Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kärralundsskolan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kärralundsskolan
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: måndag 27 maj 2019

Öppen motion 3

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magdalena Grote9A34:38
2Kristoffer Dahl9C40:08+5:30
3Filippa Lestin9C42:09+7:31
4Melina Sjölander9A48:01+13:23
5Line Rosén9A48:47+14:09
6Elin Blom9C50:40+16:02
7Linus Ström9A55:03+20:25
8Hampus Carlsson9B1:01:06+26:28
9Ebba Bengelsdorff9A1:02:51+28:13
10Siri Arosilta9A1:03:58+29:20
11Nora Arnvik9A1:05:47+31:09
12Klara Blomdahl9A1:11:59+37:21
13Felicia Ohlsén Axmén9C1:12:12+37:34
14Albin Almgren Nylén9B1:14:37+39:59
15Ethel Ahlstedt9C1:15:20+40:42
16Nina Printzén9B1:15:36+40:58
17Maja Särnholm9A1:22:09+47:31
18Maja Thulin Lundberg9B1:38:12+1:03:34
19Jonas Ekebro9C1:39:35+1:04:57
Embla Simonsson9Cej godkänd
Alice Landin9Cej godkänd
Hanna Segerdahl9Butgått
Nikita Bodor9Butgått

Öppen motion 5

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lucas Longum Stojanovski9C56:13
2Hanna Zachrisson9C59:44+3:31
3Klara Dahlström9B1:00:33+4:20
4Alexander Strempel9C1:01:18+5:05
5Sille Holmén9A1:03:48+7:35
6Vera Miari9C1:04:50+8:37
7Carl Sandoff9C1:05:18+9:05
8Ingrid Schröder9C1:09:10+12:57
9Jesper Gustafsson9B1:19:40+23:27
10Elsa Ljungquist9A1:20:03+23:50
11Britta ParénKlubblös1:29:07+32:54
12Liv Hillberg9B1:30:22+34:09
13Helena Hedencrona9C1:34:40+38:27
14Hanna Wikström9B1:38:22+42:09
15Fei Björnham9A1:47:11+50:58
16Linnéa Fredriksson9B2:12:42+1:16:29
Emilija Zaric9Bej godkänd
Inez Ewaldz9Bej godkänd
Wilma Sernevall9Bej godkänd
Solveig Sjödin9Bej godkänd

Öppen motion 7

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roque Andersson Benedet9B45:10
2Erik Engberg9A47:43+2:33
3Carl Sahle9A48:30+3:20
4Holger Berg9A48:40+3:30
5Valter Sivander9A48:50+3:40
6Alexander Ludvigson9A1:07:21+22:11
7Jonathan Grote9A1:08:20+23:10
8Rasmus Bengtsson9A1:17:40+32:30
9Bruno Rolfson9B1:18:01+32:51
10Valdemar Palmquist9A1:19:58+34:48
11Tinka Paleski Crabtree9C1:20:00+34:50
12Siri Jansson9C1:22:57+37:47
13Filip Delmon Carlström9A1:23:45+38:35
14Pouya Maraheb9A1:24:03+38:53
15Tim Lilja Falkenberg9B1:24:09+38:59
16Joubyn Rafiee9A1:36:28+51:18
17Anton Andersson Jivemyr9B1:38:53+53:43
18Christian Rapp9B1:39:36+54:26
19Erik Rosvall9C1:51:43+1:06:33
Frede Lundström9Aej godkänd
Erik Friberger9Aej godkänd
Melvin Agrot9Bej godkänd
Alexander Harju9Bej godkänd
Maja Landén9Cej godkänd
Sebastian Johansson9Cej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser