Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Värmlandsserien MTB-O deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien MTB-O deltävling 5
Arrangörsorganisation: Åmåls OK
Datum: måndag 17 juni 2019

Damer 8 km

8 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marina ThybergVästvärmlands OK46:085:46
2Marie AlfredssonOK Tyr48:21+2:136:02
3Margareta BlidstamOkänd1:14:09+28:019:16
4Anneli GordonStigsökarna1:14:12+28:049:16

Herrar 8 km

8 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar JohanssonVästvärmlands OK32:034:00
2Magnus AasaOK Kullingshof36:27+4:244:33
3Anders JohanssonVästvärmlands OK36:33+4:304:34
4Stefan WennbergSkattkärrs SOK39:02+6:594:52
5Matias JonssonSkattkärrs SOK40:16+8:135:02
6Anders PetterssonStigsökarna40:39+8:365:04
7Tomas HedlundÅmåls OK40:56+8:535:07
8Per KällvikÅmåls OK43:29+11:265:26
9Lars Göran TorstenssonStigsökarna44:30+12:275:33
10Robert AmbjörnssonOK Tyr44:45+12:425:35
11Örjan BeckiusOK Tyr45:12+13:095:39
12Ulf MellerdalKils OK46:52+14:495:51
13Rickard KristofferssonKristinehamns OK46:59+14:565:52
14Lars HolmgårdKils OK48:56+16:536:07

Damer 5 km

5 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga KällstrandÅmåls OK36:147:14
2Jonna ÅhlÅmåls OK1:07:25+31:1113:29
3Alice KällstrandÅmåls OK1:07:31+31:1713:30
4Elsa ReuterÅmåls OK1:07:32+31:1813:30
Michaela KällstrandÅmåls OKej godkänd
Maria MarinopoulouUmara SCej start

Herrar 5 km

5 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric ÅhlÅmåls OK28:015:36
2Åke KappelOK Tyr33:44+5:436:44
3Pontus NilssonÅmåls OK35:31+7:307:06
4David LättÅmåls OK39:11+11:107:50
5Tord LättÅmåls OK39:31+11:307:54
6Ivar KahraÅmåls OK41:46+13:458:21
7Gunnar DalstrandÅmåls OK50:13+22:1210:02
8Torgny BergStigsökarna1:02:02+34:0112:24
9Joel HolmgårdKils OK1:02:24+34:2312:28
10Bernth AxelssonVästvärmlands OK1:05:00+36:5913:00
Albin SkottÅmåls OKej godkänd

Damer 3 km

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ErikssonÅmåls OK48:0716:02
2Frida ErikssonÅmåls OK48:14+0:0716:04
3Marie PetterssonStigsökarna1:00:04+11:5720:01

Herrar 3 km

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas PetterssonStigsökarna59:2819:49
Simon SkottÅmåls OKej godkänd
Tomas CarlssonÅmåls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser