Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan och MiPiV

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan och MiPiV
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: tisdag 11 juni 2019

Korta

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LarssonOK Gipen22:12
2Lilly JorehedOK Gipen31:46+9:34
3Marianne JohanssonOK Gipen35:54+13:42
4Lucas KOK Gipen47:03+24:51
5Matilda KarlenOK Gipen47:24+25:12
6Kerstin SvenssonOK Gipen47:26+25:14
7Benjamin VinkOK Gipen51:25+29:13
8Alexander JohanssonOK Gipen52:29+30:17
9Lola NymanOK Gipen55:11+32:59
10Wilma WallOK Gipen55:17+33:05
11Viktoria JohanssonOK Gipen59:15+37:03
12Elin TörnelandOK Gipen1:03:57+41:45
12Natalie FridströmOK Gipen1:03:57+41:45
14Hampus TörnelandOK Gipen1:04:15+42:03

Korta Mellan

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter LarssonTrollhättans SOK44:46
2Max NymanOK Gipen48:30+3:44
3Nils-Erik GunnarssonOK Gipen48:57+4:11
4Erik KarlenOK Gipen52:23+7:37
5Jörgen NymanOK Gipen52:25+7:39
6Matts MattssonOK Gipen56:20+11:34
7Kalevi MononenOK Gipen57:34+12:48
8Lennart FärjhageOK Gipen58:52+14:06
9Lillemor GunnarssonOK Gipen1:02:53+18:07
10Monica BrönnestamOK Gipen1:10:25+25:39
11Klas SkogOK Gipen1:11:36+26:50
12Monica LarssonOK Gipen1:18:38+33:52
13Sophie Hedlund StridhOK Gipen1:33:23+48:37
14Lars HolmOK Gipen1:34:09+49:23
Gunilla KivistöOK Gipenej godkänd

Långa Mellan

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Janne MattssonTrollhättans SOK46:20
2Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK1:08:51+22:31
3Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:14:59+28:39
4Börje SundbergOK Gipen1:19:23+33:03
5Mats JohanssonOK Gipen1:20:40+34:20
6Johanna RonnedeOK Gipen1:22:06+35:46
7Håkan KarlbomOK Gipen1:33:50+47:30
8August LinderOK Gipen1:45:52+59:32
Johan NymanOK Gipenutgått

Långa

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad41:04
2Simon AnderssonOK Kullingshof41:54+0:50
3Anton BernevingOK Gipen52:17+11:13
4Axel BrönnestamOK Gipen1:01:13+20:09
5Örjan WängdahlOK Gipen1:11:05+30:01
6Sören LindOK Gipen1:14:23+33:19
7Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK1:15:02+33:58
8Lars ElfvingOK Gipen1:15:56+34:52
8Urban LarssonOK Gipen1:15:56+34:52
10Mattias LinellOK Gipen1:18:37+37:33
11Tomas NilssonOK Gipen1:34:30+53:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser