Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 16 juli 2019

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lovisa BlomgrenÖppen motion 5 (29)33:46+6:117:30

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin PrimÖppen motion 1 (13)25:2610:57

Helsingborgs SOK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lotta Lewis-JonssonÖppen motion 3 (18)27:368:09
1Olle OlssonÖppen motion 2 (4)39:079:10
1Dennis RudqvistÖppen motion 4 (11)21:178:03
1Patrik JohanssonÖppen motion 5 (29)27:356:07
2Peter SvenssonÖppen motion 4 (11)23:05+1:488:44
2Mats OrrhedeÖppen motion 3 (18)34:43+7:0710:16
2Elsa WallinÖppen motion 2 (4)43:45+4:3810:16
3Henriette JareklevÖppen motion 2 (4)55:48+16:4113:05
3Jonas NorénÖppen motion 5 (29)29:32+1:576:33
3Alma KjellénÖppen motion 4 (11)26:22+5:059:59
3Maja KylmäÖppen motion 1 (13)28:06+2:4012:06
4Fia PerssonÖppen motion 1 (13)28:45+3:1912:23
4Agnes WallinÖppen motion 2 (4)1:09:30+30:2316:18
4Lisa KjellénÖppen motion 4 (11)26:39+5:2210:05
5Elsa WibergÖppen motion 5 (29)35:10+7:357:48
5Max LindgrenÖppen motion 3 (18)37:17+9:4111:01
5Jonas KylmäÖppen motion 4 (11)31:57+10:4012:06
6Annika WinbergÖppen motion 4 (11)34:10+12:5312:56
6Stefan LindgrenÖppen motion 3 (18)37:23+9:4711:03
6Andreas BlomqvistÖppen motion 5 (29)35:52+8:177:58
7David PerssonÖppen motion 5 (29)38:14+10:398:29
7Marie WibergÖppen motion 4 (11)37:27+16:1014:11
7Emma OlssonÖppen motion 1 (13)38:56+13:3016:46
8Elis OlssonÖppen motion 5 (29)39:25+11:508:45
8Astrid JohannessonÖppen motion 3 (18)44:47+17:1113:14
8Signe RanbroÖppen motion 1 (13)40:13+14:4717:20
9Peter TegelbergÖppen motion 5 (29)40:06+12:318:54
9Oskar RanbroÖppen motion 1 (13)40:41+15:1517:32
10Agnes PerssonÖppen motion 1 (13)48:41+23:1520:59
11Jens WibergÖppen motion 4 (11)45:43+24:2617:19
11Dag Lewis-JonssonÖppen motion 3 (18)46:50+19:1413:51
11Hugo BengtssonÖppen motion 1 (13)54:08+28:4223:20
11Edo DrenthÖppen motion 5 (29)40:29+12:548:59
12Anders PerssonÖppen motion 5 (29)41:38+14:039:15
12Ella FranzonÖppen motion 1 (13)1:07:04+41:3828:54
13Albert KylmäÖppen motion 3 (18)48:16+20:4014:16
13Malte FranzonÖppen motion 1 (13)1:07:43+42:1729:11
14Martin NilssonÖppen motion 5 (29)44:23+16:489:51
17Sven-Åke EmanuelssonÖppen motion 5 (29)47:58+20:2310:39
20Stig JohanssonÖppen motion 5 (29)50:00+22:2511:06
22Tor-Eve BengtssonÖppen motion 5 (29)55:07+27:3212:14
23Eva EmanuelssonÖppen motion 5 (29)58:47+31:1213:03
24Krister KarlssonÖppen motion 5 (29)59:18+31:4313:10
Kurt SjöbergÖppen motion 5 (29)ej godkänd
Jonas BengtssonÖppen motion 5 (29)ej godkänd
Angelika LarssonÖppen motion 5 (29)ej godkänd
Albin BengtssonÖppen motion 1 (13)utgått

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anders HenrikssonÖppen motion 5 (29)40:21+12:468:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ingrid ThornemanÖppen motion 1 (13)25:37+0:1111:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ulrika WestgrenÖppen motion 1 (13)32:07+6:4113:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Mats AhlgrenÖppen motion 3 (18)43:11+15:3512:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Felix WarssonÖppen motion 3 (18)45:01+17:2513:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Maria LundmarkÖppen motion 3 (18)45:25+17:4913:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Mikael PahmpÖppen motion 3 (18)47:57+20:2114:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Eva EdholmÖppen motion 3 (18)56:42+29:0616:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Hannes JonsäterÖppen motion 4 (11)41:05+19:4815:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Toste JonsäterÖppen motion 4 (11)41:08+19:5115:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Teo JonsäterÖppen motion 4 (11)41:30+20:1315:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Gustav NilssonÖppen motion 5 (29)49:59+22:2411:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Henrik BomanÖppen motion 5 (29)ej godkänd

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Thomas PeterssonÖppen motion 3 (18)49:56+22:2014:46

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sergiu FalaÖppen motion 5 (29)28:31+0:566:20

SOK Aneby

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anneli BlomgrenÖppen motion 3 (18)35:25+7:4910:28
4Johan BlomgrenÖppen motion 3 (18)35:50+8:1410:36

Sundbybergs IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Melvin EkbergÖppen motion 3 (18)51:11+23:3515:08
18Jonas EkbergÖppen motion 3 (18)1:12:30+44:5421:26
Joakim SkantzeÖppen motion 5 (29)ej godkänd

Sundsvalls OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Albin TuvessonÖppen motion 1 (13)33:39+8:1314:30
13Ola TuvessonÖppen motion 5 (29)43:42+16:079:42
15Albin ÅlinÖppen motion 5 (29)45:31+17:5610:06
16Anna ÅlinÖppen motion 5 (29)46:32+18:5710:20
21Malin TuvessonÖppen motion 5 (29)50:25+22:5011:12

Örkelljunga FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Jonathan EdholmÖppen motion 3 (18)53:56+26:2015:57
18Anna LarssonÖppen motion 5 (29)48:36+21:0110:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser