Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna Sprint CUP #7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Sprint CUP #7
Arrangörsorganisation: IK Standard
Datum: söndag 16 juni 2019

D16

2 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa RydensjöOK Tor17:147:12
2Lina HolmqvistOK Tor20:45+3:318:40
3Frida GustavssonOK Tor21:58+4:449:11
4Tilde WickströmOK Tor24:27+7:1310:13

H16

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan WickströmOK Tor17:477:26
2Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL19:49+2:028:17
Viktor FröbergOK Torej start

D14

1 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella JacobsonOK Tor12:456:53
2Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL16:02+3:178:40
3Alice CarlssonIK Standard18:50+6:0510:10
4Elsa VernerOK Tor19:49+7:0410:42
5Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL22:36+9:5112:12
6Saga PetterssonStora Sundby GoIF24:30+11:4513:14
7Mathilda EkEskilstuna OL25:56+13:1114:01
8Agnes JyrkäsEskilstuna OL26:22+13:3714:15

H14

1 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus HedarOK Tor15:028:07
2Malachy BrunkerIK Standard15:10+0:088:11
Arvid FröbergOK Torej start

D12

1 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde TimlövStora Sundby GoIF10:136:54
2Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL10:27+0:147:03
3Astrid JacobsonOK Tor14:59+4:4610:07
4Amilia HitterstenIK Standard16:37+6:2411:13
5Klara BjällhageOK Tor22:48+12:3515:24
6Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF26:50+16:3718:07

H12

1 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL9:466:35
2Cevin KarlssonEskilstuna OL11:50+2:047:59
3Emil LindgrenOK Tor11:56+2:108:03
4Hilding GindemoÄrla IF12:01+2:158:07
5Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL13:55+4:099:24
6Malcom WallinEskilstuna OL14:52+5:0610:02
7Ludvig LantzEskilstuna OL17:01+7:1511:29
8Karl MalmqvistStora Sundby GoIF17:28+7:4211:48
9Herman SvahnEskilstuna OL21:52+12:0614:46

D10

1 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL16:2612:21
2Cornelia RydensjöOK Tor20:29+4:0315:24

H10

1 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon OlssonIK Standard14:5911:15
2Melker VernerOK Tor17:15+2:1612:58
3Helmer GindemoÄrla IF18:57+3:5814:14
4Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL20:03+5:0415:04
5Adam LindgrenOK Tor20:05+5:0615:06
6André ÖhlingOK Tor37:02+22:0327:50
7Oliwer HitterstenIK Standard41:44+26:4531:22
Joel LarssonOK Torej start

U1

1 330 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker WistrandStora Sundby GoIF14:0310:33
2Algot WistrandStora Sundby GoIF15:54+1:5111:57
3Hugo GårdestedtStora Sundby GoIF16:04+2:0112:04
4Alva BorgÄrla IF16:13+2:1012:11
5Emil KvarnerudOK Tor18:15+4:1213:43
6Tilde GårdestedtStora Sundby GoIF18:25+4:2213:50
7Moa BorgÄrla IF19:54+5:5114:57
8Isabella LennellSträngnäs-Malmby OL20:56+6:5315:44
9Vincent WolframIK Standard23:27+9:2417:37
10Olle JacobsonOK Tor23:30+9:2717:40
11Rut VernerOK Tor25:28+11:2519:08
12Victoria GrananderStora Sundby GoIF26:56+12:5320:15
13Ronja VikströmÄrla IF27:02+12:5920:19
14Adam PerneusÄrla IF30:48+16:4523:09
15Tyra TholinKjula IF31:27+17:2423:38
16Tyra ParnéusÄrla IF34:06+20:0325:38

U2

1 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Angelica BladhStora Sundby GoIF12:398:32
2Ida-Linn RaabeKjula IF18:54+6:1512:46
3Sanne Hansen-JäderÄrla IF22:13+9:3415:00
4Ronya BlomqvistÄrla IF26:17+13:3817:45
5Leo BlomqvistÄrla IF27:09+14:3018:20
6Julia BlomqvistÄrla IF32:32+19:5321:58
7Gösta BlomqvistÄrla IF33:11+20:3222:25
8Leo ErikssonEskilstuna OL36:12+23:3324:27

U3

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran NilssonEskilstuna OL15:56

Öppen motion 10

1 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo Karlsson LöfrothEskilstuna OL18:039:45
2Maud KarlssonEskilstuna OL20:30+2:2711:04
3Robin GårdestedtStora Sundby GoIF20:33+2:3011:06
4Alf LundkvistOK Tor23:06+5:0312:29
5Maria ThörnStora Sundby GoIF26:52+8:4914:31
6Tomas Johansson WickströmOK Tor30:23+12:2016:25

Öppen motion 11

2 390 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban RisbergEskilstuna OL13:245:36
2Joel Aristondo MagnussonOK Tor13:52+0:285:48
3Per VernerOK Tor14:14+0:505:57
4Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF14:27+1:036:02
5Roger HaapaniemiOK Tor15:04+1:406:18
6Malin BierfeldtÄrla IF15:31+2:076:29
7Lukas WibergStora Sundby GoIF15:41+2:176:33
8Fredrik HildenborgStora Sundby GoIF15:52+2:286:38
9Åsa LinnersjöOK Tor16:04+2:406:43
10Mattias WistrandStora Sundby GoIF16:33+3:096:55
11Niclas BjällhageOK Tor16:50+3:267:02
12Johan WallinSträngnäs-Malmby OL17:24+4:007:16
13Marcus WibergStora Sundby GoIF17:30+4:067:19
14Mikael StranskyStora Sundby GoIF17:32+4:087:20
15Christer LennellSträngnäs-Malmby OL17:50+4:267:27
16Marie HedarOK Tor18:03+4:397:33
17Jan GustavssonOK Tor18:05+4:417:33
18Helen MagnussonOK Tor18:41+5:177:49
19Per Erik FogelVästerås SOK19:04+5:407:58
20Inger OnsbringEskilstuna OL19:17+5:538:04
21Annika OhlssonÄrla IF19:44+6:208:15
22Bo SegerEskilstuna OL20:08+6:448:25
23Helena EkmanOK Tor20:30+7:068:34
23Mona BierfeldtÄrla IF20:30+7:068:34
25Joachim ErikssonEskilstuna OL21:25+8:018:57
26Tommy LjungkvistÄrla IF22:46+9:229:31
27Emelie GustafssonStora Sundby GoIF23:14+9:509:43
28Simon GindemoÄrla IF23:24+10:009:47
29Andreas NyströmOK Tor23:46+10:229:56
30Karin LindgrenOK Tor23:57+10:3310:01
31Kerstin SundbergVästerås SOK26:32+13:0811:06
32Linda WickströmOK Tor28:37+15:1311:58
Ulf LarssonOK Torej start
Thomas LindgrenOK Torej start
Gustav ZazisIK Standardej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser