Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsseriestafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsseriestafett
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: lördag 14 september 2019

Ungdom

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Denseln 21:06:56
1. Wilma Andersson24:2316+2:2924:2312+2:29
1. Hilda Brantvall23:4412+1:5023:4411+1:50
2. Alvar Kempe16:39140:231-11-2:29
3. Hugo Braam26:332+0:531:06:56100:00
2OK Denseln 41:07:00+0:04
1. Lova Braam22:065+0:1222:064+0:12
2. Linn Borg20:397+4:0041:2040+0:57+0:45
2. Edit Braskej startej start
2. Alma Brantvall19:145+2:3541:2040+0:57+0:45
3. Wilmer Kempe25:4011:07:002-2+0:04-0:53
3Tjalve IF Norrköping 31:10:44+3:48
1. Timbastian Brander22:003+0:0622:002+0:06
1. Clara Illner24:0314+2:0922:003+0:06
2. Rasmus Wilhelmson19:186+2:3941:183+1+0:55+0:49
2. Olivia Dahm21:3910+5:0041:1830+0:55+0:49
3. Klara Zimmerman29:265+3:461:10:4430+3:48+2:53
4Finspångs SOK 11:11:53+4:57
1. Malin Göhl25:4219+3:4825:4213+3:48
2. Alexander Larsson19:044+2:2544:469-4+4:23+0:35
2. Hugo Rylander27:0726+10:2844:469-4+4:23+0:35
2. Edwin Nilsson27:4127+11:0244:469-4+4:23+0:35
3. Rikard Hellgren27:073+1:271:11:534-5+4:57+0:34
5Tjalve IF Norrköping 11:13:48+6:52
1. Tilda Malmström22:316+0:3722:315+0:37
1. Oscar (Kevin) Lundby24:1015+2:1622:316+0:37
2. Sayali Nilsson21:129+4:3343:4350+3:20+2:43
3. Vincent Dahm30:057+4:251:13:4850+6:52+3:32
6OK Denseln 11:14:09+7:13
1. Emmy Borg23:057+1:1123:056+1:11
2. Emmy Kempe25:4322+9:0444:067+1+3:43+2:32
2. Otto Brantvall23:5818+7:1944:067+1+3:43+2:32
2. Maja Samuelsson21:018+4:2244:067+1+3:43+2:32
3. David Strömbäck30:036+4:231:14:096-1+7:13+3:30
7NAIS Orienteringsklubb 21:15:57+9:01
1. Alice Classon23:119+1:1723:118+1:17
1. Joel Westin21:592+0:0521:592+0:05
2. Ylva-Li Jarl22:0611+5:2744:056-2+3:42+2:25
2. Tilde Tingström22:0611+5:2744:056+4+3:42+3:37
3. Mattis Granström31:528+6:121:15:577+1+9:01+5:19
3. Edwin Wedin40:3213+14:521:15:577+1+9:01+5:19
8Tjalve IF Norrköping 21:19:20+12:24
1. Theo Illner22:024+0:0822:023+0:08
1. Adam Lundby24:3417+2:4022:024+0:08
2. Teodor Tapani18:373+1:5840:392-1+0:16+0:08
3. Robin Wilhelmson38:4111+13:011:19:208+6+12:24+12:08
9Finspångs SOK 21:25:56+19:00
1. Emil Östemar23:1210+1:1823:129+1:18
2. Felicia Engdahl25:5924+9:2048:4313+4+8:20+7:02
2. Johanna Rylander25:5723+9:1848:4313+4+8:20+7:02
2. Ammy Östemar25:3121+8:5248:4313+4+8:20+7:02
3. Emma Engström37:1310+11:331:25:569-4+19:00+10:40
3. Moa Göhl45:5615+20:161:25:569-4+19:00+10:40
10Skogspojkarnas OK 21:26:14+19:18
1. Uno Dingsten24:0013+2:0624:0011+2:06
2. Wilma Hultman29:2728+12:4853:2714+3+13:04+10:58
3. Sofia Tunesson32:479+7:071:26:1410-4+19:18+6:14
11NAIS Orienteringsklubb 31:31:43+24:47
1. Nora Petersson40:1525+18:2140:1516+18:21
2. Axel Jarl23:0014+6:211:03:15160+22:52+4:31
2. Per Gelland23:0215+6:231:03:15160+22:52+4:31
3. Ture Bergqvist28:284+2:481:31:4311-5+24:47+1:55
12OK Denseln 31:32:06+25:10
1. Elias Sjöwall21:54121:541
2. Rasmus Samuelsson26:2825+9:4948:2212+11+7:59+7:59
3. Henrik Fladrich43:4414+18:041:32:06120+25:10+17:11
13Matteus SI 21:36:58+30:02
1. Jakob Fjellner40:3726+18:4340:3717+18:43
1. Ville Andersson31:5624+10:0231:5617+10:02
2. Emma Kinnander24:3819+7:5956:3415-2+16:11-2:32
2. Sigrid Lind24:4020+8:0156:3415-2+16:11+6:09
3. Malte Andersson40:2412+14:441:36:5813-2+30:02+13:51
14Matteus SI 11:37:02+30:06
1. Nils Johnsson23:068+1:1223:067+1:12
2. Silas Meyer23:4917+7:1046:5511+4+6:32+5:20
3. Linn Johnsson50:0716+24:271:37:0214+3+30:06+23:34
15Matteus SI 31:49:43+42:47
1. Ivar Viklund23:3711+1:4323:3710+1:43
1. Matilda Österlund25:2218+3:2823:3710+1:43
2. Thelma Samuelsson Konstantinidis23:1116+6:3245:47100+5:24+3:41
2. My Österlund22:1013+5:3145:47100+5:24+3:41
3. Ted Johnsson1:03:5617+38:161:49:4315+5+42:47+37:23
16Skogspojkarnas OK 12:18:40+1:11:44
1. Wilma Fahlstedt27:0121+5:0727:0114+5:07
2. Odd Dingsten40:2732+23:481:07:1617+3+26:53+21:46
2. Tove Fahlstedt40:1531+23:361:07:1617+3+26:53+21:46
3. Alice Ettling1:11:2418+45:442:18:4016-1+1:11:44+44:51
17OK Kolmården 12:42:14+1:35:18
1. Ida Petersson31:2023+9:2631:2015+9:26
1. Ella Engvall31:1822+9:2431:1816+9:24
2. Moa Pilvinge37:1929+20:401:08:3718+3+28:14+18:48
2. Alexander Bergholtz37:2630+20:471:08:3718+2+28:14+18:50
3. Oscar Bergholtz1:34:4521+1:09:052:42:1417-1+1:35:18+1:07:04
3. Viggo Petersson1:34:4220+1:09:022:42:1417-1+1:35:18+1:07:04
3. Alma Malm1:33:3719+1:07:572:42:1417-1+1:35:18+1:07:04
NAIS Orienteringsklubb 1ej godkänd
1. Ylva Oppås40:4727+18:5340:4718+18:53
1. Emma Lindgren26:3520+4:4126:3514+4:41
2. Tuva Andersson17:352+0:5644:108-10+3:47-15:06
3. Gustav Granströmej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser