Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till Skogs med Roslagens Sparbank

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till Skogs med Roslagens Sparbank
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 4 juni 2019

Inskolning

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilding Petersson BecherRånäs OK31:3215:00
2Filippa JanssonLänna IF31:33+0:0115:01
3Albin TynellRånäs OK33:19+1:4715:51
4Edvin ÅkerlundOK Roslagen33:37+2:0516:00
5Olof TirénVallentuna-Össeby OL34:05+2:3316:13
6Signe LindelavOK Roslagen34:28+2:5616:24
7Ebba WallqvistLänna IF39:32+8:0018:49
8Tove KjellströmLänna IF41:12+9:4019:37
9David LotfiVallentuna-Össeby OL42:24+10:5220:11
10Edwin GustavssonLänna IF54:13+22:4125:49
11Ranja GustafssonRånäs OK57:32+26:0027:23
12Joar GustafssonRånäs OK57:44+26:1227:29
13Oskar Gålnander GelinderRånäs OK1:03:50+32:1830:23
Eleonora CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Ella HelsingVallentuna-Össeby OLej start
Theo HolmbergVallentuna-Össeby OLej start
Casper HoltlingRånäs OKej start
Mella JedewardOK Roslagenej start
Isabelle JonssonOK Roslagenej start
Freja SundbladVallentuna-Össeby OLej start
Wilda Walther LindqvistRånäs OKej start
Oliver WeberVallentuna-Össeby OLej start
Birk ÖjemalmVallentuna-Össeby OLej start
Erik ÖjemalmVallentuna-Össeby OLej start

U2

2 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron LindbergOK Roslagen30:2711:16
2Sebastian HägerfeldtOK Roslagen30:55+0:2811:27
3Simon GerdlöfOK Roslagen33:06+2:3912:15
4Alvin ÅkermanLänna IF33:26+2:5912:22
5Tore GustafssonRånäs OK36:43+6:1613:35
6Olivia JanssonLänna IF43:18+12:5116:02
7Rufus ButlerLänna IF49:58+19:3118:30
8Alexander NordenfeltVallentuna-Össeby OL55:34+25:0720:34
9Isac HoltlingRånäs OK57:08+26:4121:09
10Oskar NordenfeltVallentuna-Össeby OL59:46+29:1922:08
Emilia CarlqvistRånäs OKej start
Albin DalsättRånäs OKej start
Wilgot DalsättRånäs OKej start
Josefine EjremyrVallentuna-Össeby OLej start
Sara HartvikLänna IFej start
Simon LindskogVallentuna-Össeby OLej start
Viggo LindskogVallentuna-Össeby OLej start

U3

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LindbergOK Roslagen33:1111:26
2Alfred WesselLänna IF33:58+0:4711:42
3Arvid LarssonVallentuna-Össeby OL45:00+11:4915:31
4Eric HenrikssonRånäs OK53:14+20:0318:21
5Dewin GrimmetoftRånäs OK55:59+22:4819:18
6Ossian OláRånäs OK56:53+23:4219:36
7Mateo ÖstlundRånäs OK1:01:48+28:3721:18
8Alma WesselLänna IF1:15:34+42:2326:03
9Lukas CnattingiusLänna IF1:15:35+42:2426:03
10Filip LindhagenVallentuna-Össeby OL1:24:57+51:4629:17
11Dan TirénVallentuna-Össeby OL1:27:09+53:5830:03
12Julia LotfiVallentuna-Össeby OL1:27:27+54:1630:09
Felicia KrafftLänna IFej godkänd
Nedim Al-kameessyVallentuna-Össeby OLej start
Louisa CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Jesper EmtforsVallentuna-Össeby OLej start
Carl FalckVallentuna-Össeby OLej start
Artur GadVallentuna-Össeby OLej start
Tim JanssonVallentuna-Össeby OLej start

U4

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrtlundRånäs OK34:089:45
2Alva OláRånäs OK52:47+18:3915:04
Linnea CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Arvid RosenqvistVallentuna-Össeby OLej start
Lovisa RosenqvistVallentuna-Össeby OLej start
Gustav SvenssonRånäs OKej start

U5

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob HenrikssonRånäs OK34:158:21
2Cornelia KrafftLänna IF44:13+9:5810:47
3Malin SvenssonRånäs OK53:11+18:5612:58

MF Orange

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina ViggedalOK Roslagen47:0113:26
2Helene LindelavOK Roslagen47:52+0:5113:40
3Hillevi PalmqvistLänna IF1:17:21+30:2022:06
Ida WesselLänna IFej godkänd
Annamaria HartvikLänna IFej start

MF Violett

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas KrafftLänna IF34:448:28
2Emil AnderssonLänna IF37:07+2:239:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser