Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dag-KM Snättringe SK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag-KM Snättringe SK
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: söndag 2 juni 2019

D17-39

5 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma KarlssonSnättringe SK1:04:5811:23
Lena OK Södertörnej godkänd

H17-39

7 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KallhaugeSnättringe SK55:277:23
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK58:02+2:357:44
3David HectorSnättringe SK59:28+4:017:55
4Göran NilssonSnättringe SK1:11:35+16:089:32
5Mikael NilssonSnättringe SK1:13:17+17:509:46
Roger LarssonSnättringe SKej godkänd
John WolgastSnättringe SKej start

D16

5 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lilly ChristieSnättringe SKutgått

H16

5 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak GeliusSnättringe SK40:178:03
2Oskar EknerSnättringe SK1:18:42+38:2515:44
Jakob TedhamreSnättringe SKej start

D14

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly GeliusSnättringe SK44:0013:45

H14

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David NybergSnättringe SK56:2217:36
Hugo ZieglerSnättringe SKej godkänd

D12

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea GeliusSnättringe SK41:0016:24
Kerstin ChristieSnättringe SKutgått

D10

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mira VejedalSnättringe SK1:03:1027:27

D40-59

5 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:04:1312:50
2Anna TedhamreSnättringe SK1:27:47+23:3417:33
3Ann-Christin NybergSnättringe SK1:49:47+45:3421:57
4Anna WolgastSnättringe SK1:54:12+49:5922:50
Gittan GeliusSnättringe SKej godkänd
Monica FröjdSnättringe SKej start

H40-54

5 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin JohnssonSnättringe SK41:297:16
2Anders KarlssonSnättringe SK56:01+14:329:49
3Åke AnderssonTrollhättans SOK57:34+16:0510:05
4Håkan OlssonSnättringe SK1:09:11+27:4212:08
5Johan BernhardSnättringe SK1:10:11+28:4212:18
6Erik DyreliusSnättringe SK1:27:44+46:1515:23
James ChristieSnättringe SKutgått
Åke AnderssonTrollhättans SOKutom tävlan

H55-69

5 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KallhaugeSnättringe SK45:199:03
2Ulf LindbergSnättringe SK1:03:18+17:5912:39
3Tomas MovinSnättringe SK1:05:15+19:5613:03
4Jonny NilssonSnättringe SK1:10:04+24:4514:00
5Per EknerSnättringe SK1:33:07+47:4818:37
6Ingemar TedhamreSnättringe SK1:33:46+48:2718:45

D70

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro CedérusSnättringe SK1:18:2923:46

H70

3 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune RådeströmSnättringe SK43:5613:18
2Gösta GutelandSnättringe SK1:04:37+20:4119:34
3Ylva NilssonSnättringe SK1:08:28+24:3220:44
4Lars CedérusSnättringe SK1:15:11+31:1522:46
Göran JohanssonSnättringe SKutgått

U1

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig LindSnättringe SK24:2212:49
2Line VejedalSnättringe SK35:02+10:4018:26
3Nike VejedalSnättringe SK36:43+12:2119:19
4Vilma DyreliusSnättringe SK2:11:24+1:47:021:09:09

Motion medel

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli ChristieSnättringe SK1:11:3422:21
2Sara DyreliusSnättringe SK1:41:01+29:2731:34
Anton DyreliusSnättringe SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser