Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Sprintcup Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Sprintcup Etapp 5
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 28 maj 2019

Herr

2 840 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK15:425:31
2Henrik BengtssonFalkenbergs OK15:52+0:105:35
3Lennart BengtssonFalkenbergs OK16:57+1:155:58
4Mikael LundqvistHalmstad OK17:09+1:276:02
5Axel BechtelFK Friskus-Varberg17:37+1:556:12
5Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK17:37+1:556:12
7Johan HagströmFalkenbergs OK17:53+2:116:17
8Claes AnderssonFalkenbergs OK18:32+2:506:31
9Magnus WallinIK Trenne Ullared18:38+2:566:33
10Jonathan RundqvistOK Nackhe18:47+3:056:36
11Anders SjööarvOK Nackhe19:17+3:356:47
12Adam SjööarvOK Nackhe19:35+3:536:53
13Håkan RundqvistOK Nackhe19:45+4:036:57
14Ola SöderblomFalkenbergs OK19:57+4:157:01
15Kristian ErikssonMarkbygdens OK20:27+4:457:12
16P-A JacobssonFalkenbergs OK20:58+5:167:22
17Peter BadenfeltFalkenbergs OK21:02+5:207:24
18Martin EricssonFalkenbergs OK22:03+6:217:45
19Samuel DahlbergIK Trenne Ullared22:08+6:267:47
20Anders GusedFalkenbergs OK22:29+6:477:55
21Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared22:42+7:007:59
22Håkan AnderssonSäffle OK22:56+7:148:04
23Linus RybergFalkenbergs OK23:10+7:288:09
24Erik RexfeltFalkenbergs OK23:30+7:488:16
25Sören AnderssonIK Dran25:27+9:458:57
26Rune EliassonFalkenbergs OK28:17+12:359:57
27Kaj JohanssonFalkenbergs OK28:32+12:5010:02
Hans JensenFalkenbergs OKej godkänd
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Andreas LundbladOK Nackheej start

Dam

2 770 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AnderssonFalkenbergs OK17:206:15
2Eline EricssonFalkenbergs OK19:22+2:026:59
3Therese BlomOK Nackhe19:28+2:087:01
4Åsa SöderblomFalkenbergs OK20:04+2:447:14
5Malin LjunggrenMarkbygdens OK20:39+3:197:27
6Annika BechtelFK Friskus-Varberg20:55+3:357:33
7Elin FredinOK Nackhe20:57+3:377:33
8Catarina BengtssonOK Nackhe20:59+3:397:34
9Linnea BengtssonFalkenbergs OK21:01+3:417:35
10Fanny HanssonFalkenbergs OK21:15+3:557:40
11Elin CarlssonIK Trenne Ullared22:14+4:548:01
12Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared22:52+5:328:15
13Camilla StengrenFalkenbergs OK23:33+6:138:30
14Margareta JohanssonHalmstad OK24:02+6:428:40
15Tilda HenningssonIK Trenne Ullared24:38+7:188:53
16Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared24:47+7:278:56
17Moa HenningssonIK Trenne Ullared24:54+7:348:59
18Alva WallinIK Trenne Ullared25:01+7:419:01
19Sara SöderblomÄtrans IF25:11+7:519:05
20Marianne ThorssonIK Trenne Ullared27:16+9:569:50
21Monica WassFalkenbergs OK27:27+10:079:54
22Kristina TellqvistIK Dran28:43+11:2310:22
Hilda EricssonFalkenbergs OKej godkänd
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Lotta EnbergHalmstad OKej godkänd
Felicia KarlssonIK Trenne Ullaredej start

Ungdom

1 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leon RybergFalkenbergs OK11:547:05
2Gustav LundqvistHalmstad OK13:43+1:498:09
3Jenny SeverinssonFalkenbergs OK14:19+2:258:31
4Olivia LindgrenFalkenbergs OK16:56+5:0210:04
5Alice SjööarvOK Nackhe17:43+5:4910:32
6Melker OlaussonFalkenbergs OK18:46+6:5211:10
6Samuel BernhardtFalkenbergs OK18:46+6:5211:10
8Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK19:35+7:4111:39
9Susanna ErlingsonFalkenbergs OK21:25+9:3112:44
Johan GusedFalkenbergs OKej godkänd

Motion

1 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar JohanssonOK Nackhe21:0012:08
Stig GustafssonHalmstad OKej start
Reijo MukkalaHalmstad OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser