Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AOK 3-dagars dag 1 Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AOK 3-dagars dag 1 Sprint
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: måndag 17 juni 2019

Bana 1

2 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janne SelkäläKöping-Kolsva OK14:036:23
2Per HåstlundAlmby IK15:58+1:557:15
3Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro16:17+2:147:24
4Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro17:07+3:047:46
5William SeguraKFUM Örebro OK17:46+3:438:04
6Ola TovenKöping-Kolsva OK17:53+3:508:07
7Henrik OlssonHallstahammars OK18:10+4:078:15
8Sofie BodinAlmby IK18:30+4:278:24
9Nils-Olof BodinAlmby IK19:05+5:028:40
10Anne BodinAlmby IK19:44+5:418:58
11Axel OlssonHallstahammars OK20:03+6:009:06
12Malin WiklundAlmby IK21:06+7:039:35
13Lars PerssonHagaby GoIF Örebro21:47+7:449:54
14Per-Åke HullAlmby IK21:56+7:539:58
15Thomas JohanssonAlmby IK22:20+8:1710:09
16Karl-Göran WahlströmAlmby IK24:41+10:3811:13
17Håkan SvenssonAlmby IK25:28+11:2511:34
18Leif MathisenEskilstuna OL25:59+11:5611:48
19Per Erik FogelVästerås SOK27:02+12:5912:17
20Ann-Britt GöranssonAlmby IK28:54+14:5113:08
21Kerstin SundbergVästerås SOK33:17+19:1415:07
22Vincent LiljekvistIF Rune40:30+26:2718:24

Bana 2

1 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke AnderssonArboga OK12:357:51
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK15:12+2:379:30
3Gustav MöllbergArboga OK15:58+3:239:58
4Fanny Fernstenklubblös16:23+3:4810:14
5Lennart LundhOK Tisaren17:29+4:5410:55
6Helen LundbergArboga OK17:42+5:0711:03
7Hanna WigforssArboga OK18:03+5:2811:16
8Kristina BäckArboga OK18:09+5:3411:20
9Joakim GrankvistArboga OK18:27+5:5211:31
10Jerry HolmEskilstuna OL18:43+6:0811:41
11Peder WickströmArboga OK19:25+6:5012:08
12Håkan SöderqvistArboga OK19:29+6:5412:10
13Lena JansonArboga OK19:54+7:1912:26
14Mona HullAlmby IK20:11+7:3612:36
15Berit WetterArboga OK20:21+7:4612:43
16Tomas Möllbergklubblös20:33+7:5812:50
17Birgitta ArleboKFUM Örebro OK20:47+8:1212:59
18Ingemar JonssonHallstahammars OK21:58+9:2313:43
19Kurt ZanderVästerås SOK22:05+9:3013:48
20Lena HedmanHallstahammars OK25:15+12:4015:46
21Alf LundkvistOK Tor25:49+13:1416:08
22Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK26:43+14:0816:41
23Johnny ErixonFellingsbro GOIF29:22+16:4718:21
24Sune AhlinKöping-Kolsva OK31:32+18:5719:42
25Jan BurellOK Enen32:30+19:5520:18
26Samuel ErikssonOK Letstigen38:06+25:3123:48
Roland RohdeFellingsbro GOIFej godkänd
Sven-Olov WiklundArboga OKej godkänd
Barbro MöllbergArboga OKej godkänd

Bana 3

1 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BäckArboga OK8:166:21
2Rasmus VånsjöArboga OK9:48+1:327:32
3Emil GrankvistArboga OK12:46+4:309:49
4Isaac JohanssonArboga OK14:37+6:2111:14
5Marcuz JohanssonArboga OK16:37+8:2112:46
6Felix OtterskogArboga OK24:42+16:2619:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser