Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningstävling medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningstävling medel
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 10 september 2019

Bana 1

5 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EklöfOK Milan36:526:35
2Martin LarboIFK Lidingö SOK42:35+5:437:36
3Anton KruseKFUM Örebro OK42:47+5:557:38
4Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro47:40+10:488:30
5Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro48:11+11:198:36
6Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro48:35+11:438:40
7Tomas L KarlssonLindebygdens OK48:51+11:598:43
8Axel ThybeckLindebygdens OK49:20+12:288:48
9Tom KorkeakoskiOK Milan52:01+15:099:17
10Karin FägerlindCentrum OK54:11+17:199:40
11Evelina ErikssonLindebygdens OK55:33+18:419:55
12Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:00:26+23:3410:47
13Tomas VidfeltLindebygdens OK1:00:27+23:3510:47
14Sofia CarlssonLindebygdens OK1:01:08+24:1610:55

Bana 2

4 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan39:038:52
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan39:34+0:318:59
3Andreas MogrenOK Milan40:10+1:079:07
4Susanne ErikssonOK Milan42:06+3:039:34
5Anna-Maria BackrydLindebygdens OK42:28+3:259:39
6Jessica KorkeakoskiOK Milan43:31+4:289:53
7Annika BrodinLindebygdens OK46:03+7:0010:27
8Johanna BergKFUM Örebro OK46:33+7:3010:34
9Henrik HellborgCentrum OK49:23+10:2011:13
10Hans LibergOK Milan50:22+11:1911:26
11Per-Åke HullAlmby IK51:46+12:4311:45
12Åke MossbergOK Milan53:20+14:1712:07
13Håkan SvenssonAlmby IK54:24+15:2112:21
14Henrik HallorLindebygdens OK55:37+16:3412:38
15Ann-Britt GöranssonAlmby IK56:10+17:0712:45
16Kent KarlssonLindebygdens OK56:30+17:2712:50
17Bo DavidssonSolna OK57:01+17:5812:57
18Roland KarlssonLindebygdens OK58:13+19:1013:13
19Eddie IsraelssonLindebygdens OK58:47+19:4413:21
20Agneta HasselkvistOK Milan1:02:44+23:4114:15
21Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:02:59+23:5614:18
22Henning JanegrenKFUM Örebro OK1:12:38+33:3516:30

Bana 3

3 300 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK33:0110:00
2Kjell GustafssonOK Järnbärarna35:41+2:4010:48
3Hanna ArnessonLindebygdens OK37:25+4:2411:20
4Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK37:55+4:5411:29
5Stefan ÖbergOK Milan38:00+4:5911:30
6Lennart LindgrenOK Järnbärarna38:51+5:5011:46
7Anders NorgrenLindebygdens OK39:44+6:4312:02
8Mikael GrönborgLindebygdens OK39:48+6:4712:03
9Per-Erik GustafssonLindebygdens OK40:50+7:4912:22
10Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro41:10+8:0912:28
11Oliver ArnessonLindebygdens OK41:21+8:2012:31
12Henry VestergårdAlmby IK41:27+8:2612:33
13Ove JohanssonOK Järnbärarna43:59+10:5813:19
14Fredrik NilssonKFUM Örebro OK46:00+12:5913:56
15Inga HolmströmOK Milan47:18+14:1714:20
16Claes GustavssonÖstra Almby FK47:53+14:5214:30
17Elin RönnqvistOK Linné50:55+17:5415:25
18Henrik Sandbergklubblös51:39+18:3815:39
19Bengt RobertssonAlmby IK52:56+19:5516:02
20Gunilla SandströmAlmby IK55:29+22:2816:48
21Lovisa ThybeckLindebygdens OK55:31+22:3016:49
22Jörgen HolmströmOK Milan56:56+23:5517:15
23Bengt WisénLindebygdens OK58:11+25:1017:37
24Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK58:28+25:2717:43
25Rebecka JanssonOK Milan59:23+26:2217:59
26Mathias KransholmKFUM Örebro OK59:46+26:4518:06
27Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK1:04:28+31:2719:32
28Andreas RaskuEj klubbansluten1:04:39+31:3819:35
29Roland RohdeFellingsbro GOIF1:06:38+33:3720:11
30Lena LindgrenOK Järnbärarna1:15:23+42:2222:50
31Eva KorkeakoskiOK Milan1:16:07+43:0623:03
32Eric EricssonLindebygdens OK1:18:42+45:4123:50
33Catharina KransholmKFUM Örebro OK1:18:49+45:4823:53
Rolf HelmerssonLindebygdens OKej godkänd
Ella KruseKFUM Örebro OKej godkänd
Elisabeth ErikssonOK Milanutgått

Bana 4

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asta SjöbergLindebygdens OK18:0910:05
2Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK52:42+34:3329:16
3Per ThybeckLindebygdens OK57:49+39:4032:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser