Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningstävling
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 27 augusti 2019

Bana 1

5 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EklöfOK Milan51:158:59
2Axel ThybeckLindebygdens OK1:08:24+17:0912:00
3Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:12:28+21:1312:42
4Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:16:00+24:4513:20
5Tomas VidfeltLindebygdens OK1:19:26+28:1113:56
6Sofia CarlssonLindebygdens OK1:28:16+37:0115:29
7Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:32:32+41:1716:14
8Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro1:46:14+54:5918:38
Karin FägerlindCentrum OKutgått
Per HåstlundAlmby IKutgått

Bana 2

4 400 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan46:5310:39
2Tomas L KarlssonLindebygdens OK49:22+2:2911:13
3Anna-Maria BackrydLindebygdens OK53:16+6:2312:06
4Susanne ErikssonOK Milan53:50+6:5712:14
5Annika BrodinLindebygdens OK55:56+9:0312:42
6Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro57:03+10:1012:57
7Weine FredrikssonKFUM Örebro OK58:46+11:5313:21
8Henrik HellborgCentrum OK1:01:26+14:3313:57
9Åke MossbergOK Milan1:02:05+15:1214:06
10Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:02:22+15:2914:10
11Niklas SanderOK Milan1:03:25+16:3214:24
12Hans HelmerssonLindebygdens OK1:05:20+18:2714:50
13Per-Åke HullAlmby IK1:05:32+18:3914:53
14Anton FrendeliusHagaby GoIF Örebro1:05:40+18:4714:55
15Hans LibergOK Milan1:05:55+19:0214:58
16Henrik HallorLindebygdens OK1:06:06+19:1315:01
17Elias HaglundOK Djerf1:06:48+19:5515:10
18Henry VestergårdAlmby IK1:09:02+22:0915:41
19Maria HaglundOK Djerf1:09:14+22:2115:44
20Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:09:32+22:3915:48
21Stefan ÖbergOK Milan1:10:12+23:1915:57
22Johan NilssonLindebygdens OK1:10:45+23:5216:04
23Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:10:49+23:5616:05
24Håkan LibergOK Milan1:14:09+27:1616:51
25Malin WiklundAlmby IK1:14:39+27:4616:57
26Jessica KorkeakoskiOK Milan1:16:03+29:1017:17
27Roland KarlssonLindebygdens OK1:22:54+36:0118:50
28Kent KarlssonLindebygdens OK1:22:57+36:0418:51
29Anders NorgrenLindebygdens OK1:23:02+36:0918:52
30Ove JohanssonOK Järnbärarna1:25:57+39:0419:32
Claes GustavssonÖstra Almby FKej godkänd
Lage JonssonLindebygdens OKej godkänd
Karl-Göran WahlströmAlmby IKej godkänd
Jan GunnarssonHällefors OKej godkänd
Lennart LundhOK Tisarenej godkänd
Mats HaglundOK Djerfej godkänd
Håkan SvenssonAlmby IKutgått
Lars TörnblomHällefors OKutgått

Bana 3

2 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning JanegrenKFUM Örebro OK32:1612:24
2Anna JanegrenKFUM Örebro OK33:11+0:5512:45
3Lennart LindgrenOK Järnbärarna33:49+1:3313:00
4Bengt RobertssonAlmby IK39:06+6:5015:02
5Johnny BrandtHällefors OK39:43+7:2715:16
6Henrik SandbergKlubblös41:12+8:5615:50
7Asta SjöbergLindebygdens OK43:01+10:4516:32
8Helena BjörzénLindebygdens OK44:41+12:2517:11
9Mathias KransholmKFUM Örebro OK44:55+12:3917:16
10Gert IngvarssonLindebygdens OK46:09+13:5317:45
11Inga HolmströmOK Milan46:31+14:1517:53
12Lovisa ThybeckLindebygdens OK46:49+14:3318:00
13Eric EricssonLindebygdens OK49:06+16:5018:53
14Oliver ArnessonLindebygdens OK49:12+16:5618:55
15Nils MogrenHällefors OK50:12+17:5619:18
16Jörgen HolmströmOK Milan51:15+18:5919:42
17Bengt WisénLindebygdens OK52:36+20:2020:13
18Andreas RasuKlubblös53:46+21:3020:40
19Susanne HellsingLindebygdens OK57:17+25:0122:01
20Gunilla SandströmAlmby IK58:49+26:3322:37
21Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK1:05:11+32:5525:04
22Roland RohdeFellingsbro GOIF1:06:57+34:4125:45
23Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK1:09:09+36:5326:35
24Catharina KransholmKFUM Örebro OK1:10:47+38:3127:13
25Sofie ÖhrmanKlubblös1:26:16+54:0033:10

Bana 4

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne HaglundOK Djerf25:4812:54
2Elin AllerthKlubblös26:50+1:0213:25
3Eva KorkeakoskiOK Milan27:15+1:2713:37
4Ingrid ArnessonLindebygdens OK29:48+4:0014:54
5Klara ThybeckLindebygdens OK34:19+8:3117:09
6Lena LindgrenOK Järnbärarna36:03+10:1518:01
7Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK1:04:52+39:0432:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser