Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandslägret Rogaining

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandslägret Rogaining
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: söndag 26 maj 2019

Gul

18 startande
PlacNamnOrganisationPoängAvdragTid
1Elias JosefssonVästvärmlands OK30037:43
2Elias CajdellVästvärmlands OK30037:52
3Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf26038:14
4Anton CajdellVästvärmlands OK26040:00
5Lea JohannesdalSkattkärrs SOK21036:39
6David Wigh-DahlgrenFilipstads OK21038:44
7Ella NybergSkattkärrs SOK19034:00
8Ellen KringstadSäffle OK16033:42
9Tim ÖstlundVästvärmlands OK15039:12
10Axel NordquistOK Tyr14035:15
11Tage NymanOK Tyr14035:18
12Malte BlomgrenOK Hierne14140:21
13Emil JohanssonVästvärmlands OK13241:01
14Wilma JonssonOK Tyr12038:02
15Irma ErikssonOK Tyr12039:17
16Tilda KindlundOK Tyr11140:55
17Edith BergenfurSkattkärrs SOK5037:45
18Joline PetriOK Djerf50:01

Orange

26 startande
PlacNamnOrganisationPoängAvdragTid
1Julia ForsgrenOK Tyr36040:39
2Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK36043:40
3Arvid JohanssonOK Djerf36145:10
4Isak HolmgårdKils OK36145:11
5Alfred NybergSkattkärrs SOK36145:13
6Arvid ErikssonOK Tyr36145:17
7Linus NilssonOK Tyr33042:07
8Milla ForkéusOK Tyr33042:13
9Edvard PelanderOK Djerf33043:38
10Hugo EkströmOK Tyr32040:12
11Izabella LjungbergOK Tyr32042:21
12Tuva HenricssonOK Tyr32042:23
13Melvin TörshagenOK Djerf32043:37
14Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK31043:05
15Ivar WikströmOK Tyr31044:52
16Albin RansjöOK Tyr31044:58
17Emelie ForslundKristinehamns OK25040:00
18Sara Storm-AnderssonOK Tyr25040:01
19Hjalmar HögsellKristinehamns OK25040:04
20Emma AlfredssonOK Tyr25040:25
21Ella LaineDegerfors OK25145:45
21Felicia RööhsSkattkärrs SOK25145:45
23Linnea JohnssonSkattkärrs SOK25145:47
24Albin IsakssonOK Tyr22145:53
25Gustav JörgOK Tyr20347:58
26Felicia ThorellSäffle OK13043:15

Violett

4 startande
PlacNamnOrganisationPoängAvdragTid
1Amanda AlfredssonOK Tyr38554:33
2Cornelia KindlundOK Tyr35044:26
3Elin BomanOK Tyr32046:46
4Rebecka WestlundKils OK25049:00

Ledare

13 startande
PlacNamnOrganisationPoängAvdragTid
1Jonas BergenfurSkattkärrs SOK51049:15
2Malin JonssonOK Tyr50048:51
3Mattias PerssonOK Tyr49352:50
4Anders PelanderOK Djerf46044:52
5Mikael RööhsSkattkärrs SOK43047:46
6Mikael NybergSkattkärrs SOK43049:07
7Erik BergqvistSäffle OK42048:06
8Sören KindlundOK Tyr41150:01
9Jenny NilssonOK Tyr40047:33
10Jenny GullqvistVästvärmlands OK40047:39
11Michael ForslundKristinehamns OK29043:27
12Johanna AlfredssonOK Tyr20150:40
13Jenny NybergSkattkärrs SOK16044:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser