Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranträning
Arrangörsorganisation: Svanesunds GIF
Datum: onsdag 5 juni 2019 - torsdag 6 juni 2019

Främmestads IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Robert JessenLånga (23)48:30+15:3212:07Ladda ner rutt i gpx-format
20Ingrid JessenMellan (28)47:26+16:3315:48

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Barbro BlomquistEnkla (10)43:44+9:5629:09

Herrestads AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ulf BjörkdahlLånga (23)37:39+4:419:24
27Jerry RasmussonMellan (28)1:10:57+40:0423:39

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Börje GustavssonLånga (23)52:50+19:5213:12

Ljungskile FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Bo KarlssonLånga (23)39:04+6:069:46
8Anita NatanaelssonEnkla (10)48:23+14:3532:15
10Göte NatanaelssonMellan (28)39:03+8:1013:01
23Sven PerssonMellan (28)51:41+20:4817:13

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Håkan AnderssonLånga (23)43:48+10:5010:57

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Pierre KarlssonLånga (23)ej godkänd

OK Flundrehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Leif OlofssonLånga (23)56:45+23:4714:11
Eva OlofssonKorta (13)ej godkänd

OK Gipen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gunnar JohanssonKorta (13)33:57+3:5016:58
4Urban LarssonLånga (23)35:51+2:538:57
10Lillemor GunnarssonKorta (13)46:47+16:4023:23
13Matts MattssonMellan (28)40:01+9:0813:20
14Anders ErikssonMellan (28)40:03+9:1013:21
17Kalevi MononenMellan (28)43:21+12:2814:27
19Nils-Erik GunnarssonLånga (23)55:43+22:4513:55

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lillemor HallinKorta (13)56:03+25:5628:01

OK Orinto

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Carl-Henry AnderssonLånga (23)33:55+0:578:28
5Tomas StåhleKorta (13)38:07+8:0019:03
8Christer JohanssonMellan (28)36:01+5:0812:00
Torbjörn WikströmLånga (23)utgått

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Kuno EkdahlMellan (28)48:32+17:3916:10

OK Skogshjortarna

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kent CarlgrenKorta (13)33:23+3:1616:41
6Ronny AnderssonMellan (28)34:59+4:0611:39
7Kent IvarssonMellan (28)35:24+4:3111:48
9Monica IvarssonKorta (13)43:53+13:4621:56
9Kjell-Åke IsakssonEnkla (10)48:44+14:5632:29
13Lars JohanssonLånga (23)44:24+11:2611:06
15Harriet AnderssonMellan (28)40:51+9:5813:37
21Eva IsakssonMellan (28)47:34+16:4115:51
Barbro AnderssonMellan (28)ej godkänd

OK Skogsmunken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Roland MattssonLånga (23)42:49+9:5110:42

OK Skärmen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Dan WidercrantzMellan (28)30:5310:17
5Evaa OlssonEnkla (10)43:26+9:3828:57
8Knut NilssonKorta (13)43:15+13:0821:37
10Kent JanssonEnkla (10)50:15+16:2733:30
11Kristina NilssonMellan (28)39:08+8:1513:02
25Kenneth OlssonMellan (28)52:13+21:2017:24

Stångenäs AIS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lennart HermanssonLånga (23)39:07+6:099:46
9Bengt-Olof JohanssonLånga (23)39:16+6:189:49

Trollhättans SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Ulla KarslssonLånga (23)58:52+25:5414:43
24Kent-Erik RosengrenMellan (28)52:11+21:1817:23
26Gunnar ChristianssonMellan (28)59:41+28:4819:53

Trollhättans SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunnar WaernEnkla (10)33:4822:32
1Jörgen HallénLånga (23)32:588:14
2Lars-Erik KristianssonKorta (13)31:04+0:5715:32
3Karl-Eric FranssonEnkla (10)41:17+7:2927:31
3Jan-Åke SörliklevMellan (28)31:51+0:5810:37
4Barbro SmedbergEnkla (10)43:24+9:3628:56
6Inga-Lill KristianssonEnkla (10)43:42+9:5429:08
9Per IvarssonMellan (28)37:46+6:5312:35
15Stefan HornebrantLånga (23)48:07+15:0912:01
18Lena WaernMellan (28)44:43+13:5014:54
19Leif BoströmMellan (28)47:04+16:1115:41

Uddevalla IS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Göran SandbergLånga (23)44:58+12:0011:14
16Erling OlssonMellan (28)41:48+10:5513:56

Uddevalla OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin CarlssonKorta (13)30:0715:03
2Sten KarlssonMellan (28)31:50+0:5710:36
3Gunnar BejbomLånga (23)35:28+2:308:52
4Johnny KarlssonMellan (28)34:42+3:4911:34
11Olof KarlssonLånga (23)43:45+10:4710:56
17Eva KarlssonLånga (23)51:40+18:4212:55

UIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars BolinKorta (13)ej godkänd

Vänersborgs SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rolf JonassonEnkla (10)37:45+3:5725:10
5Jan JohanssonMellan (28)34:51+3:5811:37
6Gunvor JonssonKorta (13)39:33+9:2619:46
6Lars HogedalLånga (23)38:33+5:359:38
7Britt-Marie JohanssonKorta (13)41:40+11:3320:50
12Birgitta StenströmMellan (28)39:58+9:0513:19
21Gunilla HogedalLånga (23)57:34+24:3614:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser