Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sävedalens AIK, KM 2019

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sävedalens AIK, KM 2019
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: tisdag 11 juni 2019

D21-39

4 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anastasia DzianisavaSävedalens AIK39:578:39
2Maria MagnussonSävedalens AIK40:19+0:228:44
3Stina BergSävedalens AIK41:15+1:188:56
4Lovisa NilssonSävedalens AIK42:18+2:219:10
5Amanda ClaessonSävedalens AIK45:01+5:049:45
6Klara PålssonSävedalens AIK45:21+5:249:50
7Filippa SpånérSävedalens AIK49:47+9:5010:47
8Märta MollénSävedalens AIK51:29+11:3211:10
Sofia EbermarkSävedalens AIKej start
Sara BengtssonSävedalens AIKej start

H21-39

6 090 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus CarlstedtSävedalens AIK39:516:32
2Albin ThunbergSävedalens AIK40:08+0:176:35
3Johan LevinSävedalens AIK42:43+2:527:00
4Fredrik WeihardSävedalens AIK43:03+3:127:04
5Jonas PalmSävedalens AIK46:56+7:057:42
6Ilya BeliankaSävedalens AIK48:03+8:127:53
7Simon LarssonSävedalens AIK50:13+10:228:14
8Albin ClaessonSävedalens AIK50:37+10:468:18
9Henrik BrusSävedalens AIK1:02:32+22:4110:16
10Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:07:13+27:2211:02
Sergey FedatsenkaSävedalens AIKej godkänd
John GabrielssonSävedalens AIKej godkänd
David DjurbäckSävedalens AIKej godkänd
Erik BengtssonSävedalens AIKej start
Fredrik WennermarkSävedalens AIKej start

H20

6 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl JosefssonSävedalens AIK47:327:48
2Per NordholmSävedalens AIK49:56+2:248:11
3Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK51:53+4:218:31
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK55:40+8:089:08
Elias LjungqvistSävedalens AIKej start

D20

4 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK46:3510:06
2Emelie KarlssonSävedalens AIK52:21+5:4611:21
3Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK53:58+7:2311:42
4Julia LindbladSävedalens AIK1:38:40+52:0521:24

D16

3 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa KindeSävedalens AIK47:4713:58
2Matilda WallströmSävedalens AIK48:07+0:2014:04
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKej godkänd

H16

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper SkeppSävedalens AIK30:527:29
2Anton KastrupSävedalens AIK42:16+11:2410:15
Axel GrimbeckSävedalens AIKej godkänd
Simon BååthSävedalens AIKej start
Arvid SkeppSävedalens AIKej start

D14

2 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PetterssonSävedalens AIK32:0811:36
2Miranda WallströmSävedalens AIK34:49+2:4112:34
3Signe KullanderSävedalens AIK36:11+4:0313:03

H14

3 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LindbladSävedalens AIK30:129:46
2Carl-Johan StåhlSävedalens AIK44:02+13:5014:15
3Axel Ström EckerlidSävedalens AIK46:10+15:5814:56
4Arild ErikmatsSävedalens AIK48:11+17:5915:35
5Isak ÖhgrenSävedalens AIK49:03+18:5115:52

D12

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EkdahlSävedalens AIK27:4011:43
2Evelina LindsjöSävedalens AIK44:13+16:3318:44

H12

2 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SkeppSävedalens AIK17:367:27
2Herman PetterssonSävedalens AIK20:17+2:418:35
3Bruno FovaeusSävedalens AIK25:59+8:2311:00
4Carl DavidssonSävedalens AIK27:55+10:1911:49
4Linus WeihardSävedalens AIK27:55+10:1911:49
6Dante WallinSävedalens AIK31:45+14:0913:27
7Gustav StåhlSävedalens AIK32:14+14:3813:39
8Nils KylbergSävedalens AIK33:54+16:1814:21
9Alfred TherstolSävedalens AIK45:12+27:3619:09

D10

1 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WallströmSävedalens AIK22:3912:18
2Vera IngulfSävedalens AIK31:44+9:0517:14
3Angelika LjungmanSävedalens AIK35:18+12:3919:11
Moa LindgrenSävedalens AIKej start

H10

1 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix WeihardSävedalens AIK18:5110:14
2Noah GrundbergSävedalens AIK31:51+13:0017:18
3Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK31:52+13:0117:19
Filip StåhlSävedalens AIKej godkänd

D40

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette BernhedSävedalens AIK45:2312:53
2Gunilla AxelssonSävedalens AIK55:31+10:0815:46
Lena CarlssonSävedalens AIKdiskvalificerad
Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIKej start

H40

4 160 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy JonssonSävedalens AIK35:548:37
2Mikael ÖhgrenSävedalens AIK36:38+0:448:48
3Peter LekbergSävedalens AIK37:15+1:218:57
4Henrik NordholmSävedalens AIK37:33+1:399:01
5Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK37:59+2:059:07
6Magnus JosefssonSävedalens AIK38:46+2:529:19
7Kalle WraneSävedalens AIK41:01+5:079:51
8Martin LindsjöSävedalens AIK42:17+6:2310:09
9Thomas AttforsSävedalens AIK44:00+8:0610:34
10Tom NilssonGöteborg-Majorna OK51:21+15:2712:20
11David GabrielssonSävedalens AIK54:41+18:4713:08
12Olof StåhlSävedalens AIK58:52+22:5814:09
13Björn LindbladSävedalens AIK1:07:07+31:1316:08
14Niclas DavidssonSävedalens AIK1:19:16+43:2219:03
15Fredric GustafssonSävedalens AIK1:45:22+1:09:2825:19

H60

3 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BjörklundSävedalens AIK30:569:49
2Stefan MillegårdSävedalens AIK32:12+1:1610:13
3Hans CarlstedtSävedalens AIK43:30+12:3413:48
4Ingemar CarlssonSävedalens AIK50:23+19:2715:59
5Björn BältsjöSävedalens AIK50:25+19:2916:00
6Anders AxelssonSävedalens AIK55:11+24:1517:31
7Lars StålheimSävedalens AIK1:01:14+30:1819:26
Jan LarssonSävedalens AIKej godkänd

U1

1 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik OdénSävedalens AIK14:568:50
2Elias EkelundSävedalens AIK19:54+4:5811:46
3William StenbergSävedalens AIK20:41+5:4512:14
4Holger DomargårdSävedalens AIK21:32+6:3612:44
5Anton ReidalSävedalens AIK22:40+7:4413:24
6Knut UrbySävedalens AIK24:06+9:1014:15
7Emil Welander EricssonSävedalens AIK24:50+9:5414:41
8Wilmer NordgrenSävedalens AIK27:42+12:4616:23
9Elton PetterssonSävedalens AIK30:07+15:1117:49
10Thure SundbäckSävedalens AIK31:28+16:3218:37
11Alice TagemanSävedalens AIK32:18+17:2219:06
12Malva NyströmSävedalens AIK37:23+22:2722:07
12Petter NyströmSävedalens AIK37:23+22:2722:07
14Sixten SundbäckSävedalens AIK40:08+25:1223:44
15Jonathan RustadSävedalens AIK40:39+25:4324:03
Egon NordgrenSävedalens AIKej godkänd
Knut GrenSävedalens AIKej start
Agnes LindgrenSävedalens AIKej start

Öppen motion 3

2 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin WraneHestra IF32:4311:53
2Emelie ReidalSävedalens AIK34:39+1:5612:36
3Ann GrimbeckSävedalens AIK37:12+4:2913:31
4Annika EkdahlSävedalens AIK46:42+13:5916:58
5Prakash MuntherSävedalens AIK49:28+16:4517:59
6Olof IngulfSävedalens AIK52:00+19:1718:54
Ulrika LjungmanSävedalens AIKutgått

Öppen motion 5

3 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter GrimbeckSävedalens AIK53:3414:10
2Erika GrenSävedalens AIK53:53+0:1914:15
3Andreas KarlssonSävedalens AIK1:11:11+17:3718:49
Charlotte CarlstedtSävedalens AIKej godkänd
Kerstin LindbladSävedalens AIKutgått
Katarina ErikmatsSävedalens AIKutgått
Marie EckerlidSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser