Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: tisdag 4 juni 2019

D21

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK17:506:51
2Susan LöschIFK Lidingö SOK18:51+1:017:15
3Isabella TapperIFK Lidingö SOK20:27+2:377:51
4Barbora PijákováIFK Lidingö SOK20:47+2:577:59
5Emma TarandiIFK Lidingö SOK22:21+4:318:35

H21

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HallIFK Lidingö SOK15:065:48

D20

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK19:077:21
Ella BroquistIFK Lidingö SOKej godkänd

H20

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas WernerIFK Lidingö SOK17:016:32
2Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK20:46+3:457:59

D16

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DambergIFK Lidingö SOK14:477:46
2Sandra ValjusIFK Lidingö SOK18:09+3:229:33
Lisa ThunellIFK Lidingö SOKej godkänd

H16

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK15:128:00
2Olof MelchersonIFK Lidingö SOK15:37+0:258:13
3Erik FranklingIFK Lidingö SOK18:13+3:019:35

D14

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HöökIFK Lidingö SOK12:487:31
2Maja LiljaIFK Lidingö SOK13:06+0:187:42
3Alice HedinIFK Lidingö SOK13:26+0:387:54
4Vera SkantzeIFK Lidingö SOK14:37+1:498:35

H14

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver LiwångIFK Lidingö SOK10:526:23
2Alexander DybergIFK Lidingö SOK12:11+1:197:10
3Nils SamrudIFK Lidingö SOK12:37+1:457:25
Adrian WernerIFK Lidingö SOKej godkänd

D12

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK13:528:09
2Anna FranklingIFK Lidingö SOK14:22+0:308:27
3Sara LiwångIFK Lidingö SOK16:04+2:129:27
4Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK24:55+11:0314:39

D10

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva GawellIFK Lidingö SOK16:5112:02
2Lina SilénIFK Lidingö SOK26:47+9:5619:07

H10

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK15:3411:07
2Kobbe FischerIFK Lidingö SOK18:30+2:5613:12
3Lukas TarandiIFK Lidingö SOK21:18+5:4415:12
Anton WarneIFK Lidingö SOKej godkänd
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd

D40

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin SjöbergIFK Lidingö SOK19:5610:29
2Karin SkantzeIFK Lidingö SOK24:39+4:4312:58
3Sara MelchersonIFK Lidingö SOK25:59+6:0313:40
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOKutgått

H40

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LiwångIFK Lidingö SOK18:147:00
2Daniel BoströmIFK Lidingö SOK18:57+0:437:17
3Pär LiljaIFK Lidingö SOK19:14+1:007:23
4Petter SkantzeIFK Lidingö SOK19:59+1:457:41
5Fredrik WarneIFK Lidingö SOK20:36+2:227:55
6Pasi ValjusIFK Lidingö SOK24:22+6:089:22

D50

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sussie TistadIFK Lidingö SOK15:578:23
2Anna GyllenstiernaIFK Lidingö SOK16:25+0:288:38
3Teija LeppinenIFK Lidingö SOK17:08+1:119:01
4Mia LiljaIFK Lidingö SOK17:30+1:339:12
5Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK19:22+3:2510:11

H50

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per DambergIFK Lidingö SOK18:427:11
2Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK19:08+0:267:21
3Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOK19:55+1:137:39
4Kjell ObergerIFK Lidingö SOK20:53+2:118:01
5Michael BroquistIFK Lidingö SOK21:42+3:008:20
Stig ThunellIFK Lidingö SOKej godkänd

H60

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK12:097:08 Ladda ner rutt i gpx-format
2Mikael TarandiIFK Lidingö SOK13:13+1:047:46
3Harald BauerIFK Lidingö SOK14:39+2:308:37
4Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK15:01+2:528:50
5Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK15:20+3:119:01

D70

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK19:2811:27
2Gunnel BalckIFK Lidingö SOK25:03+5:3514:44
3Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK49:33+30:0529:08
4Christina LiljaIFK Lidingö SOK1:07:36+48:0839:45

H70

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SöderbergIFK Lidingö SOK16:429:49
2Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK18:05+1:2310:38
Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOKej godkänd

U2

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EdwardssonIFK Lidingö SOK19:5114:10
2Viktor WarneIFK Lidingö SOK23:20+3:2916:40
3Miranda SilénIFK Lidingö SOK24:40+4:4917:37
4Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK27:04+7:1319:20
5Isabelle DalerusIFK Lidingö SOK28:38+8:4720:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser