Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Göteborg-Majorna OK / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: onsdag 3 juli 2019

Svart

4 620 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AhlbäckFossum IF39:468:36
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK43:01+3:159:18
3Felix DrejmoOK Landehof44:32+4:469:38
4Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK45:41+5:559:53
5Victor AxbomOK Landehof47:03+7:1710:11
6Willy FjällborgStenungsunds OK47:54+8:0810:22
7Sven GranforsOK Landehof48:31+8:4510:30
8Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb48:43+8:5710:32
9Henrik NordholmSävedalens AIK49:32+9:4610:43
10Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb50:43+10:5710:58
11Stefan KinellIFK Göteborg Orientering50:47+11:0110:59
12Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK50:50+11:0411:00
13Jussi AumoKungälvs OK50:59+11:1311:02
14Frida BrogrenSävedalens AIK51:17+11:3111:06
15Anders FogelbergVästvärmlands OK51:20+11:3411:06 Ladda ner rutt i gpx-format
16Johan EngebrattGöteborgs SK52:04+12:1811:16
17Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK52:13+12:2711:18
18Sabina AumoKungälvs OK52:50+13:0411:26
19Amilia BjörklundSävedalens AIK53:07+13:2111:29
20Anders AspMölndal Outdoor IF53:26+13:4011:33
21Erik AderstedtKungälvs OK54:36+14:5011:49
22John GabrielssonSävedalens AIK55:02+15:1611:54
23Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK55:21+15:3511:58
24Simon BååthSävedalens AIK55:37+15:5112:02
25Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb55:58+16:1212:06
26Stina BergSävedalens AIK56:33+16:4712:14
27Mattias BååthSävedalens AIK56:34+16:4812:14
28Magnus HomannOK Orinto57:02+17:1612:20
29Marcus LammFrölunda OL57:21+17:3512:24
30Isabella AumoKungälvs OK57:39+17:5312:28
31Hans MelinGöteborg-Majorna OK57:50+18:0412:31
32Jeannette AumoKungälvs OK58:34+18:4812:40
33Sofia EbermarkSävedalens AIK59:15+19:2912:49
34Filippa SpånérSävedalens AIK59:59+20:1312:59
35Peter AugustssonGöteborgs SK1:00:31+20:4513:05
36Johan WettergrenFK Herkules1:00:41+20:5513:08
37Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:00:51+21:0513:10
38Pär MoqvistLerums SOK1:00:59+21:1313:11
39Joel HolmbergUlricehamns OK1:01:13+21:2713:15
40Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK1:01:20+21:3413:16
41Henrik BrusSävedalens AIK1:01:57+22:1113:24
42Magnus AlinderSjövalla FK1:02:33+22:4713:32
43Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:03:01+23:1513:38
44Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:03:23+23:3713:43
45Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK1:03:30+23:4413:44
46Per BaierTolered-Utby Ol-klubb1:03:47+24:0113:48
47Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:04:21+24:3513:55
48Lovisa MoqvistLerums SOK1:05:47+26:0114:14
49Joel AnderssonIK Gandvik1:07:23+27:3714:35
50Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:08:22+28:3614:47
51Filip LemanGöteborgs SK1:09:03+29:1714:56
52Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:09:25+29:3915:01
53Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK1:09:37+29:5115:04
54Therese LjungbergGöteborgs SK1:09:49+30:0315:06
55Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:10:39+30:5315:17
56Daniel NybergMölndal Outdoor IF1:12:36+32:5015:42
57Anders LammFrölunda OL1:13:08+33:2215:49
58Tage KinellIFK Göteborg Orientering1:14:13+34:2716:03
59Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:15:11+35:2516:16
60Jennifer DavidssonGöteborg-Majorna OK1:16:08+36:2216:28
61Karolina WildheimMölndal Outdoor IF1:16:14+36:2816:30
62Lena FlinkFjärås AIK1:16:16+36:3016:30
63Susanne CoxLerums SOK1:16:52+37:0616:38
64Mikael FjällborgStenungsunds OK1:17:54+38:0816:51
65Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:18:09+38:2316:54
66Elin PoschJönköpings OK1:18:29+38:4316:59
67Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:18:48+39:0217:03
68Pernilla HanssonKlubblös1:19:45+39:5917:15
69Anna MartnerFrölunda OL1:21:02+41:1617:32
70Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:21:55+42:0917:43
71Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:22:56+43:1017:57
72Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:29:43+49:5719:25
73Bo LissLerums SOK1:35:50+56:0420:44
74Calle Randåker BokedalSjövalla FK1:44:40+1:04:5422:39
75Linda RandåkerSjövalla FK1:45:00+1:05:1422:43
76Linus AugustssonGöteborgs SK1:45:43+1:05:5722:52
77Linus KarlssonIF Rigor1:50:47+1:11:0123:58
78Peter RamleSjövalla FK2:09:22+1:29:3628:00
79Hans EricssonHalmstad OK2:39:17+1:59:3134:28
Sven OhrvikKonnerud ILej godkänd
Lars SelbergKlubblösej godkänd
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anders BjörklundSävedalens AIKej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Tobias JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Martin SykGöteborgs SKej godkänd
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Per NordholmSävedalens AIKej godkänd
Eleonora AlinderSjövalla FKej godkänd
Ingrid AlinderSjövalla FKej godkänd
Malin LammFrölunda OLej godkänd
Fabian AlinderSjövalla FKej start
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OKej start
Arvid HammarFK Herkulesej start
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OKej start
Martin LammFrölunda OLej start
Oliwer LundbergOK Bävernej start
Elsa MoqvistLerums SOKej start
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start

Röd

3 320 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LindströmIF Hagen42:5312:55
2Klara WallinderGöteborg-Majorna OK43:38+0:4513:08
3Laila B HöglundFK Herkules45:39+2:4613:45
4Anna LebarGöteborg-Majorna OK47:04+4:1114:10
5Fredrik BergströmFrölunda OL48:04+5:1114:28
6Ragnar UppströmFK Herkules48:14+5:2114:31
7David GabrielssonSävedalens AIK50:08+7:1515:06
8Henrik RosholmEj klubbansluten50:10+7:1715:06
9Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK53:42+10:4916:10
10Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb54:23+11:3016:22
11Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb54:37+11:4416:27
12Solveig EdenblomSjövalla FK56:38+13:4517:03
13Nisse KarlssonSävedalens AIK56:57+14:0417:09
14Jeppe HanssonFossum IF57:00+14:0717:10
15Miranda WallströmSävedalens AIK57:50+14:5717:25
16Veslemøy SolbergKonnerud IL1:00:35+17:4218:14
17Karin AlthoffKungälvs OK1:00:48+17:5518:18
18Sören SvenssonSjövalla FK1:00:49+17:5618:19
19Jonas OlandersLerums SOK1:06:19+23:2619:58
20Axel MendesKlubblös1:07:09+24:1620:13
21Malin DahlbergEj klubbansluten1:07:44+24:5120:24
22Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK1:07:46+24:5320:24
23Eva Lamm-BergströmFrölunda OL1:08:04+25:1120:30
24Ulrika OdénFjärås AIK1:08:28+25:3520:37
25Marie-Louise LarssonLerums SOK1:08:58+26:0520:46
26Tova LarssonLerums SOK1:09:34+26:4120:57
27Per LjungbergOK Alehof1:09:45+26:5221:00
28Clas BörjessonIK Uven1:10:15+27:2221:09
29Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK1:10:47+27:5421:19
30Niklas RosholmEj klubbansluten1:11:52+28:5921:38
31Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:12:33+29:4021:51
32Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:19:03+36:1023:48
33Malin FridlundEj klubbansluten1:22:00+39:0724:41
34Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:24:19+41:2625:23
Maria EngebrattGöteborgs SKej godkänd
Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jessica AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Emil AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd
Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Audun TengsFK Herkulesej godkänd
Jane MelinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Linus AlinderSjövalla FKej godkänd
Olof BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd
Jane McpheatFK Herkulesutgått
Daniel GudmundssonOK Landehofutgått
Lukas GudmundssonOK Landehofutgått
Anette BernhedSävedalens AIKej start

Gul

2 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea IvarssonKlubblös44:0017:48
2Lennart GustavssonIK Uven52:24+8:2421:12
3Inga GustavssonIK Uven58:29+14:2923:40
4Moa WallströmSävedalens AIK59:37+15:3724:08
5Johannes HolmbergUlricehamns OK1:00:08+16:0824:20
6David BergströmFrölunda OL1:03:15+19:1525:36
7Pontus BergströmFrölunda OL1:07:20+23:2027:15
Hasse PalméKlubblösej godkänd
Karin BergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stefan NilssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jacob HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Evelina BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OKej godkänd
Hedvig AugustssonGöteborgs SKutgått
Anna ForsaeusGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser