Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närtävling OL-Alliansen GBOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närtävling OL-Alliansen GBOK
Arrangörsorganisation: Gränna-Bygdens OK
Datum: torsdag 4 juli 2019

Bana 1

2 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kuba KuceraUSK Praha23:3410:31
2Kacka KucerovaUSK Praha24:18+0:4410:50
3Jan WennerbergIF Hallby SOK31:14+7:4013:56
4Klarka ZakkourilovaUSK Praha36:09+12:3516:08
5Alma TrofastJönköpings OK36:53+13:1916:27
6Stig WikströmTenhults SOK38:32+14:5817:12
7Lennart LindbergIK Vista38:38+15:0417:14
8Gunilla YngveKlubblös41:30+17:5618:31
9Olof WalfridssonSOK Aneby45:03+21:2920:06
10Albin Gränna-Bygdens OK52:20+28:4623:21
11Martin HjellströmGränna-Bygdens OK52:21+28:4723:22

Bana 2

2 650 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva BaldrianovaUSK Praha24:259:12
2Måns SandahlIK Hakarpspojkarna30:05+5:4011:21
3Elliott RehnGränna-Bygdens OK32:57+8:3212:26
4Siri RehnGränna-Bygdens OK37:21+12:5614:05
5Hilma TrofastJönköpings OK38:15+13:5014:26
6Hans BredhIK Hakarpspojkarna39:33+15:0814:55
7Kristina HåmåsIK Hakarpspojkarna41:14+16:4915:33
8Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby42:26+18:0116:00
9Göran LillieströmSOK Aneby43:17+18:5216:20
10Yvonne Hyltse-EckertIK Hakarpspojkarna44:18+19:5316:43
11Bo AnderssonSol Tranås48:39+24:1418:21
12Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK55:30+31:0520:56
13Gösta LindblomÖlmstad IS1:03:20+38:5523:53
14Madelene Södergren OhrtSol Tranås1:03:48+39:2324:04
15Tilde BrickarpSol Tranås1:06:49+42:2425:12
16Molly BrickarpSol Tranås1:06:53+42:2825:14
Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Bana 3

3 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan WennerbergSOK Aneby41:4211:52
2Henrik OhrtSol Tranås44:21+2:3912:38
3Ola OlssonIK Hakarpspojkarna44:50+3:0812:46
4Ida ÖnstenIK Vista1:00:20+18:3817:11
5Samuel OlssonIK Hakarpspojkarna1:07:16+25:3419:09
6Monika KarlssonSol Tranås1:11:17+29:3520:18
7Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna1:12:05+30:2320:32
8Carolina ÖnstenIK Vista1:15:11+33:2921:25
9Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:21:03+39:2123:05
10Robert HjellströmGränna-Bygdens OK1:21:08+39:2623:06
11Anna TrofastJönköpings OK1:24:24+42:4224:02
Elin EkbladhSol Tranåsej godkänd

Bana 4

3 100 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LingIK Hakarpspojkarna26:358:34
2Vilda StraitUSK Praha28:17+1:429:07
3Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna28:46+2:119:16
4Sandra LingIK Hakarpspojkarna30:40+4:059:53
5Valca KopeckaUSK Praha30:56+4:219:58
6Hanka MaleckovaUSK Praha32:14+5:3910:23
7Karin BjörnlingerUlricehamns OK32:17+5:4210:24
8Sixten EkbladhSol Tranås33:04+6:2910:40
9Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna33:52+7:1710:55
10Marjana KucerovaUSK Praha34:12+7:3711:01
11Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna35:11+8:3611:20
12Terka AschermannovaUSK Praha35:20+8:4511:23
13Jolca StraitovaUSK Praha35:24+8:4911:25
14Markul KodejsovaUSK Praha37:19+10:4412:02
15Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna39:24+12:4912:42
16Kiki AschermannovaUSK Praha39:35+13:0012:46
17Vendy TeringlovaUSK Praha40:49+14:1413:10
18Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL40:50+14:1513:10
19Helenka ZakourilovaUSK Praha41:00+14:2513:13
20Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna41:33+14:5813:24
21Ada KasparovaUSK Praha42:48+16:1313:48
22Hana BeranovaUSK Praha42:59+16:2413:51
23Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna44:17+17:4214:17
24Gunnar AnderssonIK Vista45:33+18:5814:41
25Karin ÖhlinSOK Aneby45:42+19:0714:44
26Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna45:44+19:0914:45
27Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna47:33+20:5815:20
28Kent NeroMullsjö SOK47:37+21:0215:21
29Ellen OhrtSol Tranås48:46+22:1115:43
30Eva BerenovaUSK Praha49:59+23:2416:07
31Ida KarlssonOK Gränsen54:20+27:4517:31
32Lars KarlssonOK Gränsen54:21+27:4617:31
33Göran KarlssonSOK Aneby56:48+30:1318:19
34Gerd LindholmSol Tranås58:28+31:5318:51
35Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:04:54+38:1920:56
36Erik ElfÖlmstad IS1:10:22+43:4722:41
37Kjell LindholmSol Tranås1:10:28+43:5322:43
38Kajsa AnderssonÖlmstad IS1:34:14+1:07:3930:23
Göran ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anna Elf AnderssonÖlmstad ISej godkänd
Kerstin ElfÖlmstad ISej godkänd

Bana 5

4 820 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna43:058:56
2Nik PrusaUSK Praha45:10+2:059:22
3Emma LingIK Hakarpspojkarna46:36+3:319:40
4Honza KuceraUSK Praha46:49+3:449:42
5Anders MolinBoxholm-Mjölby OL49:46+6:4110:19
6Dan BolehovskyUSK Praha49:48+6:4310:19
7Mikael TrofastJönköpings OK51:01+7:5610:35
8Marys SterbaUSK Praha52:32+9:2710:53
9Göran NordSol Tranås54:59+11:5411:24
10Helena SandahlIK Hakarpspojkarna55:09+12:0411:26
11Niklas JakobssonSol Tranås55:32+12:2711:31
12Michael BolehovskyUSK Praha58:40+15:3512:10
13Michael HertinIK Hakarpspojkarna59:54+16:4912:25
14Håkan SvenssonIK Vista1:03:31+20:2613:10
15Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:04:12+21:0713:19
16Marie NordSol Tranås1:05:06+22:0113:30
17Albert BrickarpSol Tranås1:06:41+23:3613:50
18Maty ZakourilUSK Praha1:07:10+24:0513:56
19Leif AsplundJönköpings OK1:08:42+25:3714:15
20Tomas BaldrianUSK Praha1:10:16+27:1114:34
21Peter WaldenströmKlubblös1:10:44+27:3914:40
22Bo HenrikssonSOK Aneby1:11:18+28:1314:47
23Erik LingIK Hakarpspojkarna1:11:40+28:3514:52
24Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:30:57+47:5218:52
25Zdenda KodejsUSK Praha1:32:36+49:3119:12
26Pavel BolehovskyUSK Praha1:33:50+50:4519:28
Adam TitzUSK Prahaej godkänd
Vasek ZakourilUSK Prahaej godkänd
Simon KarlssonSol Tranåsej godkänd
Lucie WeissovaJönköpings OKej godkänd

Bana 6

7 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna50:287:05
2Joar HertinIK Hakarpspojkarna50:46+0:187:07
3Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna53:16+2:487:28
4Markus HederskogIK Hakarpspojkarna54:03+3:357:35
5Arvid NordIK Hakarpspojkarna56:42+6:147:57
6Boris NavratilJönköpings OK1:00:04+9:368:26
7Mats JohanssonSol Tranås1:10:19+19:519:52
8Jari HuttunenSOK Aneby1:16:53+26:2510:47
9Michal PrusaUSK Praha1:24:20+33:5211:50
10Arvid ÖnstenIK Vista1:39:04+48:3613:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser