Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kålltorpsskolan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kålltorpsskolan
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: tisdag 28 maj 2019

Öppen motion 3

2 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric Egerbladh9C34:3713:50
2Isac Sundberg9C34:47+0:1013:54
3Jana Lagerqvist9B43:59+9:2217:35
4Lukas Jansson9D51:53+17:1620:45
5Tyra Askerup Olsson9B56:42+22:0522:40
6Mohammad Rashidzadeh9D1:15:31+40:5430:12
7Clara Jungermann9D1:17:02+42:2530:48
8Sofia Elkan Fotiadou9D1:25:31+50:5434:12
9Nour Alhuda Ghwich9D1:25:34+50:5734:13
10Erika Dyrssen9E1:38:15+1:03:3839:18
11Elsa Dahlquist9E1:38:59+1:04:2239:35
12Elsa Live9E1:45:08+1:10:3142:03
Leo Nilsson9Bej godkänd
Tyra Fast9Bej godkänd
Brenda Ewane9Aej godkänd
Lana-Linn Abn Muqireh9Aej godkänd
Melissa Shafazand9Bej godkänd
Emanuel Ricknell Prosper9Cej godkänd
Zaynab Abdikani9Cej start
Sadiyo Abdirahman Mohamed9Aej start
Miray Abraham Ibrahim9Aej start
Namathullah Alizade9Dej start
Marcus Andersson9Aej start
Oliver Antonsson9Aej start
Leonardo Arancibia Caceres9Aej start
Mert Baran Tuncer9Aej start
Anton Eliasson9Aej start
Miriam Eriksson9Cej start
Emilia Heikki9Bej start
Derin Issa9Aej start
Yassin Jarju9Dej start
Linnéa Laver Phinthanao9Dej start
Rakel Lidin9Bej start
Adrian Liljeström9Eej start
Julia Lindgren9Cej start
Mathilda Olsson9Bej start
Kevin Petersson9Eej start
Filippa Rahi9Dej start
Zabihulla Rahimi9Cej start
Mauricio Ramirez Edesberg9Eej start
Jacob Rennemark Raneståhl9Eej start
Fatemeh Sarbaz9Dej start
Toni Sarec9Eej start
Hosiananna Sereke9Bej start
Hana Smailovic9Bej start
Toni Stawlin9Aej start
Ellen Wikland9Aej start

Öppen motion 5

3 700 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel Oskarsson9A59:4116:07
2Max Brodén9D1:01:55+2:1416:44
3Jonatan Landälv Sköld9E1:03:20+3:3917:07
4Adam Johansson9B1:12:23+12:4219:33
5Smilla Axelsson9B1:12:31+12:5019:35
6Andrea Andersson9C1:17:48+18:0721:01
7Tova Peining9C1:23:37+23:5622:35
8Agnes Olausson9C1:25:33+25:5223:07
9Alva Ekengren9A1:27:15+27:3423:34
10Sara Wågberg9E1:27:41+28:0023:41
11Alisa Lennartsson9A1:32:22+32:4124:57
12Signe Norfelt9B1:38:05+38:2426:30
13Ellen Florell9D1:45:13+45:3228:26
14Elin Enger9D1:48:43+49:0229:22
15Stella Palm9C2:05:59+1:06:1834:02
16Linnea Antbring9D2:06:09+1:06:2834:05
Tor Appelqvist9Bej godkänd
Joakim Kjaerbeck9Bej godkänd
Tilda Knutz9Bej godkänd
Jana Victor Souza9Bej godkänd
Jennifer Vassi9Bej godkänd
Alva Mellström9Aej godkänd
Ayla Demirtas9Aej godkänd
Keoni Lukas Julian Richard9Aej godkänd
Elsa Dyne9Cej godkänd
Emma Eklund9Cej godkänd
Renedi Manzeyi9Cej godkänd
Oliver Gholamizadeh9Cej godkänd
Johannes Lintula Westerberg9Cej godkänd
Hanna Wallman9Cej godkänd
Axel Apelgren Malmer9Eej godkänd
Abbe Palm9Cej godkänd
Melina Rokolampi Laine9Eej godkänd
Ivar Back9Dej godkänd
Emilia Cervin9Dej godkänd
Alva Egriell9Dej godkänd
Lovisa Jerling9Dej godkänd
Romina Sofia Nava Gamarra9Dej godkänd
Linnéa Seger Andersson9Dej godkänd

Öppen motion 7

3 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage Andersson9E43:5414:09
2Lukas Prestedge9C47:32+3:3815:20
3Arvid Liljeqvist9C48:56+5:0215:47
4Olle Lindell9B51:02+7:0816:27
5Agnes Bohlin9D51:31+7:3716:37
6Rasmus Afzelius9E53:18+9:2417:11
7Fredrik Udén Montalvo9E54:11+10:1717:28
8Gustav Rooth9E56:58+13:0418:22
9Kasper Edblad9B57:40+13:4618:36
10Leon Garcia Gyllensten9A58:04+14:1018:43
11Gunnar Edblad9B58:14+14:2018:47
12Filip Eriksson9B58:57+15:0319:00
13Tilda Carlsson9E1:00:57+17:0319:39
14Viggo Bergqvist Blixt9B1:01:27+17:3319:49
15Joel Mattsson9B1:06:07+22:1321:19
16William Brandtf9A1:06:13+22:1921:21
17Calvin Stanley9A1:07:03+23:0921:37
18Johan Andersson9C1:07:10+23:1621:40
19Sixten Wik9D1:08:36+24:4222:07
20Theodore Persson9D1:09:53+25:5922:32
21Lukas Pellegrino9A1:11:57+28:0323:12
22Dustin Shafei9D1:13:35+29:4123:44
23Emil Lundström9C1:14:33+30:3924:02
24Jonathan Nygren9B1:15:53+31:5924:28
25Sofia Oscarsson9E1:17:14+33:2024:54
26Sara Oscarsson9E1:19:47+35:5325:44
27Alexander Bratt9D1:20:10+36:1625:51
28Selma Edfalk9E1:22:18+38:2426:32
29Victor Gondesen9E1:25:46+41:5227:40
30Lisa Dellve9A1:33:31+49:3730:10
Jonatan Fransson9Dej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser