:04
9Axel OlssonHallstahammars OK40:28+13:5813:29
10Ingemar JonssonHallstahammars OK41:00+14:3013:40
11Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro41:11+14:4113:43
12Jerry HolmEskilstuna OL41:35+15:0513:51
13Annika NorströmHallstahammars OK44:42+18:1214:54
14Håkan SöderqvistArboga OK44:52+18:2214:57
15Roger PerssonOK Tylöskog46:56+20:2615:38
16Olof NilssonKFUM Örebro OK48:46+22:1616:15
17Gudrun PerssonHallstahammars OK48:51+22:2116:17
18Birgitta ArleboKFUM Örebro OK50:04+23:3416:41
19Mona HullAlmby IK51:07+24:3717:02
20Lars AlmqvistArboga OK55:49+29:1918:36
21Per JacobssonArboga OK56:45+30:1518:55
22Gunilla SandströmAlmby IK59:20+32:5019:46
23Bengt RobertssonAlmby IK1:04:22+37:5221:27
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OKej godkänd
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OKej godkänd

Bana 5

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland RohdeFellingsbro GOIF1:07:2322:27
2Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:09:17+1:5423:05
3Alva NilssonOK Kåre1:09:21+1:5823:07
4Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:10:09+2:4623:23
Ida HenrikssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

Bana 6

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isaac JohanssonArboga OK22:3910:17
2Rasmus VånsjöArboga OK27:51+5:1212:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser