Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogslöparnas nordiska

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogslöparnas nordiska
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: söndag 3 juni 2012

Forsa OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Katarina KvickD50 (5)ej start

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav NordströmH21 Elit (10)1:22:517:01
2Johan ErikssonH21 Elit (10)1:27:39+4:487:26
Hans AurellH60 (5)ej start

Hagaby GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin PerssonD21 Elit (5)1:24:239:50

Husums IF OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Björn ErikssonÖppen motion 5 (4)41:5810:31
2Sara Lagerskog ErikssonÖppen motion 5 (4)58:25+16:2714:38
3Elsa ErikssonD10 (6)16:43+1:487:27
3Hugo ErikssonH12 (8)21:57+2:178:48
4Christer MikaelssonH40 (13)1:15:37+16:5010:06
5Albin ErikssonH14 (6)56:34+16:1014:10
Susanne MikaelssonD40 (6)ej godkänd

Hägglunds IoFK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kenneth NordstrandÖppen motion 8 (3)1:16:47+3:3012:51
2Jan LindströmÖppen motion 7 (6)1:04:45+1:1015:38
3Alexander HörnquistH16 (7)52:30+8:329:33
4Marita SöderlindD40 (6)1:42:13+46:4219:53
5Vivianne EdblomD50 (5)1:55:52+56:4427:59
6Marcus SelinH14 (6)1:32:51+52:2723:16
Cornelia HörnquistInskolning (4)fullföljt
Beatrice SöderlindD14 (4)ej godkänd

Härnösands OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Christer SilfvernagelH65 (4)1:11:24+2:3513:53
4Märta MolinD50 (5)1:06:54+7:4616:09
5Erik HanssonH16 (7)59:00+15:0210:44
7Per HanssonH50 (9)1:17:49+29:3313:02
8Erik BorglundH40 (13)1:20:45+21:5810:47
Seth BorglundH10 (5)ej start
Leif SellingH55 (6)ej start

Högåkers OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magdalena NilssonD12 (3)17:577:12
4Evelina NilssonD10 (6)16:54+1:597:32
6Stefan NilssonH40 (13)1:19:08+20:2110:34

IFK Moras OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Carl MagnussonH21 Elit (10)1:39:01+16:108:23

IFK Umeå

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena StenbergD60 (3)51:5515:24
1Jonas PetersonÖppen motion 9 (1)1:52:5013:09
2Bernt StenbergH60 (5)1:09:45+18:0113:34
3Tina PetersonÖppen motion 8 (3)1:43:15+29:5817:17
4Hans-Erik CarlborgH50 (9)55:48+7:329:20
Simon WallerH21 Elit (10)ej start

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena SundstedtD35 (2)1:33:33+16:4715:40

Kramfors-Alliansen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars LindH75 (2)ej start

Ljusdals OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jan-Erik SkyttnerH55 (6)1:26:28+29:0514:29

Lugnviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Thomas LarssonH55 (6)1:57:12+59:4919:37
Göran HällströmH60 (5)ej start

OK Branten

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åke BöleniusH65 (4)1:08:4913:23
1Sten ErikssonH75 (2)48:5514:30
4Leif SjöströmH65 (4)1:27:05+18:1616:56
6Per Inge SundellH50 (9)1:08:03+19:4711:23
Lennart WedinH60 (5)ej godkänd
Lennart KorénH65 (4)ej start
Britt BöleniusD70 (2)ej start
Bernt BöleniusH70 (7)ej start
Magnus SjöbergH40 (13)ej start
Monica SjöbergD40 (6)ej start

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Henrik ÅströmH21 Elit (10)1:51:37+28:469:28

OK Nipan

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hans-Åke ÖströmH60 (5)51:4410:03
2Mattias DahlbergU2 (7)16:07+2:367:11
4Gustav KrigH70 (7)1:04:42+10:4815:37
6Marie DahlbergU2 (7)21:01+7:309:22
7Marcus DahlbergU2 (7)21:27+7:569:34
Gun EdströmD70 (2)ej godkänd
Lena DahlbergD40 (6)ej godkänd
Stig BlidefalkH65 (4)ej start
Monica KrigD70 (2)ej start
Sören PetterssonH70 (7)ej start

OK Nolaskogsarna

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sara ForsgrenD35 (2)1:16:4612:51
1Jesper WikmanH14 (6)40:2410:07
1Nora WesterlundÖppen motion 1 (4)17:167:42
1Ewa WickbergÖppen motion 3 (4)32:0312:52
1Erik WickbergH18 (1)1:04:1910:46
1Hugo ErikssonH16 (7)43:588:00
1Sören PeterssonH40 (13)58:477:51
2Elin ForsgrenÖppen motion 1 (4)19:29+2:138:41
2Anna QuayleD21 Elit (5)1:26:04+1:4110:02
3Simon DahlbergH14 (6)49:15+8:5112:20
3Jakob NorénÖppen motion 1 (4)22:07+4:519:52
3Maja PeterssonD14 (4)1:05:46+25:3716:28
3Jörgen NylénH40 (13)1:09:24+10:379:16
3Gustaf HägglundH10 (5)17:55+3:187:59
3Jan-Erik SundholmH60 (5)1:20:28+28:4415:39
3Ida WickbergD12 (3)39:27+21:3015:50
3Karl-Erik JonssonH70 (7)56:41+2:4713:41
3Irene VestmanÖppen motion 3 (4)46:03+14:0018:29
3Charlotte BlomqvistÖppen motion 5 (4)1:07:00+25:0216:47
3Stina MagnussonD21 Elit (5)1:38:33+14:1011:29
4Linnea WestmanÖppen motion 1 (4)39:47+22:3117:45
4Edvin HägglundH12 (8)26:49+7:0910:46
4Ingmar AnderssonH55 (6)1:14:29+17:0612:28
5Tom QuayleH21 Elit (10)1:40:51+18:008:33
5Håkan WickbergÖppen motion 7 (6)1:18:33+14:5818:58Ladda ner rutt i gpx-format
6Isak ErikssonH12 (8)31:17+11:3712:33
6Per MagnussonH21 Elit (10)1:40:54+18:038:33
7Anders MannelqvistH21 Elit (10)1:46:54+24:039:04
8Samuel JohanssonH12 (8)42:23+22:4317:01
Frida HägglundInskolning (4)fullföljt
Hugo PeterssonInskolning (4)fullföljt
Clas EngströmH40 (13)ej godkänd
Elin WickbergD16 (1)ej godkänd
Axel MannelqvistH10 (5)ej godkänd
Henrik NäslundH16 (7)ej godkänd
Torsten WestmanH70 (7)ej godkänd
Josefin MikaelssonD21 Elit (5)ej godkänd
Lina ÅhlundD16 (1)ej start
Erik MagnussonH21 Elit (10)ej start
Hanna NäslundD14 (4)ej start
Elias OlofssonH16 (7)ej start
Erik SandhH21 Elit (10)ej start
Johanna NäslundD21 Elit (5)ej start

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Andreas CallebergH21 Elit (10)1:33:11+10:207:54

Robertsfors IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva WalheimD50 (5)59:0814:17
1Mats WalheimH50 (9)48:168:05

Sidensjö IK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vega KjellssonD10 (6)14:556:39
1Anne-Marie ByströmD70 (2)1:02:5218:39
2Britt-Marie OlofssonÖppen motion 3 (4)34:12+2:0913:44
2Inger EdinD50 (5)1:03:07+3:5915:14
3Björn OlofssonÖppen motion 7 (6)1:12:03+8:2817:24
3Jörgen EdinH55 (6)1:06:38+9:1511:09
4Hugo KjellssonH14 (6)55:03+14:3913:47
10Mats KjellssonH40 (13)1:55:43+56:5615:28
Birger ByströmH75 (2)ej start

Skogslöparna

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ida WibergU2 (7)13:316:02
1Birger SvenssonÖppen motion 7 (6)1:03:3515:21
2Emanuel NäslundH14 (6)44:35+4:1111:10
3Emma WibergU2 (7)16:40+3:097:26
4Emelie WibergU2 (7)18:03+4:328:03
4William EdinH10 (5)21:11+6:349:27
4Mats LarssonÖppen motion 7 (6)1:13:46+10:1117:49
5Amelie JosefssonD10 (6)21:18+6:239:30
5Benjamin NäslundH12 (8)28:29+8:4911:26
5Arthur PålssonU2 (7)18:37+5:068:18
6Felicia EdinD10 (6)23:42+8:4710:34
6Anton StrandbergH16 (7)1:00:54+16:5611:05
Sixten PerssonInskolning (4)fullföljt

Storviks IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik DahlqvistH21 Elit (10)ej start

Sundsvalls OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tomas KristoffersonÖppen motion 8 (3)1:13:1712:16
1Göran BergH70 (7)53:5413:01
1Hanna HugossonD14 (4)40:0910:03
1Anna LundgrenD40 (6)55:3110:48
2Milla LundbergD10 (6)16:13+1:187:14
2Lars LundbergH21 (2)1:49:52+6:0112:49
2Lundgren NilsH12 (8)21:29+1:498:37
2Nelly PerssonD12 (3)36:00+18:0314:27
2Stina NordinD14 (4)40:17+0:0810:05
2Axel LundgrenH10 (5)16:58+2:217:34
2Rune LindströmH40 (13)1:02:51+4:048:24
2Anna-Lena LindströmD40 (6)59:09+3:3811:30
3Anna NordinD40 (6)59:38+4:0711:36
4Johan NordinH16 (7)56:38+12:4010:18
5Lars HenrikssonH40 (13)1:19:02+20:1510:33
7Ola LindströmH40 (13)1:19:16+20:2910:35
Jan NordinH21 Elit (10)ej godkänd
Gunnar BengtssonH70 (7)ej godkänd
Henrik LundgrenH40 (13)ej godkänd
Astrid RexD10 (6)ej start
Håkan StoltH40 (13)ej start
Thomas RexH40 (13)ej start
Wilmer RexU1ej start
Linda VågbergÖppen motion 5 (4)ej start

Timrå SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Laila NäslundD60 (3)56:40+4:4516:48
3Åke HöglundH65 (4)1:12:39+3:5014:08
Olle NäslundH70 (7)ej godkänd

Turebergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ove ForsbergÖppen motion 7 (6)1:30:15+26:4021:47

Umedalens IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik KärrlanderH12 (8)19:407:53
1Jonas KärrlanderH10 (5)14:376:31
11Stefan KärrlanderH40 (13)2:07:35+1:08:4817:03

Umeå OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Olov JohanssonH21 (2)1:43:5112:07
1Björn JohanssonH55 (6)57:239:36
2Ingela JohanssonD50 (5)1:03:07+3:5915:14
2Clas FriesH50 (9)53:03+4:478:53
2Gunnar TimnerH75 (2)1:17:38+28:4323:02
2Mats SandewallH55 (6)1:03:54+6:3110:42
2Anton NilssonH16 (7)48:59+5:018:55
3Lena TimnerD60 (3)1:12:47+20:5221:35
3Tom KorsmanH50 (9)53:09+4:538:54
4Håkan ErikssonH60 (5)1:39:48+48:0419:24
4Elisabeth FriesD21 Elit (5)1:39:07+14:4411:33
5Anders FriesH50 (9)59:59+11:4310:02
8Inge NilssonH50 (9)1:20:16+32:0013:26
Ulrica NilssonÖppen motion 5 (4)ej godkänd
Jonas SundellH21 (2)ej start
Emil NilssonH21 (2)ej start
Tjelvar OtterbjörkH55 (6)ej start

VK Uvarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jim PerssonH70 (7)55:17+1:2313:21
4Viola PerssonÖppen motion 3 (4)48:05+16:0219:18
9Lars JonssonH21 Elit (10)1:55:23+32:329:47
Mikael ErikssonH50 (9)ej godkänd

Östersunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Måns ErikssonH12 (8)36:36+16:5614:41
9Mats LundqvistH40 (13)1:33:17+34:3012:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser