Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsträning Havsjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträning Havsjön
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 2 juli 2019

Kort Vit

2 380 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SternerOK Gränsen19:298:11
2Kla'rka Zakouřilova'USK Praha19:51+0:228:20
3Filip AlpstenTidaholm SOK Sisu20:35+1:068:38
4Linus FogelströmOK Gränsen23:13+3:449:45
5Kuba KučeraUSK Praha23:29+4:009:52
6Anders FogelströmOK Gränsen23:30+4:019:52
7Theo RydénMullsjö SOK23:45+4:169:58
8Kačka KučerovaUSK Praha24:56+5:2710:28
9Tuva HolmTidaholm SOK Sisu25:26+5:5710:41
10Siri RehnGränna-Bygdens OK27:43+8:1411:38
11Kaisa RehnGränna-Bygdens OK28:22+8:5311:55
12Tuva MolinFalköpings AIK OK29:04+9:3512:12
13Wilma MolinFalköpings AIK OK29:43+10:1412:29
14Oliver EdvardssonHjobygdens OK32:26+12:5713:37
15Malva StenbergTidaholm SOK Sisu32:41+13:1213:43
16Gunilla YngveKlubblös35:07+15:3814:45
17Jonatan SahlénIF Hagen35:44+16:1515:00
18Jennifer PerssonTidaholm SOK Sisu36:26+16:5715:18
19Emil MilevTidaholm SOK Sisu37:11+17:4215:37
20Fabian FurehillMullsjö SOK40:10+20:4116:52
21Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK40:47+21:1817:08
22Filippa PerssonTidaholm SOK Sisu41:28+21:5917:25
23Harald HåkanssonOK Gränsen43:23+23:5418:13
24Solvig AlvenIK Wilske57:25+37:5624:07
25bengt PerssonIK Wilske57:31+38:0224:10

Mellan Gul

3 660 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus SternerOK Gränsen28:307:47
2Eva Baldria'nova'USK Praha28:52+0:227:53
3Rikard AnderssonFalköpings AIK OK33:11+4:419:03
4Emma AhlénIF Hagen33:35+5:059:10
5Hugo AhlenKlubblös38:23+9:5310:29
6Arvid SamuelssonOK Enen39:08+10:3810:41
7Karin NalbinMullsjö SOK39:23+10:5310:45
8Clary SiewertzGudhems IF47:40+19:1013:01
9Ella JanssonTidaholm SOK Sisu48:08+19:3813:09
10Arek MilevaTidaholm SOK Sisu48:13+19:4313:10
11Hampus SahlénIF Hagen48:43+20:1313:18
12Hanna JarlKlubblös55:23+26:5315:07
13lisa LarssonKlubblös55:28+26:5815:09
14Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK57:00+28:3015:34
15David ThorellKlubblös1:06:21+37:5118:07
16Lennart FloridKlubblös1:06:39+38:0918:12
17Charles MolinFalköpings AIK OK1:07:56+39:2618:33
18Maja JohanssonGudhems IF1:14:18+45:4820:18
19Cornelia FurehillMullsjö SOK1:16:45+48:1520:58

Mellan Orange

4 100 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas SjögrenTidaholm SOK Sisu37:589:15
2Tilda SundkvistOK Gränsen39:16+1:189:34
3Härström WilliamFalköpings AIK OK41:19+3:2110:04
4Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu41:41+3:4310:10
5Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu43:54+5:5610:42
6Karin HolmIstrums SK43:57+5:5910:43
7Kiril MilevTidaholm SOK Sisu45:01+7:0310:58
8Ann-Marie AnderssonTenhults SOK45:17+7:1911:02
9Alf AnderssonOK P445:46+7:4811:09
10Ida KarlssonOK Gränsen46:35+8:3711:21
11Lars KarlssonOK Gränsen46:41+8:4311:23
12Lotta LandénIstrums SK46:51+8:5311:25
13Gunilla SterudIF Hagen48:24+10:2611:48
14Alexander AnderssonTidaholm SOK Sisu48:44+10:4611:53
15Åsa SjögrenTidaholm SOK Sisu48:54+10:5611:55
16Jonas FranzénTidaholm SOK Sisu50:33+12:3512:19
17Helena SonessonFalköpings AIK OK53:42+15:4413:05
17Hans WåhlinMullsjö SOK53:42+15:4413:05
19Moa VemdalMullsjö SOK53:56+15:5813:09
20Sigrid VemdalMullsjö SOK54:02+16:0413:10
21Alma AnderIstrums SK56:34+18:3613:47
22Elin DanielssonIstrums SK58:55+20:5714:22
23Annie AnderssonTidaholm SOK Sisu1:12:11+34:1317:36
24Sofie StrandbySOK Träff1:13:05+35:0717:49
25Ulrika MagnussonTidaholm SOK Sisu1:13:08+35:1017:50
26Tindra MolinFalköpings AIK OK1:16:41+38:4318:42
27Tilda KjellnerFalköpings AIK OK1:16:45+38:4718:43
28Inger LindénMullsjö SOK1:17:20+39:2218:51
29Fredrika FurehillMullsjö SOK1:23:45+45:4720:25
Adam SamuelssonFalköpings AIK OKej godkänd
Agnes JohanssonIF Hagenej godkänd
Björn SterudIF Hagenutgått
Pär AnderssonTidaholm SOK Sisuutgått
Rocío BalaguéFalköpings AIK OKej start
Lena Carlsson TellIF Hagenej start

Extra Kort Blå

2 320 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna17:177:26
2Yngve AlfvénIK Wilske23:18+6:0110:02
3Jan LindströmIK Wilske24:47+7:3010:40
4Karin TorstenssonFalköpings AIK OK32:04+14:4713:49
5Elliott RehnGränna-Bygdens OK35:08+17:5115:08
6Mattias RehnGränna-Bygdens OK35:14+17:5715:11
7Kenneth MörkIK Wilske36:33+19:1615:45
8Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK40:58+23:4117:39
9kerstin svenssonTibro OK43:14+25:5718:38
10Roland KarlssonSOK Träff45:19+28:0219:31
11Gisela LöfvingTibro OK49:26+32:0921:18
12Gunnel ForsbladIK Wilske1:05:16+47:5928:07
Lisa KlarTidaholm SOK Sisuej godkänd

Kort Blå

3 460 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilda ŠtraitUSK Praha22:396:32
2Jolča Štraitova'USK Praha27:11+4:327:51
3Magnus BlennowFalköpings AIK OK27:35+4:567:58
4Roland SvenssonOK Skogsstjärnan29:03+6:248:23
5Emelie Karlsson LandénKlubblös29:28+6:498:30
6Terka Aschermannova'USK Praha29:29+6:508:31
7Kiki Aschermannova'USK Praha29:31+6:528:31
8Stina LarssonIF Hagen29:34+6:558:32
9Valča Kopecka'USK Praha29:46+7:078:36
10Marjana Kučerova'USK Praha29:59+7:208:39
11Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF30:47+8:088:53
12Bo KlamfeltTibro OK30:53+8:148:55
13Ha'ňa Beranova'USK Praha31:13+8:349:01
14Elin AxelssonMullsjö SOK31:33+8:549:07
15Kasper VemdalMullsjö SOK32:25+9:469:22
16Vendy Teringlova'USK Praha33:13+10:349:36
17Markul Kodejsova'USK Praha33:27+10:489:40
18Vera PetterssonFalköpings AIK OK33:43+11:049:44
19Uno MagnussonIF Hagen33:58+11:199:49
20Eva Rabe MagnussonIF Hagen34:17+11:389:54
21Benny HoffmanGudhems IF34:35+11:569:59
22Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna34:48+12:0910:03
23Eva Beranova'USK Praha34:49+12:1010:03
24Vidar LöfvingTibro OK34:51+12:1210:04
25Kent NeroMullsjö SOK35:15+12:3610:11
26Lars SvenssonTibro OK35:48+13:0910:20
27Carl StrandbySOK Träff35:56+13:1710:23
28Alf SiewertzGudhems IF36:03+13:2410:25
29Lena ArnoldssonMullsjö SOK36:43+14:0410:36
30Helena SödervallIK Gandvik36:52+14:1310:39
31Tord StrandbySOK Träff37:02+14:2310:42
32Kurt JohanssonFalköpings AIK OK37:10+14:3110:44
33Bengt JohanssonOK Skogshjortarna37:43+15:0410:54
34Linda RydénMullsjö SOK37:47+15:0810:55
35Hanka Maleckova'USK Praha38:20+15:4111:04
36Marita LemmingOK Skogsstjärnan38:39+16:0011:10
37Helena Zakouřilova'USK Praha39:06+16:2711:18
38Peter RavnellGudhems IF39:10+16:3111:19
39Bo AnderssonFalköpings AIK OK39:23+16:4411:22
40Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan39:34+16:5511:26
41Elisabeth FredrikssonGudhems IF39:35+16:5611:26
42Sören KarlssonMullsjö SOK39:59+17:2011:33
43Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK40:06+17:2711:35
44Jan-Åke EmilssonGudhems IF40:10+17:3111:36
45Lennart JakobssonTibro OK40:32+17:5311:42
46Berit KlamfeltTibro OK40:50+18:1111:48
47Marie StrandbySOK Träff41:33+18:5412:00
48Axel EdströmBottnaryds IF41:39+19:0012:02
49Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen42:09+19:3012:10
50Styrbjörn JanssonIF Hagen44:31+21:5212:51
51Bo GustafssonOK Gränsen44:45+22:0612:56
52Marie AnebreidMullsjö SOK45:02+22:2313:00
53Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK45:13+22:3413:04
53Helena JohanssonOK Gisle45:13+22:3413:04
55Monika HjellströmGränna-Bygdens OK46:26+23:4713:25
56Anders PeterssonTibro OK46:56+24:1713:33
57Eva LarssonHjobygdens OK47:21+24:4213:41
58Áďa Kašparova'USK Praha47:33+24:5413:44
59Sune GustavssonTibro OK49:03+26:2414:10
60Marek ŠterbaUSK Praha49:31+26:5214:18
61Monica AbrahamssonGudhems IF49:58+27:1914:26
62Lucy LouTibro OK50:20+27:4114:32
63Susanne OlssonGudhems IF51:44+29:0514:57
64Alf OlssonForserums SOK54:18+31:3915:41
65Bertil ErikssonIF Hagen54:46+32:0715:49
66Renita PåsseIF Hagen55:57+33:1816:10
67Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK57:56+35:1716:44
68Hanna LarssonHjobygdens OK1:00:02+37:2317:21
69Gunnar BrystHjobygdens OK1:05:11+42:3218:50
70Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:07:51+45:1219:36
71May-Sofie OlssonForserums SOK1:11:23+48:4420:37
72Monika NiklassonIK Albion1:13:21+50:4221:11
73Karin B. AnderssonIF Hagen1:15:56+53:1721:56
74Regor NiklassonIK Albion1:16:40+54:0122:09
Helena HammarTidaholm SOK Sisuej godkänd
Annica HöckergårdIF Hagenej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Catarina KarlssonSOK Träffej godkänd
Elise JohanssonFalköpings AIK OKej start
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start

Mellan Blå

4 970 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel NalbinMullsjö SOK31:406:22
2Nik PrŭšaUSK Praha31:49+0:096:24
3Dan BolehovskýUSK Praha31:57+0:176:25
4Isa EnvallIK Hakarpspojkarna32:03+0:236:26
5Michal BolehovskýUSK Praha33:23+1:436:43
6Jan KučeraUSK Praha33:29+1:496:44
7Ulf PalmérUlricehamns OK33:53+2:136:49
8Adam TitzUSK Praha34:30+2:506:56
9Maty ZakouřilUSK Praha36:29+4:497:20
10Mats JohnssonFalköpings AIK OK37:29+5:497:32
11Pontus KronmarkerMullsjö SOK38:37+6:577:46
12Hanna AlsiöIF Hagen38:39+6:597:46
13Mikael JohanssonOK Gisle38:41+7:017:47
14Marcus CarlssonIF Hagen39:05+7:257:51
15Michal PrŭšaUSK Praha39:07+7:277:52
16Urban BarkIF Hagen39:11+7:317:53
17Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan39:21+7:417:55
18Per SternerOK Gränsen40:36+8:568:10
19Matti EnvallIK Hakarpspojkarna40:43+9:038:11
20Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna40:54+9:148:13
21Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu41:27+9:478:20
22Torbjörn LöfvingMullsjö SOK42:02+10:228:27
22Per SamuellssonOK Enen42:02+10:228:27
24Mats AhnheimTibro OK42:04+10:248:27
25Vaclav ZakouřilUSK Praha42:52+11:128:37
26Per CarlssonIF Hagen43:36+11:568:46
27Linus AhlénIF Hagen43:47+12:078:48
28Elsa SonessonFalköpings AIK OK43:48+12:088:48
29Nina AhlénIF Hagen44:02+12:228:51
30Caroline HagströmFalköpings AIK OK44:05+12:258:52
31Jan SamuelssonFalköpings AIK OK44:13+12:338:53
32Toma'š Baldria'nUSK Praha44:19+12:398:55
32Anna LarssonIF Hagen44:19+12:398:55
34Krister RosjöJönköpings OK44:22+12:428:55
35Ulf PerssonBottnaryds IF45:09+13:299:05
36Klaes AxelssonMullsjö SOK45:32+13:529:09
37Malin SörstrandIstrums SK45:36+13:569:10
38Peter WaldenströmKlubblös45:45+14:059:12
39Bertil KarlssonHjobygdens OK45:55+14:159:14
40Lars GrehnMullsjö SOK45:56+14:169:14
41Stefan LinderothIF Hagen46:44+15:049:24
42Håkan JohanssonGudhems IF47:09+15:299:29
43Stefan AnderssonIstrums SK47:28+15:489:33
44Lisa WeimannFalköpings AIK OK48:16+16:369:42
45Åke WijkmarkIF Hagen48:17+16:379:42
46Pontus FritzellGudhems IF48:25+16:459:44
47Elin JohanssonGudhems IF48:49+17:099:49
48Leif AsplundJönköpings OK49:23+17:439:56
49Inger WesterbergIF Hagen49:29+17:499:57
50Fritiof AnderssonGudhems IF49:32+17:529:57
51Johan EdströmBottnaryds IF49:33+17:539:58
52Pia Käck FritzellGudhems IF50:28+18:4810:09
53Lennart ArdmarVolvo OK Skövde50:47+19:0710:13
54Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK51:31+19:5110:21
55Håkan SonessonFalköpings AIK OK51:55+20:1510:26
56Stellan AhnströmForserums SOK52:07+20:2710:29
57Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK52:29+20:4910:33
58Mona ÅkermanValbo AIF53:02+21:2210:40
59Hans DjärvJönköpings OK53:07+21:2710:41
60Christer OttossonOK P454:19+22:3910:55
61Nina GumaeliusTibro OK55:30+23:5011:10
62Karin HåkanssonOK Gränsen56:25+24:4511:21
63Kjell JohanssonIF Hagen56:56+25:1611:27
64Zdenda KodejšUSK Praha57:35+25:5511:35
65Pavel BolehovskýUSK Praha57:45+26:0511:37
66Bernhard GrenaboHjobygdens OK57:54+26:1411:38
67Joacim AhnheimTibro OK58:15+26:3511:43
68Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK59:04+27:2411:53
69Sofia JanssonHjobygdens OK59:06+27:2611:53
70Lars FranssonBottnaryds IF59:11+27:3111:54
71Carin RosjöJönköpings OK59:16+27:3611:55
72Håkan HåkanssonOK Gränsen1:06:39+34:5913:24
73Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:09:40+38:0014:01
74Lars EkmarkHjobygdens OK1:15:35+43:5515:12
Anki BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Andreas LindahlKlubblösej godkänd
Jens DanielssonIstrums SKutgått

Lång Blå

7 320 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip RosjöJönköpings OK49:196:44
2Alva SonessonFalköpings AIK OK50:15+0:566:51
3Ludvig DanforsMullsjö SOK54:31+5:127:26
4Peter JarlTibro OK57:05+7:467:47
5Anders PåhlmanIstrums SK57:41+8:227:52
6Per HolmbergUlricehamns OK58:16+8:577:57
7Amanda BlennowFalköpings AIK OK59:53+10:348:10
8Daniel HåkanssonOK Gränsen1:00:00+10:418:11
8Simon BjörnehällOK Gränsen1:00:00+10:418:11
10Mikael TrofastJönköpings OK1:00:17+10:588:14
11Henrik BalaguéFalköpings AIK OK1:00:28+11:098:15
12Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:01:22+12:038:23
13Joel HolmbergUlricehamns OK1:02:09+12:508:29
14Klas FriborgJönköpings OK1:02:13+12:548:29
15Patrick EricsonMullsjö SOK1:03:33+14:148:40
16Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:04:11+14:528:46
17Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna1:05:12+15:538:54
18Maria SahlénIF Hagen1:06:12+16:539:02
19Anton CarlssonIF Hagen1:08:24+19:059:20
20Anders BlomqvistJönköpings OK1:09:07+19:489:26
21Martin BeijerJönköpings OK1:10:12+20:539:35
22Greger AhlénIF Hagen1:15:09+25:5010:15
23Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:16:40+27:2110:28
24Torbjörn SvenningssonMullsjö SOK1:20:26+31:0710:59
25Åsa AlsiöIF Hagen1:22:10+32:5111:13
26Jonas FurehillMullsjö SOK1:33:56+44:3712:49
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd
Niklas SahlénIF Hagenej godkänd
Niclas StåhlFalköpings AIK OKej godkänd
Bo SvenssonIstrums SKutgått

Extra Lång Blå

10 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ArnessonUlricehamns OK1:08:466:17
2Tony LarssonIstrums SK1:12:17+3:316:37
3Vilma BlennowOK Linné1:16:28+7:427:00
4Hampus NyströmIF Hagen1:23:59+15:137:41
5Moa AlsiöIF Hagen1:27:11+18:257:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser