Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien
Arrangörsorganisation: Målilla OK
Datum: torsdag 23 maj 2019

Hultsfreds OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Urban BillingBana A (7)38:19+9:448:42
2Hugo AssargårdH12 (4)41:49+18:3316:05
2Hamed AhmadiH14 (2)42:16+2:1412:25
4Annsofi JohanssonBana B (7)1:13:11+32:0422:52
5Annelie NylanderBana B (7)1:13:12+32:0522:52

Målilla OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar Wastring, m hjH10 (3)32:4012:05
1Emil Wastring, m hjH10 (3)32:4012:05
1Alma TräffD10 (5)24:299:04
1Axel TräffInsk (4)26:1312:29
1Christer TräffBana C (4)15:556:22
2Erik SigvardssonInsk (4)26:55+0:4212:49
2Hanna AxelssonD12 (3)30:31+2:1111:44
2Olivia Johansson, m hjD10 (5)28:15+3:4610:27
3Nellie Larsson, m hjD10 (5)31:47+7:1811:46
3Elias Thunberg, m hjH10 (3)44:44+12:0416:34
3Benjamin Sandin, m hjH12 (4)43:16+20:0016:38
3Alva JohanssonD12 (3)31:16+2:5612:01
3Mia Ala-PoikelaBana C (4)45:52+29:5718:20
3Maximilian KarlssonInsk (4)33:30+7:1715:57
4Nathan LarssonInsk (4)37:44+11:3117:58
4Linus KarlssonBana A (7)49:07+20:3211:09
4Peggy SchmeissBana C (4)45:56+30:0118:22
4Frida Johansson, m hjD10 (5)35:42+11:1313:13
5Sanna Sigvardsson, m hjD10 (5)39:38+15:0914:40
5Tony ZetterströmBana A (7)52:44+24:0911:59
Jonas AxelssonBana A (7)ej godkänd
Ida OlssonBana B (7)ej godkänd

SOK Viljan

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil KreutnerH14 (2)40:0211:46
1Theo LövdahlH16 (4)33:478:02
1Lars KreutnerBana B (7)41:0712:50
1Emma RindstigD16 (2)42:1110:02
2Anna HanssonBana B (7)41:43+0:3613:02
2Johan HanssonH16 (4)39:49+6:029:28
2Vendela SturekD16 (2)46:19+4:0811:01
3Martina SturekBana B (7)57:11+16:0417:52
3Johan EvebornBana A (7)45:25+16:5010:19
4Gustav EvebornH16 (4)48:01+14:1411:25
Emrik EvebornH12 (4)ej godkänd

Vimmerby OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Noa SnickarsH12 (4)23:168:56
1Stina SvenssonD12 (3)28:2010:53
1Mats Erik MalmbergBana A (7)28:356:29
2Elin SvenssonBana C (4)20:01+4:068:00
3Niklas HillströmH16 (4)44:43+10:5610:38
6Martin SnickarsBana A (7)1:14:49+46:1417:00
Ingrid SnickarsBana B (7)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser