Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hjortnatta med Långa Natten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hjortnatta med Långa Natten
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: fredag 30 mars 2012

H21 Lång

10 710 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audun WeltzienIFK Göteborg1:09:496:31
2Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:13:53+4:046:53
3Eskil KinnebergIFK Göteborg1:14:03+4:146:54
4Jonas PilbladIFK Göteborg1:14:22+4:336:56
5Tobias NobornIFK Göteborg1:14:51+5:026:59
6Eirik Kamstrup HovindRaumar OL1:16:37+6:487:09
7Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna1:16:41+6:527:09
8Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK1:16:56+7:077:10
9Niklas OlofssonHelsingborgs SOK1:17:20+7:317:13
10Tommy AnderssonVänersborgs SK1:18:26+8:377:19
11Esa HuttunenTurun Metsänkävijät1:18:34+8:457:20
12Bjørn EkebergIL Tyrving1:19:01+9:127:22
13Simon AnderssonOK Kullingshof1:19:21+9:327:24
14Martin IvarssonIL Tyrving1:19:32+9:437:25
15Henrik LaasIFK Göteborg1:19:34+9:457:25
16Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK1:20:25+10:367:30
17Aaron PrinceSävedalens AIK1:20:43+10:547:32
18Fredrik PerssonIFK Göteborg1:21:14+11:257:35
19Rickard BörjessonHestra IF1:21:33+11:447:36
20Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:21:35+11:467:37
21Jakob EngIFK Göteborg1:22:02+12:137:39
21Magnus PalmGöteborg-Majorna OK1:22:02+12:137:39
23Christian HolmqvistHestra IF1:22:27+12:387:41
24Conny RantzowHestra IF1:22:32+12:437:42
25Anton NilssonOK Tranan1:22:46+12:577:43
25Per-Åke BligårdOK Vilse 871:22:46+12:577:43
27Martin LarssonHestra IF1:23:26+13:377:47
28Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:23:45+13:567:49
29Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:24:43+14:547:54
30Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:25:32+15:437:59
31Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:26:08+16:198:02
32Mikael AnderssonIF Rigor1:26:37+16:488:05
33Tobias LindellVänersborgs SK1:27:13+17:248:08
34Mikael NilssonSnättringe SK1:28:01+18:128:13
35Per AndréassonOK Skogsfalken1:28:21+18:328:14
36Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK1:29:12+19:238:19
37Kalle WraneSävedalens AIK1:31:17+21:288:31
38Emil AhlbäckFossum IF1:32:38+22:498:38
39Fredrik WeihardSävedalens AIK1:33:13+23:248:42
40Filip WadstenOK Landehof1:33:30+23:418:43
41Michal BestaFK Göingarna1:34:28+24:398:49
42Lars JakobssonIF Hagen1:35:28+25:398:54
43Jonas AnderssonIK Hakarpspojkarna1:36:11+26:228:58
44Rikard PentonenIFK Göteborg1:36:19+26:308:59
45Daniel NetzVänersborgs SK1:36:33+26:449:00
46Magnus HomannOK Orinto1:38:29+28:409:11
47Niklas AlvaeusJönköpings OK1:39:00+29:119:14
48Tobias MattssonTrollhättans SOK1:41:24+31:359:28
49Gustav BoquistIK Uven1:42:09+32:209:32 Ladda ner rutt i gpx-format
50Jens ArvidssonIF Rigor1:42:25+32:369:33
51Eric TillyKungälvs OK1:46:35+36:469:57
52Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb1:46:36+36:479:57
53Marcus WetterKungälvs OK1:48:36+38:4710:08
54Pietro SalmingTurun Metsänkävijät1:48:55+39:0610:10
55Johan BlickOK Alehof1:53:23+43:3410:35
56Marcus UllmanOK Alehof1:54:08+44:1910:39
57Tomas JohanssonJönköpings OK1:54:56+45:0710:43
58Anders LövgärdOK Alehof1:55:16+45:2710:45
59Daniel HägerstrandKungälvs OK1:56:10+46:2110:50
60Thomas GustavssonGudhems IF1:58:16+48:2711:02
61Samuel PlumppuBredareds IF2:01:50+52:0111:22
62Patrik WallinFalköpings AIK OK2:04:48+54:5911:39
63Fredrik AnderssonIF Rigor2:16:16+1:06:2712:43
64Frode KonstIL Tyrving2:41:37+1:31:4815:05
Johan HögstrandMarkbygdens OKej godkänd
Rickard HolmqvistHestra IFej godkänd
Klas FriborgJönköpings OKej godkänd
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborgej godkänd
John BörjessonHestra IFej godkänd
Olav Johannes DeelstraNTNUIej godkänd
Joakim AxelssonTrollhättans SOKej godkänd
Björn CarlssonKungälvs OKej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Oscar VagmanOK Klemmingenej godkänd
Erik AderstedtKungälvs OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Johan LeijgårdGudhems IFej godkänd
Lasse KarlssonIstrums SKej godkänd
Peter GrahnHestra IFej start
Karl LevinSävedalens AIKej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start
Gustaf SparrevikLerums SOKej start
Viktor StenssonHelsingborgs SOKej start
Janne MattssonTrollhättans SOKej start
Erik EngstrandIFK Göteborgej start
Daniel HjortvallHestra IFej start
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start
David HanssonMarkbygdens OKej start

D21

5 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma JohanssonNTNUI41:588:02
2Karin Aneland-ThernIFK Göteborg42:04+0:068:03
3Amilia BjörklundSävedalens AIK43:33+1:358:20
4Kristin SkaarRyda SK46:41+4:438:56
5Lovisa HanssonBredareds IF47:02+5:049:00
6Kristina AnderssonJönköpings OK52:16+10:1810:00
7Lucie WeissovaJönköpings OK52:27+10:2910:02
8Maria ThelinJönköpings OK52:42+10:4410:05 Ladda ner rutt i gpx-format
9Lina SamorSävedalens AIK57:19+15:2110:58
10Kristine SvenssonFalköpings AIK OK58:55+16:5711:17
11Linnéa BörjessonHestra IF1:01:10+19:1211:43
Therese EnengeBredareds IFej start

H21 Kort

6 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zdenek RajnosekIK Uven49:407:45
2Markus BåthIFK Göteborg55:09+5:298:37
3Mats LindqvistSävedalens AIK1:15:02+25:2211:43

D21 Kort

3 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LarssonIF Hagen55:2213:52
2Lisa EngströmOK Tyr1:08:11+12:4917:05

H20

5 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel AnderssonUlricehamns OK59:469:58
Jesper SjögrenOK Kullingshofej godkänd

D18

3 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BrogrenKungälvs OK41:4610:28
2Elin HögstrandMarkbygdens OK42:06+0:2010:33
3Aina EdgrenTrollhättans SOK45:01+3:1511:16
4Elin ClassonOK Orinto45:28+3:4211:23
5Sara SchmidtTrollhättans SOK46:01+4:1511:31
6Filippa SpånérSävedalens AIK47:11+5:2511:49
7Ulrika TofteredIF Rigor51:42+9:5612:57 Ladda ner rutt i gpx-format
8Klara PålssonKungälvs OK54:28+12:4213:39
Filippa JohanssonJönköpings OKej start

H18

5 220 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn CederbergVänersborgs SK33:596:30
2Pontus KarlssonMarkbygdens OK38:48+4:497:25
3Oskar LindqvistSävedalens AIK39:17+5:187:31
4Heino OllinSävedalens AIK41:15+7:167:54
5Anton BlomGöteborg-Majorna OK42:03+8:048:03
6Rasmus LarssonOK Alehof43:13+9:148:16
7Erik SkärbergVänersborgs SK44:58+10:598:36
8Erik HolmbergJönköpings OK45:49+11:508:46
9Einar NordgrenHestra IF47:03+13:049:00
10Erik PerssonMarkbygdens OK49:44+15:459:31
11Albin PetrénGöteborg-Majorna OK57:46+23:4711:03
Per MobergVänersborgs SKej godkänd

D17-20 Kort

3 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea HerngrenIF Hagen58:1416:07
Viktoria StrandbergFalköpings AIK OKej godkänd

D16

3 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina LarssonIF Hagen47:2113:06
2Anna KristianssonTrollhättans SOK48:50+1:2913:31
3Anna MobergVänersborgs SK50:20+2:5913:56
Lina LandergrenHestra IFej start
Line CederbergVänersborgs SKej start

H16

4 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GrahnHestra IF34:257:48
2Linus LandergrenHestra IF38:38+4:138:45
3Markus LarssonHestra IF40:50+6:259:15
4Martin OlssonTibro OK49:45+15:2011:16
5Filip SödervallIK Gandvik49:54+15:2911:18
6Albin PålssonKungälvs OK50:58+16:3311:33
7Erik ForsHestra IF56:28+22:0312:48
8Erik WidmarkIF Hagen1:03:00+28:3514:17
9Filip KarlssonIF Hagen1:12:49+38:2416:30

D14

3 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AskMarkbygdens OK29:279:15
2Sofia GrahnHestra IF30:20+0:539:32
3Ida KristianssonTrollhättans SOK36:25+6:5811:27
4Saga BacktemanLerums SOK54:35+25:0817:09
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start
Johanna StrandbergFalköpings AIK OKej start

H14

3 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HelgessonHestra IF24:197:38
2Olle HedmanIF Hagen30:48+6:299:41
3Emil KarlssonHestra IF39:56+15:3712:33
Carl HolmbergIF Hagenej godkänd

HD10-14 PAR

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander WallbergOK Alehof27:54
1Johanna WallbergOK Alehof27:54
2Ebba GanningIK Omega32:20
2Elsa LindeblomIK Omega32:20
3Marie LindhFrämmestads IK40:53
3Matilda TengströmFrämmestads IK40:53
4Erik JohanssonOK Alehof57:26
4Tove JohanssonOK Alehof57:26

D12

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin KristianssonTrollhättans SOK26:0210:37
2Alma JohanssonOK Skogshjortarna35:35+9:3314:31

H12

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel PlumppuBredareds IF22:429:15
2Linus KristianssonTrollhättans SOK28:17+5:3511:32
3Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna1:03:30+40:4825:55

H35

6 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonVänersborgs SK51:178:00
2Daniel OlssonDalsjöfors GOIF54:27+3:108:30
3Aleksandr AlekseyonokSävedalens AIK57:12+5:558:56
4Johan ForsstenKungälvs OK59:12+7:559:15
5Magnus DahlinIK Gandvik1:10:49+19:3211:03
6Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:13:20+22:0311:27

D40

3 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor JohanssonOK Alehof59:5615:01
2Sofia GustafssonVänersborgs SK1:14:40+14:4418:42

H40

5 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonVänersborgs SK51:268:35
2Thomas KarlssonSjövalla FK55:51+4:259:19
3Anders BjörklundSävedalens AIK56:45+5:199:28
4Fredrik PlumppuBredareds IF1:05:03+13:3710:51
5Mats HolmbergJönköpings OK1:05:28+14:0210:55 Ladda ner rutt i gpx-format

D45

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria WidmarkIF Hagen43:3212:05
2Gunilla EdgrenTrollhättans SOK51:08+7:3614:12
3Cathrine HerngrenIF Hagen1:11:59+28:2719:59
4Irené AnderssonOK Kullingshof1:24:13+40:4123:23

H45

5 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb48:578:44
2Mats HedmanIF Hagen50:18+1:218:58
3Johan MarsMarkbygdens OK50:38+1:419:02
4Bo HallbergFalköpings AIK OK52:31+3:349:22
5Martin MandingerTrollhättans SOK53:15+4:189:30
6Åke WijkmarkIF Hagen53:38+4:419:34 Ladda ner rutt i gpx-format
7Tony GustavsenIstrums SK55:29+6:329:54
8Claus JohanssonJönköpings OK1:00:25+11:2810:47
9Leif EinarssonKungälvs OK1:00:44+11:4710:50
10Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:01:03+12:0610:54
11Leif HagmanIK Uven1:03:47+14:5011:23
12Per AnderssonUlricehamns OK1:07:12+18:1512:00
13Peter Lillen NilssonOK Tranan1:08:20+19:2312:12
14Thomas BäckströmIF Rigor1:14:22+25:2513:16
15Krister WessmarkOK Flundrehof1:32:16+43:1916:28
Stefan HellqvistOK Flundrehofej godkänd
Bengt GrewinFrölunda OLej start

D50

3 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK32:1510:00
2Kerstin AnderssonRyda SK33:32+1:1710:24
3Anne UddMarkbygdens OK38:24+6:0911:55
4Inger WesterbergIF Hagen40:08+7:5312:27
5Nina BejbomUddevalla OK49:40+17:2515:25

H50

5 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BacktemanLerums SOK40:497:49
2Jörgen IvarssonHestra IF43:14+2:258:16
3Lars HolmbergIF Hagen44:50+4:018:35
4Arne NåboTrollhättans SOK48:55+8:069:22
5Tomas TranbergMarkbygdens OK51:21+10:329:50
6Claes EkbergLidköpings VSK52:53+12:0410:07
7Håkan SchmidtTrollhättans SOK53:09+12:2010:10
8Leif MobergVänersborgs SK59:08+18:1911:19
9Jan-Eric ThelinLidköpings VSK1:03:55+23:0612:14

H55

4 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart KarlssonMarkbygdens OK43:219:53
2Pierre KarlssonOK Alehof45:20+1:5910:21
3Per-Olof LarssonHestra IF46:43+3:2210:39
4Anders SpånérGöteborg-Majorna OK54:46+11:2512:30
5Mats KarlssonLidköpings VSK55:10+11:4912:35
6Urban LarssonIF Hagen55:46+12:2512:43
7Bernt AnderssonIF Rigor1:03:53+20:3214:35
8Rudolf BrogrenKungälvs OK1:10:23+27:0216:04
Arne PerssonMarkbygdens OKej godkänd
Per AnderssonOK Orintoej start

D60

2 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK35:3312:50
2Karin AxelssonIK Uven37:27+1:5413:31
3Britt RangertIK Ymer43:14+7:4115:36
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK47:15+11:4217:03
5Ulla LingJönköpings OK53:12+17:3919:12
6Kerstin ErnvidUlricehamns OK54:45+19:1219:45
Gunnel KarlssonSOK 68ej start

H60

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto39:199:51
2Torgny PetterssonMarkbygdens OK42:27+3:0810:38
3Bo HerderssonMarkbygdens OK42:53+3:3410:44
4Tommy WesterbergIF Hagen59:19+20:0014:51
Karl Evert SvenssonIF Hagenej start

H65

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene44:2312:19
2Anders AxelssonSävedalens AIK46:31+2:0812:55
3Torbjörn WikströmOK Orinto51:00+6:3714:10
4Kent OlaussonOK Orinto55:19+10:5615:21
5Hans CarlstedtSävedalens AIK55:23+11:0015:23 Ladda ner rutt i gpx-format
6Bengt BörjessonOK Alehof58:27+14:0416:14
7Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:01:11+16:4816:59
8Roland NilssonFalköpings AIK OK1:06:35+22:1218:29
9Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:21:29+37:0622:38
Ingemar WiklundOK Skogsvargarnaej godkänd
Christer WestbergIFK Göteborgej start
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OLej start

D70

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro VallinKungälvs OK38:1215:20
2Brita SärdquistIK Ymer42:27+4:1517:02
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK46:55+8:4318:50
4Margareta HolmbergIF Hagen48:17+10:0519:23

H70

3 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern35:2611:00
2Lars LjungbergTrollhättans SOK36:42+1:1611:23
3Erland LingJönköpings OK39:31+4:0512:16
4Leif OlofssonOK Flundrehof45:11+9:4514:01
5Åke NordbergOK Klyftamo46:46+11:2014:31
6Lennart KarlssonTrollhättans SOK1:00:37+25:1118:49
7Göran LefflerLerums SOK1:01:36+26:1019:07
8Ivan ErnvidUlricehamns OK1:04:30+29:0420:01
9Knut Oskar HöökOK Klyftamo1:08:49+33:2321:22

H75

2 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten JohanssonOK Kullingshof38:2713:52
2Ingemar HolmbergIF Hagen39:36+1:0914:17
3Roland AasaIK Uven45:39+7:1216:28
4Folke HörstrandOK Klyftamo1:06:52+28:2524:08

Öppen motion 3

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia JohanssonOK Alehof21:448:52
2Tereza RajnosekIK Uven27:41+5:5711:17
3Alexander PihlSOK 6830:09+8:2512:18
4Linnéa BogrenIF Hagen30:57+9:1312:37
5Roger PihlSOK 6831:25+9:4112:49
Lennart ArvidssonIK Ymerej godkänd

Öppen motion 5

3 610 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AskMarkbygdens OK36:2910:06
2Magnus UllmanOK Alehof42:11+5:4211:41
3Gunnar BejbomUddevalla OK46:28+9:5912:52
4Ingemar BlomIK Uven48:49+12:2013:31
5Jenny EdgrenTrollhättans SOK48:57+12:2813:33
5Sofia SjögrenOK Kullingshof48:57+12:2813:33
7Johan LindeblomIK Omega51:48+15:1914:20
8Tommy GustafssonOK Kullingshof53:16+16:4714:45
9Per-Ola JohnssonOK Kullingshof56:13+19:4415:34
10Erik FinnskogOK Tranan57:02+20:3315:47
11Anders SwedinLidköpings VSK59:32+23:0316:29
12Pär LarssonIF Hagen1:00:36+24:0716:47
13Kurt EkbergOK Orinto1:05:09+28:4018:02
14Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:05:54+29:2518:15
15Philippe BergstrandKlubblös1:07:48+31:1918:46
16Lena OlssonKinnaströms SK1:11:16+34:4719:44
17Ann-Sofie JordviKinnaströms SK1:11:20+34:5119:45
18Tommy PedersenOK Orinto1:22:58+46:2922:58
19Conny WernerssonOK Orinto1:26:22+49:5323:55
20Anna KarlssonSOK 681:30:29+54:0025:03
Kjell BengtssonSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 8

4 380 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard TengströmVänersborgs SK37:468:37
2Tobias PentonenHestra IF44:32+6:4610:10
3Anders LarssonVänersborgs SK45:29+7:4310:23
4Andreas ClaessonOK Kullingshof46:29+8:4310:36
5Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK46:47+9:0110:40
6Toivo PentonenHestra IF50:09+12:2311:26
7Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK50:57+13:1111:37
8Jeppe HanssonFossum IF50:58+13:1211:38
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK51:01+13:1511:38
10Johan WannbergIK Omega53:31+15:4512:13
11Fredrik PerssonFK Åsen55:56+18:1012:46
12Henrik SahlströmFrämmestads IK1:00:06+22:2013:43 Ladda ner rutt i gpx-format
13Anders HedlundOK Kullingshof1:04:47+27:0114:47
14Ivan MoriKungälvs OK1:08:06+30:2015:32
15Jörgen LindhFrämmestads IK1:09:25+31:3915:50
16Remo WüstOK Kullingshof1:11:24+33:3816:18
Erik ClaessonOK Orintoej godkänd

Öppen motion 9

5 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK59:5510:00
2Erik LösethFalköpings AIK OK1:05:55+6:0011:00
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser