Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningstävling
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 3 september 2019

Bana 1

5 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EklöfOK Milan44:468:36
2Anton KruseKFUM Örebro OK54:46+10:0010:31
3Tomas L KarlssonLindebygdens OK1:04:21+19:3512:22
4Andreas MogrenOK Milan1:06:42+21:5612:49
5Tom KorkeakoskiOK Milan1:14:17+29:3114:17
6Anders JansHagaby GoIF Örebro1:24:24+39:3816:13
7Karin FägerlindCentrum OK1:26:02+41:1616:32
8Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:31:35+46:4917:36
9Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:34:12+49:2618:06
10Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:41:32+56:4619:31
Fredrik ArnessonLindebygdens OKutgått
Tomas VidfeltLindebygdens OKutgått

Bana 2

4 000 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per HåstlundAlmby IK42:5410:43
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro44:02+1:0811:00
3Mikael VestergårdAlmby IK46:03+3:0911:30
4Therese KorkeakoskiOK Milan48:44+5:5012:11
5Jessica KorkeakoskiOK Milan49:29+6:3512:22
6Anna-Maria BackrydLindebygdens OK49:43+6:4912:25
7Klas ThybeckLindebygdens OK51:07+8:1312:46
8Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro51:14+8:2012:48
9Hans LibergOK Milan51:48+8:5412:57
10Annika BrodinLindebygdens OK52:47+9:5313:11
11Jan-Åke IsraelssonOK Milan53:59+11:0513:29
12Henrik HallorLindebygdens OK54:37+11:4313:39
13Jakob BergKFUM Örebro OK57:10+14:1614:17
14Hans HelmerssonLindebygdens OK57:26+14:3214:21
15Åke MossbergOK Milan57:34+14:4014:23
16Mats HastadFellingsbro GOIF58:59+16:0514:44
17Anders RobertssonAlmby IK59:25+16:3114:51
18Jonas KlingLindebygdens OK1:00:08+17:1415:02
19Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:02:04+19:1015:31
20Johan NilssonLindebygdens OK1:02:45+19:5115:41
21Camilla KruseKFUM Örebro OK1:07:38+24:4416:54
22Henry VestergårdAlmby IK1:08:49+25:5517:12
23Håkan SvenssonAlmby IK1:10:49+27:5517:42
24Henrik HellborgCentrum OK1:12:17+29:2318:04
25Stefan ÖbergOK Milan1:12:44+29:5018:11
Jan GunnarssonHällefors OKej godkänd
Åke SundinHällefors OKej godkänd
Fredrik BernströmHagaby GoIF Örebroej godkänd
Peter ÅslundKFUM Örebro OKej godkänd
Johan GerdevågHagaby GoIF Örebroej godkänd
Johan HelanderHagaby GoIF Örebroej godkänd

Bana 3

3 000 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne ErikssonOK Milan36:4212:14
2Julia BergKFUM Örebro OK45:15+8:3315:05
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK47:37+10:5515:52
4Lennart LindgrenOK Järnbärarna47:44+11:0215:54
5Håkan MossbergOK Järnbärarna52:58+16:1617:39
6Ove JohanssonOK Järnbärarna54:38+17:5618:12
7Oliver ArnessonLindebygdens OK57:00+20:1819:00
8Per-Erik GustafssonLindebygdens OK59:09+22:2719:43
9Mikael GrönborgLindebygdens OK1:01:02+24:2020:20
10Anders NorgrenLindebygdens OK1:01:03+24:2120:21
11Eric EricssonLindebygdens OK1:03:36+26:5421:12
12Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:03:43+27:0121:14
13Hanna ArnessonLindebygdens OK1:04:13+27:3121:24
14Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro1:04:31+27:4921:30
15Johanna BergKFUM Örebro OK1:05:10+28:2821:43
16Gert IngvarssonLindebygdens OK1:06:07+29:2522:02
17Agneta HasselkvistOK Milan1:07:34+30:5222:31
18Johnny BrandtHällefors OK1:08:54+32:1222:58
19Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK1:16:18+39:3625:26
20Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:23:21+46:3927:47
21Mathias KransholmKFUM Örebro OK1:27:03+50:2129:01
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OKej godkänd
Leif HjulströmOK Milanej godkänd
Rolf PerssonOK Milanej godkänd
Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebroej godkänd
Bengt RobertssonAlmby IKej godkänd
Roland RohdeFellingsbro GOIFej godkänd
Nils MogrenHällefors OKej godkänd
Henning JanegrenKFUM Örebro OKej godkänd
Inga HolmströmOK Milanutgått
Bengt KammerlandOK Milanutgått
Bengt WisénLindebygdens OKutgått
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnautgått
Catharina KransholmKFUM Örebro OKutgått
Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebroutgått
Anna JanegrenKFUM Örebro OKutgått

Bana 4

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin RönnqvistOK Linné25:359:50
2Asta SjöbergLindebygdens OK29:48+4:1311:27
3Lovisa ThybeckLindebygdens OK29:51+4:1611:28
4Ida Sofie RönnqvistOK Linné29:57+4:2211:31
5Maud MossbergOK Järnbärarna36:08+10:3313:53
6Jörgen HolmströmOK Milan38:26+12:5114:46
7Susanne HellsingLindebygdens OK39:53+14:1815:20
8Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK42:48+17:1316:27
9Eva KorkeakoskiOK Milan45:58+20:2317:40
10Lena LindgrenOK Järnbärarna55:32+29:5721:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser