Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 16 juli 2019

Helsingborgs SOK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lotta Lewis-JonssonÖppen motion 3 (18)27:368:09
1Olle OlssonÖppen motion 2 (4)39:079:10
1Dennis RudqvistÖppen motion 4 (11)21:178:03
1Patrik JohanssonÖppen motion 5 (29)27:356:07
2Peter SvenssonÖppen motion 4 (11)23:05+1:488:44
2Mats OrrhedeÖppen motion 3 (18)34:43+7:0710:16
2Elsa WallinÖppen motion 2 (4)43:45+4:3810:16
3Henriette JareklevÖppen motion 2 (4)55:48+16:4113:05
3Jonas NorénÖppen motion 5 (29)29:32+1:576:33
3Alma KjellénÖppen motion 4 (11)26:22+5:059:59
3Maja KylmäÖppen motion 1 (13)28:06+2:4012:06
4Fia PerssonÖppen motion 1 (13)28:45+3:1912:23
4Agnes WallinÖppen motion 2 (4)1:09:30+30:2316:18
4Lisa KjellénÖppen motion 4 (11)26:39+5:2210:05
5Elsa WibergÖppen motion 5 (29)35:10+7:357:48
5Max LindgrenÖppen motion 3 (18)37:17+9:4111:01
5Jonas KylmäÖppen motion 4 (11)31:57+10:4012:06
6Annika WinbergÖppen motion 4 (11)34:10+12:5312:56
6Stefan LindgrenÖppen motion 3 (18)37:23+9:4711:03
6Andreas BlomqvistÖppen motion 5 (29)35:52+8:177:58
7David PerssonÖppen motion 5 (29)38:14+10:398:29
7Marie WibergÖppen motion 4 (11)37:27+16:1014:11
7Emma OlssonÖppen motion 1 (13)38:56+13:3016:46
8Elis OlssonÖppen motion 5 (29)39:25+11:508:45
8Astrid JohannessonÖppen motion 3 (18)44:47+17:1113:14
8Signe RanbroÖppen motion 1 (13)40:13+14:4717:20
9Peter TegelbergÖppen motion 5 (29)40:06+12:318:54
9Oskar RanbroÖppen motion 1 (13)40:41+15:1517:32
10Agnes PerssonÖppen motion 1 (13)48:41+23:1520:59
11Jens WibergÖppen motion 4 (11)45:43+24:2617:19
11Dag Lewis-JonssonÖppen motion 3 (18)46:50+19:1413:51
11Hugo BengtssonÖppen motion 1 (13)54:08+28:4223:20
11Edo DrenthÖppen motion 5 (29)40:29+12:548:59
12Anders PerssonÖppen motion 5 (29)41:38+14:039:15
12Ella FranzonÖppen motion 1 (13)1:07:04+41:3828:54
13Albert KylmäÖppen motion 3 (18)48:16+20:4014:16
13Malte FranzonÖppen motion 1 (13)1:07:43+42:1729:11
14Martin NilssonÖppen motion 5 (29)44:23+16:489:51
17Sven-Åke EmanuelssonÖppen motion 5 (29)47:58+20:2310:39
20Stig JohanssonÖppen motion 5 (29)50:00+22:2511:06
22Tor-Eve BengtssonÖppen motion 5 (29)55:07+27:3212:14
23Eva EmanuelssonÖppen motion 5 (29)58:47+31:1213:03
24Krister KarlssonÖppen motion 5 (29)59:18+31:4313:10
Kurt SjöbergÖppen motion 5 (29)ej godkänd
Jonas BengtssonÖppen motion 5 (29)ej godkänd
Angelika LarssonÖppen motion 5 (29)ej godkänd
Albin BengtssonÖppen motion 1 (13)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser