Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Lång
Arrangörsorganisation: Stenungsunds OK
Datum: torsdag 29 augusti 2019

Vit

1 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid LanneKungälvs OK25:3813:42
2Nelly GrothKungälvs OK31:32+5:5416:51
3Stina HelgessonKungälvs OK33:00+7:2217:38
4Elin ZachrissonKungälvs OK34:26+8:4818:24
5Malva JarlKungälvs OK34:56+9:1818:40
6Felix AumoKungälvs OK40:00+14:2221:23
7Vilgot NilssonStenungsunds OK42:22+16:4422:39
8Thelma NynäsKungälvs OK1:10:00+44:2237:25
9Charlotta NynäsKungälvs OK1:10:06+44:2837:29
10Adeline SalekärrKungälvs OK1:32:25+1:06:4749:25
Valdemar NilssonStenungsunds OKej godkänd
Evelina BjörkmanKungälvs OKej godkänd

Gul-Orange

2 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas NorrmanTrollhättans SOK39:5213:47
2Axel EkdalaKungälvs OK40:53+1:0114:08
3Rasmus GranängKungälvs OK1:09:25+29:3324:01
4Wilhelm HedendahlKungälvs OK1:28:53+49:0130:45
4Elisabeth PrinsKungälvs OK1:28:53+49:0130:45
Hilma EkströmStenungsunds OKej godkänd

Blå

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny EkströmStenungsunds OK49:4519:30
2Andre AlexanderssonKungälvs OK1:02:17+12:3224:25
3Eivor Steen-OlssonKungälvs OK1:07:16+17:3126:22
4Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:14:47+25:0229:19
5Anette LundborgKungälvs OK1:19:25+29:4031:08

Svart Kort

3 570 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK45:2812:44
2Mats KarlssonStenungsunds OK46:11+0:4312:56
3Susanne GranängKungälvs OK53:33+8:0515:00
4Anna BerlinKungälvs OK53:38+8:1015:01
5Hanna RangertKungälvs OK54:07+8:3915:09
6Mie ÖstlingKungälvs OK56:52+11:2415:55
7Lennart HermanssonStångenäs AIS57:10+11:4216:00
8Mikael FjällborgStenungsunds OK57:25+11:5716:04
9Maria LundStenungsunds OK58:58+13:3016:31
10Kristin EkdalaKungälvs OK1:01:28+16:0017:13
11Arne LundStenungsunds OK1:02:25+16:5717:29
12Christina BirathStenungsunds OK1:05:05+19:3718:13
13Rangert DisaKungälvs OK1:07:16+21:4818:50
14Lars NohleKungälvs OK1:08:56+23:2819:18
15Alwin EinarssonKungälvs OK1:10:56+25:2819:52
16Eva NilssonKungälvs OK1:12:06+26:3820:11
17Ulla EinarssonKungälvs OK1:12:55+27:2720:25
18Martin EnströmTrollhättans SOK1:17:01+31:3321:34
19Karin AlthoffKungälvs OK1:17:08+31:4021:36
20Petter AnderssonStenungsunds OK1:17:23+31:5521:40
Cecilia GrothKungälvs OKej godkänd
Mattias WahlbergStenungsunds OKej godkänd
Ulf PetterssonKungälvs OKej godkänd
Reine SpetzStenungsunds OKej godkänd
Kerstin Haugen LundStenungsunds OKej godkänd
Stefan JohanssonKungälvs OKej godkänd

Svart Lång

5 280 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy FjällborgStenungsunds OK50:519:37
2Jussi AumoKungälvs OK51:54+1:039:49
3Sabina AumoKungälvs OK54:38+3:4710:20
4Björn GrothKungälvs OK58:59+8:0811:10
5Johanna NilssonKungälvs OK1:00:04+9:1311:22
6Isabella AumoKungälvs OK1:01:02+10:1111:33
7Jan HanssonStenungsunds OK1:02:14+11:2311:47
8Erik ÖstlingKungälvs OK1:04:36+13:4512:14
9Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:05:04+14:1312:19
10Hans NilssonKungälvs OK1:07:41+16:5012:49
11Johan LundStenungsunds OK1:09:20+18:2913:07
12Erik AderstedtKungälvs OK1:09:21+18:3013:08
13Pär SvenssonStenungsunds OK1:13:02+22:1113:49
14Daniel HägerstrandKungälvs OK1:13:29+22:3813:55
15Filip JohanssonKungälvs OK1:19:41+28:5015:05
16Oscar LundborgKungälvs OK1:21:32+30:4115:26
17Linda WesterbergTrollhättans SOK1:25:43+34:5216:14
18Wilmer LindblomKungälvs OK1:26:54+36:0316:27
19Erik ÅsbladKungälvs OK1:27:03+36:1216:29
20Christian StiernstedtKungälvs OK1:33:38+42:4717:44
21Stefan L JohanssonKungälvs OK1:40:01+49:1018:56
22Erik LundStenungsunds OK1:51:43+1:00:5221:09
Lukas GrothKungälvs OKej godkänd
Lars ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Molly GranängKungälvs OKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser