Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 190604

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 190604
Arrangörsorganisation: Hudiksvalls OK
Datum: tisdag 4 juni 2019

Ö1

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Love DäldehögForsa OK8:17
2Werner KazmierczakHudiksvalls OK13:10+4:53
3John GöranssonHudiksvalls OK15:28+7:11
4Axel JonssonHudiksvalls OK15:31+7:14
5Irma JonssonHudiksvalls OK19:17+11:00
6Hilda-maja GöranssonHudiksvalls OK19:20+11:03
7Olle WieselOK Dellen22:28+14:11
8Harry BrunoOK Dellen22:30+14:13
9Linnea NilssonHudiksvalls OK23:19+15:02
10Roland NilssonHudiksvalls OK23:36+15:19
11Frisk LokeHudiksvalls OK25:02+16:45
12Ingrid WidmarkHudiksvalls OK32:05+23:48

Ö3

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jessica ZetterbergHudiksvalls OK19:14
2Elin JonssonHudiksvalls OK22:59+3:45
3Rut SidenvallHudiksvalls OK25:42+6:28
4Ann-marie LarssonHudiksvalls OK27:26+8:12
5Filip ZetterbergHudiksvalls OK27:58+8:44
6Love DäldehögForsa OK29:06+9:52
7Werner KazmierczakHudiksvalls OK33:55+14:41
8Kazmierczak MikaelHudiksvalls OK33:57+14:43
9John GöranssonHudiksvalls OK37:06+17:52
10Axel JonssonHudiksvalls OK37:07+17:53
11Lars-Åke SvenssonForsa OK43:45+24:31
Annica SjöblomForsa OKutgått

Ö5

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Matilda JonssonForsa OK37:10
2Jonsson TobiasForsa OK37:31+0:21
3Martti JokiForsa OK38:03+0:53
4Christina BlomHudiksvalls OK54:00+16:50
5Katarina LindströmForsa OK59:20+22:10
6Gustav AnderssonForsa OK59:27+22:17
7Anna BryngelssonOK Dellen1:00:27+23:17
8Uno ErikssonForsa OK1:05:35+28:25
9Inger CarlssonForsa OK1:24:38+47:28
10William KazmierczakHudiksvalls OK1:25:10+48:00
11Camilla HägglundHudiksvalls OK1:25:18+48:08

Ö7

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif BylarsForsa OK32:31
2Max ZetterbergHudiksvalls OK32:44+0:13
3Jonas LindgrenHudiksvalls OK38:25+5:54
4Wilmer WennbergHudiksvalls OK42:30+9:59
5Christina WestmanHudiksvalls OK44:01+11:30
6Sveke JonssonOK Dellen53:22+20:51
7Walter KazmierczakHudiksvalls OK57:38+25:07
8Sören BergströmOK Dellen1:08:38+36:07
9Evert BergströmHudiksvalls OK1:08:41+36:10
10Björnar OlssonForsa OK1:12:47+40:16
11Ulla MohlinLjusdals OK1:27:38+55:07
Rolf KrohnHudiksvalls OKej godkänd
Lars EklundForsa OKutgått
Leif PerssonLjusdals OKutgått

Ö8

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik BrunoOK Dellen40:47
2Catherine WennbergHudiksvalls OK44:20+3:33
3Sven Bergström TrolinForsa OK45:27+4:40
4Aron SidenvallHudiksvalls OK47:29+6:42
5Ivan SöderqvistLjusdals OK49:50+9:03
6Eriksson ÅsaForsa OK52:08+11:21
7Anne-Sofie SkjärstadForsa OK54:11+13:24
8Bertil AnderssonLjusdals OK56:10+15:23
9Kajsa WinderLjusdals OK1:00:50+20:03
10Karin ForsgrenForsa OK1:09:57+29:10
Stefan MårdbergLjusdals OKej godkänd
Tommy ÖstLjusdals OKej godkänd
Annika StaafForsa OKutgått

Ö9

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik JuhlinForsa OK35:58
2Nyren GustavHudiksvalls OK37:46+1:48
3Jonas LångbergHudiksvalls OK40:59+5:01
4Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK41:34+5:36
5Stefan GunnarssonHudiksvalls OK43:11+7:13
6Jan ZetterbergHudiksvalls OK48:50+12:52
7Magnus EngbergLjusdals OK55:41+19:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser