Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sörklubbs 20190528

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sörklubbs 20190528
Arrangörsorganisation: Edsbyns OK
Datum: tisdag 28 maj 2019

Öppen motion 1

2 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonRehns BK26:5511:01
2Vanessa LindAlfta-Ösa OK31:41+4:4612:59
3Elsa NymansEdsbyns OK32:52+5:5713:28
4Marcus UnborgAlfta-Ösa OK34:59+8:0414:20
5Linnea AlfredssonAlfta-Ösa OK44:04+17:0918:03
6Alfred HanssonAlfta-Ösa OK44:06+17:1118:04
7Leo MagnussonAlfta-Ösa OK44:31+17:3618:14
8Ebbe MattssonEdsbyns OK47:43+20:4819:33
9Erik NymansEOK48:40+21:4519:56
10Inez NymansEdsbyns OK50:27+23:3220:40
11Edit HagardssonEdsbyns OK1:02:49+35:5425:44
12Ruben HagardssonEdsbyns OK1:03:05+36:1025:51

Öppen motion 3

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Ivar SvenssonRehns BK29:349:51
2Linus HanssonAlfta-Ösa OK34:33+4:5911:31
3Johan KarlssonEdsbyns OK38:54+9:2012:58
4Lars-Göran AnderssonRehns BK41:43+12:0913:54
5Helena BångaAlfta-Ösa OK44:25+14:5114:48
6Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK50:18+20:4416:46
7Jennie MattesAlfta-Ösa OK50:51+21:1716:57
8Hedda MattssonAlfta-Ösa OK52:14+22:4017:24
9Linnea UnborgAlfta-Ösa OK53:35+24:0117:51
10Nina UnefäldtEdsbyns OK55:03+25:2918:21
11Pontus TranfeltNjurunda OK55:13+25:3918:24
12Oline HanssonAlfta-Ösa OK58:45+29:1119:35
13Birgitta WinbladRehns BK1:06:09+36:3522:03
Marie FröjdRehns BKej godkänd

Öppen motion 5

3 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter KarsboEdsbyns OK36:399:18
2Erika MattssonEdsbyns OK1:00:01+23:2215:13
3Göran SvenssonAlfta-Ösa OK1:00:05+23:2615:14
4Kenneth JohanssonAlfta-Ösa OK1:01:20+24:4115:34
5Jesper OlssonAlfta-Ösa OK1:06:50+30:1116:57

Öppen motion 7

3 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ForslinRehns BK27:408:42
2Björn KarlssonRehns BK35:44+8:0411:14
3Göran EngblomRehns BK35:46+8:0611:14
4Nisse JohanssonRehns BK36:07+8:2711:21
5Robert LadängesAlfta-Ösa OK37:30+9:5011:47
6Christer JohanssonAlfta-Ösa OK37:33+9:5311:48
7Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK40:44+13:0412:48
8Paulina TomasdotterNjurunda OK41:02+13:2212:54
9Eva WoxlinAlfta-Ösa OK41:45+14:0513:07
10Sören WoxlinAlfta-Ösa OK41:47+14:0713:08
11Ella SandbergAlfta-Ösa OK44:50+17:1014:05
12Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK45:40+18:0014:21
13Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK50:54+23:1416:00
14John BerglundAlfta-Ösa OK1:09:33+41:5321:52

Öppen motion 9

5 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per OlevikAlfta-Ösa OK33:286:40
2Walter LagerhällRehns BK33:34+0:066:41
3Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK36:10+2:427:13
4Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK41:54+8:268:21
5Elin LadängesAlfta-Ösa OK46:14+12:469:13
6Erik LundhRehns BK47:47+14:199:32
7Hans OlevikEdsbyns OK58:28+25:0011:40
8Anders JohanssonEdsbyns OK1:47:00+1:13:3221:21
9Malin LindbergEdsbyns OK1:47:01+1:13:3321:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser