Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ÖOK:s nattserie 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ÖOK:s nattserie 1
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 3 september 2019

Brunflo IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Peder SjölundÖppen motion 5 (20)37:56+9:4711:17
15Ove HemmingssonÖppen motion 5 (20)42:31+14:2212:39

Frösö IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders ErikssonÖppen motion 8 (6)43:587:58
3Karl EnelandÖppen motion 8 (6)47:15+3:178:34
4Johan AndreassonÖppen motion 8 (6)48:07+4:098:43
5Gunnar HagqvistÖppen motion 8 (6)49:26+5:288:58
10Tomas BergströmÖppen motion 5 (20)39:10+11:0111:39
11Oskar NowénÖppen motion 5 (20)41:10+13:0112:15
17Ylva NowénÖppen motion 5 (20)44:33+16:2413:15

Fältjägarnas IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bernt ÅkerlundÖppen motion 3 (7)32:39+4:3414:22
5Lars-Åke KarlssonÖppen motion 5 (20)34:52+6:4310:22
6Leif AllonenÖppen motion 3 (7)43:18+15:1319:04
6Roger KrohnÖppen motion 5 (20)36:15+8:0610:47
13Agneta SamuelssonÖppen motion 5 (20)42:01+13:5212:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Niklas JönssonÖppen motion 5 (20)42:09+14:0012:32

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders ForsstedtÖppen motion 5 (20)ej godkänd

Ås IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna NilssonÖppen motion 3 (7)32:43+4:3814:24

Östersunds OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter WallskogÖppen motion 3 (7)28:0512:22
1Mats NilssonÖppen motion 5 (20)28:098:22
1Emelie StålbergÖppen motion 1 (2)40:5420:20
1Hanna GustafssonÖppen motion 1 (2)40:5420:20
2James TurtonÖppen motion 5 (20)29:16+1:078:42
2Ulf LindqvistÖppen motion 8 (6)45:00+1:028:10
3Lars StrinnholmÖppen motion 5 (20)32:40+4:319:43
4Axel LodinÖppen motion 3 (7)34:36+6:3115:14
4Hans ÅgrenÖppen motion 5 (20)34:18+6:0910:12
5Toste WallskogÖppen motion 3 (7)35:01+6:5615:25
6Adrian JonesÖppen motion 8 (6)59:52+15:5410:51
7Åke BengtssonÖppen motion 3 (7)46:23+18:1820:25
7Jakob WickenbergÖppen motion 5 (20)36:54+8:4510:58
9Ola LindgrenÖppen motion 5 (20)38:36+10:2711:29
12Camilla GillströmÖppen motion 5 (20)41:50+13:4112:27
16Tom BrantheimÖppen motion 5 (20)42:49+14:4012:44
18Kristina HammarfalkÖppen motion 5 (20)46:11+18:0213:44
19Bengt JonssonÖppen motion 5 (20)1:03:16+35:0718:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser