Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandsserien MTBO 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien MTBO 4
Arrangörsorganisation: Skattkärrs SOK
Datum: måndag 10 juni 2019

Herrar 8 km

7 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NordströmKils OK42:155:25
2Matias JonssonSkattkärrs SOK43:56+1:415:37
3Jonas BergenfurSkattkärrs SOK44:14+1:595:40
4Jens AnderssonKristinehamns OK44:47+2:325:44
5Robert AmbjörnssonOK Tyr45:14+2:595:47
6Sören PerssonOK Tyr47:12+4:576:03
7Rickard KristofferssonKristinehamns OK48:41+6:266:14
8Jens ÖströmOK Tyr49:01+6:466:17
9Ulf MellerdalKils OK49:13+6:586:18
10Anders PetterssonStigsökarna49:15+7:006:18
11Lars HolmgårdKils OK54:55+12:407:02
12Thomas BomanSkattkärrs SOK57:02+14:477:18
13Anders ForsbergOK Tyr1:09:16+27:018:52

Damer 8 km

7 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie AlfredssonOK Tyr46:105:55
2Marina ThybergVästvärmlands OK48:59+2:496:16
3Ann HyvönenSkattkärrs SOK53:46+7:366:53
4Elinor DalstrandÅmåls OK56:07+9:577:11
5Ida ÖströmOK Tyr59:08+12:587:34

Herrar 5 km

5 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BoströmSkattkärrs SOK25:054:49
2Jens BeironSkattkärrs SOK26:47+1:425:09
3Olov ÖströmOK Tyr29:28+4:235:40
4Lars AnderssonOK Tyr29:52+4:475:44
5Lars-Erik OlssonOK Tyr30:15+5:105:49
6Ulf BengtssonVästvärmlands OK32:06+7:016:10
7Isak HolmgårdKils OK32:27+7:226:14
8Åke KappelOK Tyr36:16+11:116:58
9Joel HolmgårdKils OK43:39+18:348:23
10Bernth AxelssonVästvärmlands OK47:33+22:289:08
Markus HultsvedOK Tyrdiskvalificerad

Damer 5 km

5 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MarinopoulouUmara SC30:435:54
2Lisbeth CelanderKristinehamns OK36:10+5:276:57
3Heléne SvenssonKristinehamns OK38:50+8:077:28
4Agneta BomanOK Tyr58:13+27:3011:11

Herrar 3 km

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry NordströmKils OK23:187:03
2Leo FlodkvistSkattkärrs SOK33:54+10:3610:16

Damer 3 km

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofie HultsvedOK Tyr24:257:23
2Elin BomanOK Tyr25:31+1:067:43
Pennie LindSkattkärrs SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser