Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nybro OK, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nybro OK, långdistans
Arrangörsorganisation: Nybro OK
Datum: måndag 9 april 2012

D21

7 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BrattOK Orion56:017:56
2Josefine CarlssonIFK Göteborg56:25+0:248:00
3Maria HolmstrandIFK Göteborg56:57+0:568:04
4Hanna PalmIK Hakarpspojkarna57:23+1:228:08
5Hanna WisniewskaOK Orion59:16+3:158:24
6Anna MorawskaKalmar OK1:00:19+4:188:33
7Malin AnderssonOK Nolaskogsarna1:01:19+5:188:41
8Moa Leijon-LindHaninge SOK1:01:20+5:198:41
9Marit KahrsHalden SK1:01:54+5:538:46
10Carlotta ScaletOK Orion1:02:00+5:598:47
11Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:03:10+7:098:57
12Paulina FaronKalmar OK1:05:29+9:289:17
13Elin SvenssonNässjö OK1:06:12+10:119:23
14Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:09:11+13:109:48
15Annica EngIFK Göteborg1:09:49+13:489:54
16Maria JohanssonTorsås OK1:11:11+15:1010:05
17Linda LarssonOK Dacke1:13:45+17:4410:27
18Malin AnnegårdCentrum OK1:15:50+19:4910:45
19Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK1:15:52+19:5110:45
20Linda SvenssonGävle OK1:24:36+28:3512:00
21Maria ThelinJönköpings OK1:35:03+39:0213:28
Emma RosénOK Njudungej godkänd
Katarina LindénVäxjö OKej godkänd
Sarah LindströmRonneby OKej start
Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIKej start

H21

11 010 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KarlssonHalden SK1:01:295:35
2Jonas PilbladIFK Göteborg1:01:38+0:095:35
3Mateusz WenslawOK Orion1:05:31+4:025:57
4Anton JohanssonOK Orion1:06:01+4:325:59
5Jakob EngIFK Göteborg1:07:41+6:126:08
6Måns SandgrenOK Orion1:07:53+6:246:09
7Per LenanderVäxjö OK1:08:25+6:566:12
8Marcin RichertKalmar OK1:08:36+7:076:13
9Håkan PeterssonIFK Göteborg1:09:32+8:036:18
10Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:10:31+9:026:24
11Aleksander BernaciakOK Orion1:10:34+9:056:24
12Daniel MillbournOK Skogsfalken1:12:25+10:566:34
13Håkan SvenssonBredaryds SOK1:12:33+11:046:35
14Jonas PalmSävedalens AIK1:13:27+11:586:40
15Mattias KarlssonVäxjö OK1:14:26+12:576:45
16Lukas NowackiRonneby OK1:14:32+13:036:46
17Pontus PeterssonOK Orion1:14:40+13:116:46
18Magnus SaagerOK Orion1:15:07+13:386:49
19Maciej GrabowskiKalmar OK1:15:20+13:516:50
20Aaron PrinceSävedalens AIK1:15:35+14:066:51
21Fredrik RosénJönköpings OK1:16:03+14:346:54
22Bartosz PawlakRonneby OK1:16:52+15:236:58
23Daniel GunnarssonOK Orion1:17:33+16:047:02
24Tony LarssonOK Skogsfalken1:18:41+17:127:08
25Emil AndreassonEmmaboda Verda OK1:22:08+20:397:27
26Niklas KarlssonVäxjö OK1:22:30+21:017:29
27Oscar BjörckOK Älme1:23:25+21:567:34
28Patrik JohanssonKexholms SK1:24:02+22:337:37
29Henrik AnderssonBredaryds SOK1:24:39+23:107:41
30Viktor TovessonOK Orion1:26:18+24:497:50
31Erik LennartssonSOK Viljan1:27:18+25:497:55
32Niclas TjernlundOK Vilse 871:28:45+27:168:03
33Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb1:28:49+27:208:04
34Ted GustavssonMalmö OK1:29:22+27:538:07
35Martin GranqvistFK Göingarna1:33:09+31:408:27
36Thord HultbergSOK Viljan1:34:27+32:588:34
37Dawid StefanskiRonneby OK1:35:35+34:068:40
38Tommaso ScaletUnione Sportiva Primiero A.S.D1:36:59+35:308:48
39Jonathan AndersonKexholms SK1:38:49+37:208:58
40Slawomir CyglerKalmar OK1:42:11+40:429:16
41Jens NordalStigmännen Karlshamns OK1:46:12+44:439:38
42Robert SundströmFK Friskus-Varberg2:08:45+1:07:1611:41
43Mattias HenrikssonCentrum OK2:17:52+1:16:2312:31
Jonas HalaiCentrum OKej godkänd
Mattias HolmstrandIFK Göteborgej godkänd
Jens WicksénCentrum OKej godkänd
Olof SandgrenOK Orionej godkänd
Mats Erik MalmbergJönköpings OKej godkänd
David VibergVäxjö OKej start
Dennis PerssonVäxjö OKej start
Isak BergmanOK Skogsfalkenej start
Tom OlaussonOK Orionej start

D21 Kort

5 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina NorinIFK Göteborg41:068:08
2Maria GustafssonSävedalens AIK47:16+6:109:21
3Cecilia BerganderEksjö SOK48:18+7:129:33
4Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK48:33+7:279:36
5Åsa LindströmBredaryds SOK49:56+8:509:53
6Åsa LinnersjöSöders-Tyresö53:26+12:2010:34
7Anna ArvidssonKalmar OK55:14+14:0810:56
8Anna JosefssonOK Orion1:04:40+23:3412:48
Sara JohanssonBredaryds SOKej start

H21 Kort

8 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BergerOK Orion1:07:148:21
2Robin ÖhrnOK Bävern1:35:17+28:0311:50

D18

5 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SvenssonNässjö OK44:548:53
2Johanna AnderssonSOK Aneby1:01:00+16:0612:04

H18

6 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonOK Orion45:036:38
2Erik KarlssonMålilla OK48:09+3:067:06
3Johan SandlundOK Njudung50:56+5:537:30
4Philip PerssonOK Orion51:32+6:297:36
5Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna57:44+12:418:30
6Johan WennermarkOK Skogsfalken58:00+12:578:33
7Oskar PetterssonOK Njudung1:04:50+19:479:33
8Henrik PetterssonVästerviks OK1:13:24+28:2110:49
9Emil OlssonOK Orion1:15:02+29:5911:04
10Andreas HenryssonOK Dacke1:17:22+32:1911:24
11Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK1:19:57+34:5411:47
12Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK1:28:27+43:2413:02
Erik HolmbergJönköpings OKej start
Oscar AndersonKexholms SKej start
Josef SvalbringMålilla OKej start

D16

4 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LundgrenVäxjö OK37:398:31
2Tilda JohanssonOK Orion40:46+3:079:13
3Amanda JohanssonOK Dacke43:13+5:349:46
4Sara FreylandSOK Aneby53:42+16:0312:08
5Petra OlejnikSOK Viljan54:48+17:0912:23
6Elin LundqvistNybro OK55:21+17:4212:31
7Linnéa AnderssonBredaryds SOK57:21+19:4212:58
Hedwig Almqvist-HaasNybro OKej start
Emelie AnderssonHultsfreds OKej start
Eirin AnderssonVimmerby OKej start
Karin BjörnlingerIK Vistaej start

H16

5 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theodor WahlbomOK Orion40:457:42
2Oskar LindSOK Viljan41:26+0:417:49
3Henrik EklundVäxjö OK42:25+1:408:01
4Sven EngströmLinköpings OK45:16+4:318:33
5Anton EricksonBodafors OK46:49+6:048:51
6Adam EricksonBodafors OK47:16+6:318:56
7Amadeus HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb47:53+7:089:03
8Albin EvertssonVäxjö OK50:44+9:599:35
9Edvin AnderssonVärend GN OL50:51+10:069:36
10Herman BillingMålilla OK1:08:47+28:0213:00
Markus NordmarkNässjö OKej start
Lucas SundbladEksjö SOKej start

D16 Kort

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HolmbergJönköpings OK1:05:5517:18

H16 Kort

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik IngholtNybro OK1:03:1616:36
Johannes LindvallNybro OKej start

D14

3 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Myrra CarlssonOK Orion36:039:14
2Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK37:37+1:349:38
3Elsa AnderssonBredaryds SOK42:33+6:3010:54
4Amelia SkalbergBredaryds SOK43:44+7:4111:12
5Agnes MaxsonOK Bävern1:06:44+30:4117:06
Sophia BjörnlingerIK Vistaej start

H14

3 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LundbergOK Bävern26:256:46
2Oliver LundbergOK Bävern27:48+1:237:07
3Filip TrofastBredaryds SOK28:58+2:337:25
4Andreas JonssonOK Orion30:20+3:557:46
5Oscar JohanssonOK Dacke32:24+5:598:18
6Lukas LundgrenVäxjö OK32:36+6:118:21
7Eric LöfkvistOK Njudung36:27+10:029:20
8Emil JohanssonOK Bävern38:57+12:329:59
9Albin LagerNässjö OK39:29+13:0410:07
10Benjamin SturekSOK Viljan40:23+13:5810:21
11Albin HenryssonOK Dacke42:42+16:1710:56
12Erik LiljebjörnNybro OK45:18+18:5311:36
13Carl EkbringKexholms SK48:05+21:4012:19
14Joakim BjörkegrenGotlands Bro Orienteringsklubb1:12:17+45:5218:32
15Carl JohanssonBredaryds SOK1:13:02+46:3718:43
Elias AnderssonVärend GN OLej godkänd
Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OKej godkänd

D14 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda RominGotlands Bro Orienteringsklubb35:4212:53

H14 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan JohanssonNybro OK25:419:16

D12

2 680 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba BerglinOK Dacke19:117:09
2Ella PalmIK Hakarpspojkarna20:16+1:057:33
3Linnea DagsbergOK Orion21:21+2:107:57
4Ellen WahlbomOK Orion21:32+2:218:02
5Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK23:08+3:578:37
6Linnea SkalbergBredaryds SOK23:16+4:058:40
7Lovisa JohanssonOK Dacke24:55+5:449:17
8Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna25:22+6:119:27
9Stina JohanssonOK Bävern25:50+6:399:38
10Beata PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb27:21+8:1010:12
11Johanna WilhelmssonOK Dacke27:54+8:4310:24
12Alma EvertssonLessebo OK29:10+9:5910:52
13Alicia LundgrenVäxjö OK30:18+11:0711:18
Wilma BerganderEksjö SOKej start
Ofelia Almqvist-HaasNybro OKej start

H12

2 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK17:136:25
2Linus LundbergOK Bävern17:15+0:026:26
3Gustav RuneforsVäxjö OK18:09+0:566:46
4Gunnar EngströmLinköpings OK19:07+1:547:07
5Rasmus VirginGotlands Bro Orienteringsklubb22:22+5:098:20
6Simon ErikssonEmmaboda Verda OK24:06+6:538:59
7Olle SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb24:32+7:199:09
8Filip AnderssonHultsfreds OK24:48+7:359:15
9Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK26:29+9:169:52
10Simon FreylandSOK Aneby26:45+9:329:58
11Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna27:33+10:2010:16
12Edvin SchillerOK Njudung31:15+14:0211:39
Albin TollOK Njudungej start
Hugo DjurstedtEksjö SOKej start

D12 Kort

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet MikkelsenSOK Viljan32:3013:29
Alma MaxsonOK Bävernej start

H12 Kort

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David NeroNässjö OK28:4211:54

D10

2 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna13:456:09
2Linda JonssonOK Orion14:32+0:476:31
3Emma LingJönköpings OK16:05+2:207:12
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna16:42+2:577:29
5Elin RindstigSOK Viljan17:48+4:037:58
6Amanda KarmetunOK Njudung18:02+4:178:05
7Selma NiemiEmmaboda Verda OK20:01+6:168:58
Ella BrattOK Orionej godkänd
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Alva LoreforsIK Hakarpspojkarnaej start

H10

2 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KronmarFK Vittus15:006:43
1Hugo EricssonVäxjö OK15:006:43
3Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK15:51+0:517:06
4Oskar KarlssonMålilla OK19:30+4:308:44
5Erik LingJönköpings OK19:39+4:398:48
6Olle KallebäckEmmaboda Verda OK22:47+7:4710:13
Rasmus JohanssonNybro OKej start

H35

8 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frans SvenssonFK Finn1:05:478:11
2Patrik SjökvistOK Orion1:06:31+0:448:17 Ladda ner rutt i gpx-format
3Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:09:42+3:558:40
4Olof IngemarssonFK Vittus1:10:02+4:158:43
5Marcus AlexanderssonKalmar OK1:10:51+5:048:49
6Jan JohanssonFrölunda OL1:51:06+45:1913:50

D40

5 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion40:027:58
2Anna-Karin JonssonOK Orion42:06+2:048:23
3Marie BerglinOK Dacke44:57+4:558:57
4Maria RindstigSOK Viljan45:20+5:189:01
5Anna SvenssonSOK Viljan46:31+6:299:15
6Anna Nero NordmarkNässjö OK47:48+7:469:31
7Annika EricssonVäxjö OK48:59+8:579:45
8Anna MattssonVärend GN OL52:05+12:0310:22
9Maria HolmbergJönköpings OK54:33+14:3110:51
10Jessica BjörckOK Älme59:23+19:2111:49
11Sara HektorJärla Orientering1:07:31+27:2913:26
12Carola BillingHultsfreds OK1:22:56+42:5416:31
Susanna DjurstedtEksjö SOKej start

H40

7 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna50:196:39
2Våge RindstigSOK Viljan53:15+2:567:03
3Magnus LarssonOK Dacke53:23+3:047:04
4Tony LövdahlSOK Viljan54:16+3:577:11
5Anders HåkanssonOK Orion55:10+4:517:18
6Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna57:13+6:547:34
7Tobias BorgerKalmar OK1:01:05+10:468:05
8Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:02:54+12:358:19
9Anders LingJönköpings OK1:04:05+13:468:29
10Björn KarlssonKexholms SK1:10:24+20:059:19
11Per SigvardsonBredaryds SOK1:12:33+22:149:36
12Magnus TrofastBredaryds SOK1:12:39+22:209:37
13Anders PetterssonOK Njudung1:18:08+27:4910:20
14ROBERT HJELMVimmerby OK1:19:32+29:1310:32
15Johan BillingMålilla OK1:28:32+38:1311:43
16Ulf IsakssonHässleby SOK1:38:53+48:3413:05
17Urban BillingHultsfreds OK1:40:13+49:5413:16
18Lars BjörckOK Älme1:41:32+51:1313:26
19Andreas G. AinemoHultsfreds OK1:47:38+57:1914:15
20Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:49:59+59:4014:34
21Stefan PeterssonKalmar OK1:58:27+1:08:0815:41
Magnus EricssonVäxjö OKej godkänd
Dennis TollOK Njudungej start
Fredrik SvenssonJönköpings OKej start

D45

4 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkbringKexholms SK42:139:21
2Kristina JohanssonBredaryds SOK42:55+0:429:30
3Gitte EngströmLinköpings OK45:10+2:5710:00
4Anna RosénOK Njudung45:32+3:1910:05
5Anne JohanssonOK Dacke45:51+3:3810:09
6Karin FreylandSOK Aneby47:44+5:3110:35
7Anne LindellKalmar OK50:56+8:4311:17
8Pia LundbergOK Bävern55:35+13:2212:19
9Gunilla GustavssonOK Orion56:29+14:1612:31
10Marie SvalbringMålilla OK1:07:31+25:1814:58
Christina SternerOK Njudungej godkänd
Helena KarlssonNässjö OKej start
Carina BerganderEksjö SOKej start

H45

6 850 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas BrattOK Orion46:296:47
2Sven LundgrenVäxjö OK49:09+2:407:10
3Jonas PerssonTorsås OK49:31+3:027:13
4Mats LjungqvistKexholms SK53:29+7:007:48
5Kristian PalmIK Hakarpspojkarna53:40+7:117:50
6Patrik RosénVäxjö OK54:07+7:387:54
7Jonas BergforsSOK Viljan55:53+9:248:09
8Magnus SvenssonNässjö OK56:45+10:168:17
9Magnus PorleVäxjö OK57:52+11:238:26
10Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna58:06+11:378:28
11Peter LindSOK Viljan59:02+12:338:37
12Mats SöderbergKalmar OK1:01:22+14:538:57
13Lars ElfversonKalmar OK1:01:27+14:588:58
14Magnus HektorJärla Orientering1:04:22+17:539:23
15Jonas AnderssonVärend GN OL1:04:26+17:579:24
16Stefan JohanssonBredaryds SOK1:04:54+18:259:28
17Mikael WahlbomOK Orion1:06:51+20:229:45
18Mikael ÖhrnOK Bävern1:07:41+21:129:52
19Peter LönnVäxjö OK1:07:48+21:199:53
20Anders SvalbringMålilla OK1:08:40+22:1110:01
21Urban AndersonKexholms SK1:15:17+28:4810:59
Ulf JohanssonOK Dackeej godkänd
Per FranssonOK Njudungej start
Stefan BerglinOK Dackeej start
Tomas KarlssonKexholms SKej start

D50

4 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda Spjut-AsplundJärla Orientering46:1710:34
2Kerstin TjernlundOK Vilse 8747:41+1:2410:53
3Kristina JohanssonKalmar OK50:41+4:2411:34
4Maria AnderssonBredaryds SOK56:10+9:5312:49
5Anne-Marie EricssonKristinehamns OK1:01:49+15:3214:06
6Ingalill OlssonOK Orion1:02:18+16:0114:13
7Ann BrenanderSOK Viljan1:02:22+16:0514:14
Agneta OlivestamVimmerby OKej start

H50

6 180 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK43:467:04
2John E ErikssonVäxjö OK44:16+0:307:09
3John CarlssonVärend GN OL44:26+0:407:11
4Tore TjernlundOK Vilse 8745:44+1:587:24
5Thomas HenmyrOK Vilse 8747:06+3:207:37
6Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna47:23+3:377:40
7Kent OlssonOK Orion47:56+4:107:45
8Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK48:10+4:247:47
9Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb49:34+5:488:01
10Bengt HesslekransOK Njudung49:49+6:038:03
11Gunnar KarlssonMålilla OK49:54+6:088:04
12Johan TallhageSkarpnäcks OL50:35+6:498:11
13Göran MånssonOK Dacke53:44+9:588:41
14Mats KarlssonOK Vilse 8754:12+10:268:46
15Jan AnderssonKalmar OK54:38+10:528:50
16Jan KarlssonVäxjö OK56:37+12:519:09
17Göran PerssonVärend GN OL56:38+12:529:09
18Per-Ivan EngströmOK Orion1:00:05+16:199:43
19Sverker ErikssonOK Gynge1:03:44+19:5810:18
20Ingemar MånssonRonneby OK1:07:17+23:3110:53
21Anders PetterssonVästerviks OK1:14:37+30:5112:04
22Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:25:04+41:1813:45 Ladda ner rutt i gpx-format
Sten GunnarssonSOK Viljanej start
Peter AnderssonOK Orionej start
Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarnaej start

D55

4 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona PalmLessebo OK54:1312:22
2Siv LarssonVäxjö AIS1:24:10+29:5719:12
Bente KällVäxjö OKej start
Britt-Marie CarlssonSOK Viljanej start

H55

5 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart KalenSOK Viljan44:428:03
2Kjell NeroNässjö OK47:08+2:268:29 Ladda ner rutt i gpx-format
3Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna47:33+2:518:34
4Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna48:08+3:268:40
5Roger ThörnOK Vilse 8750:29+5:479:05
6Leif SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb51:23+6:419:15
7Ulf SvenssonOK Njudung54:13+9:319:46
8Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna54:58+10:169:54
9Jan DanielssonKalmar OK55:54+11:1210:04
10Bo SalomonssonKalmar OK1:00:33+15:5110:54
11Christer FolkessonEksjö SOK1:03:43+19:0111:28
12Arne AnderssonBredaryds SOK1:04:58+20:1611:42
13Per SvenssonRonneby OK1:08:08+23:2612:16
Björn AxemoHultsfreds OKej godkänd
Manfred OlejnikSOK Viljanej godkänd
Stefan CarlssonSOK Viljanej godkänd

D60

3 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel MånssonOK Vilse 8742:0711:28
2Lena SöderbergOK Skogsfalken43:27+1:2011:50
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK44:40+2:3312:10
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK44:43+2:3612:11
Kristin JohanssonOK Dackeej start

H60

5 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK44:538:51
2Björn PalmLessebo OK46:43+1:509:12
3Åke ArvidssonHultsfreds OK49:15+4:229:42
4Hans SvensonSOK Viljan51:19+6:2610:07
5Kenneth FagerFK Vittus53:42+8:4910:35
6Ingemar ZiljatOK Djerf54:22+9:2910:43
7Sven-Olof LarssonVäxjö AIS55:57+11:0411:02
8Bengt ElmerssonVärend GN OL56:04+11:1111:03
9Anders PerssonOK Vilse 8756:42+11:4911:11
10Leif AxelssonMålilla OK56:44+11:5111:11
11Anders WidénOLG Säuliamt57:46+12:5311:23
12Tommy OlaussonSOK Aneby1:05:03+20:1012:49
13Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken1:08:19+23:2613:28
14Göran SvensonSOK Viljan1:08:50+23:5713:34

D65

3 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:4313:08
2Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK47:29+1:4613:38
3Harriet KarlssonTorsås OK1:05:12+19:2918:44
4Laila ErlandssonMålilla OK1:07:46+22:0319:28
5May-Sofie OlssonForserums SOK1:07:59+22:1619:32
6Barbro BobäckLångshyttans AIK OK1:09:01+23:1819:49
7Kerstin GunnarssonNässjö OK1:12:28+26:4520:49
8Siv EkelöfVärend GN OL1:13:12+27:2921:02
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Margareta LarssonOK Njudungej start
Ann-Mari PerssonVäxjö OKej start

H65

4 570 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK39:188:35
2Stefan G LarssonOK Njudung39:44+0:268:41
3Roland NilssonSOK Viljan47:52+8:3410:28
4Bo TuressonOK Bävern48:08+8:5010:31
5Ingemar AnderssonOK Orion48:31+9:1310:36
6Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL49:32+10:1410:50
7Stellan AhnströmForserums SOK49:39+10:2110:51
8Hans SjögrenAlvesta SOK49:58+10:4010:56
9Lars-Åke ÅbergKalmar OK51:52+12:3411:20
10Lennart BohmanFK Vittus52:24+13:0611:27
11Jan-Ove HedstigVäxjö OK56:01+16:4312:15
12Johnny GustafssonGamleby OK59:17+19:5912:58
13Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK59:19+20:0112:58
14Arne SvenssonOK Njudung1:00:47+21:2913:18
15Göran KarlssonLessebo OK1:01:00+21:4213:20
16Åke BorgerAnkarsrums OK1:08:38+29:2015:01
17Leif IngemarssonFK Vittus1:09:36+30:1815:13
18Lars JohanssonÅlems OK1:12:33+33:1515:52
19Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:13:27+34:0916:04
20Christer SvenssonFK Finn1:43:23+1:04:0522:37
Gunnar EnbergMålilla OKej godkänd
Kent EkdahlEmmaboda Verda OKej start
Tommy OlssonOK Dackeej start
Rolf LindhJönköpings OKej start
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OKej start

D70

3 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK36:4311:32
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK45:42+8:5914:22
3Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK49:21+12:3815:31
4Ann-Marie BirgerssonForserums SOK52:46+16:0316:35

H70

4 140 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LinnersjöOK Orion37:289:02
2Roland KarlssonRonneby OK43:34+6:0610:31
3Rolf JakobsonAlfta-Ösa OK44:09+6:4110:39
4Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK45:09+7:4110:54
5Alf OlssonForserums SOK46:43+9:1511:17
6Stig KarlssonTorsås OK47:46+10:1811:32
7Stig KarlssonLessebo OK48:07+10:3911:37
8Erling EkelöfVärend GN OL49:04+11:3611:51
9Hubert HugossonOK Gynge54:24+16:5613:08
10Rune GunnarssonNässjö OK55:01+17:3313:17
11Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK56:10+18:4213:34
12Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF56:43+19:1513:41
13Lars LindénOK Gynge57:30+20:0213:53
14Göran ThourVärend GN OL1:00:56+23:2814:43
Ragnar OlssonRonneby OKej godkänd
Hagbert PerssonVäxjö OKej start
Kurt BergstrandLessebo OKej start

D75

3 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8758:2618:19
2Laila MalmqvistVäxjö OK1:05:35+7:0920:33

H75

3 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gillis AlmVäxjö OK46:3512:41
2Allan HåkanssonSOK Viljan47:42+1:0712:59
3Sven-Olof LundinSol Tranås51:06+4:3113:55
4Leif SjögrenOK Orion52:09+5:3414:12
5Mats BirgerssonForserums SOK54:50+8:1514:56
6Per LarssonJönköpings OK55:22+8:4715:05
7Göran FolkessonRonneby OK57:14+10:3915:35
8Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan58:19+11:4415:53
9Werner TörnblomVäxjö OK58:38+12:0315:58
10Bror ForsbergHaninge SOK1:08:15+21:4018:35
11Bertil StåhlKalmar OK1:16:35+30:0020:52
Evald JohanssonLessebo OKej start

H80

3 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK40:3912:44
2Henry GustafssonÅlems OK1:03:47+23:0819:59
Sven SvenssonFK Vittusej godkänd

Inskolning

1 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Oliver HåkanssonOK Orionfullföljt
Alvin JakobssonNybro OKfullföljt
Emilia JakobssonNybro OKfullföljt
Emma LarssonOK Dackefullföljt
Adam NeroNässjö OKfullföljt

U1

1 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna13:557:24
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna14:52+0:577:54
3Johan BjörckOK Älme15:32+1:378:15
4Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:35+1:408:17
5Olle EkbringKexholms SK16:11+2:168:36
6Markus LjungqvistKexholms SK18:49+4:5410:00
7Wilhelm KarmetunOK Njudung22:11+8:1611:47
8Frida SchillerOK Njudung22:47+8:5212:07
9Axel BrattOK Orion23:36+9:4112:33
10Vendela SturekSOK Viljan29:02+15:0715:26
11Hanna LundmarkSOK Viljan31:01+17:0616:29
12Minna PalmIK Hakarpspojkarna37:14+23:1919:48
Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarnaej start
Melker MaxsonOK Bävernej start
Ellen TollOK Njudungej start

U2

2 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian EvertssonLessebo OK19:168:38
2Filip HåkanssonOK Orion19:52+0:368:54
3Erik Rask HemmingsgårdEmmaboda Verda OK20:46+1:309:18
4Nora AnderssonVärend GN OL22:38+3:2210:08
5Folke SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb23:02+3:4610:19
6Theo LövdahlSOK Viljan23:28+4:1210:31
7Filippa SöderbergKalmar OK24:56+5:4011:10
8Ellen SigvardssonBredaryds SOK26:06+6:5011:42
9Hugo LarssonOK Dacke27:10+7:5412:10
10Erik AlrikssonNybro OK44:21+25:0519:53
Mimmi Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Agnes DjurstedtEksjö SOKej start

Öppen motion 1

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta BernboOK Orion29:4613:20
2Lena TorstenssonEmmaboda Verda OK32:42+2:5614:39

Öppen motion 2

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina JonssonFK Finn34:1410:04
Klas LoreforsIK Hakarpspojkarnaej start

Öppen motion 3

2 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina SturekSOK Viljan29:3410:40
2Johanna MaxsonOK Bävern29:41+0:0710:42
3Ulrika SandebäckÅlems OK38:48+9:1414:00
4Majvie AnnegårdSOK Viljan40:51+11:1714:44
5Gun-Britt HolmbergFK Vittus43:21+13:4715:38
6Marie PetterssonVästerviks OK45:45+16:1116:30
7Helen OlaussonSOK Aneby52:43+23:0919:01

Öppen motion 4

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AxelssonMålilla OK32:228:05
2Linda KarlssonLessebo OK37:01+4:399:15
3Justyna TynelskaKlubblös43:27+11:0510:51
4Marie MikkelsenSOK Viljan45:00+12:3811:15
5Yvonne SvillingFK Vittus1:13:27+41:0518:21
Pahn GardhemAlstermo IFej godkänd

Öppen motion 5

3 110 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune ThuressonOK Bävern33:1910:42
2Stellan HäggbrinkBerga SOK35:50+2:3111:31
3Jessica ElmerssonOK Bävern36:48+3:2911:49
4Emma OlssonTorsås OK37:51+4:3212:10
5Maria SundbergOK Njudung38:51+5:3212:29
6Pi PerssonOK Orion39:38+6:1912:44
7Mikael LeijonHaninge SOK39:46+6:2712:47
8Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan40:22+7:0312:58
9Susanne LindHaninge SOK41:19+8:0013:17
10Arja IngvarssonOK Vilse 8741:48+8:2913:26
11Stina HäggbrinkBerga SOK42:14+8:5513:34
12Anette AnderssonOK Nolaskogsarna42:50+9:3113:46
13Jonas PerssonAlstermo IF43:57+10:3814:07
14Thorwald FranssonOK Virdarna44:03+10:4414:09
15Emma AxelssonGöteborg-Majorna OK45:19+12:0014:34
16Anders AndreassonEmmaboda Verda OK45:24+12:0514:35
17Christina EvertssonLessebo OK46:06+12:4714:49
18Helena AnderssonSOK Aneby46:08+12:4914:50
19Britt AxelssonKalmar OK47:18+13:5915:12
20Jonas PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb48:38+15:1915:38
21Uno PeterssonTorsås OK49:31+16:1215:55
22Sofie SchillerOK Njudung49:32+16:1315:55
23Kristina FranssonOK Virdarna49:58+16:3916:03
24Pär EricksonBodafors OK50:26+17:0716:12
25Karl-Erik JonassonKalmar OK50:33+17:1416:15
26Tommy OlssonTorsås OK52:14+18:5516:47
27Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK52:29+19:1016:52
28Sandra DavidssonOK Bävern53:56+20:3717:20
29Lena LindströmBredaryds SOK54:12+20:5317:25
30Barbro NilssonAlvesta SOK56:29+23:1018:09
31Cecilia KarmetunOK Njudung56:47+23:2818:15
32Gunnar ElfversonKalmar OK1:03:13+29:5420:19
33Karin LindénOK Gynge1:09:32+36:1322:21
Karin HemmingsVimmerby OKej start
Kjell MaxsonOK Bävernej start

Öppen motion 6

5 670 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus KronmarFK Vittus52:049:10
2Magnus SchillerOK Njudung1:04:01+11:5711:17 Ladda ner rutt i gpx-format
3Emil TallhageCentrum OK1:04:53+12:4911:26
4Peter JoelssonÅlems OK1:09:53+17:4912:19
5Sven MikkelsenSOK Viljan1:10:04+18:0012:21
6Bo TallhageKalmar OK1:13:32+21:2812:58
7Björn DavidssonOK Bävern1:13:49+21:4513:01 Ladda ner rutt i gpx-format
8Tomas PeterssonSOK Viljan1:15:45+23:4113:21
9Katarina SvenssonCentrum OK1:16:21+24:1713:27
10Simon NilssonEksjö SOK1:18:07+26:0313:46
11Bo PeterssonLessebo OK1:18:49+26:4513:54
12Marina JohanssonOK Njudung1:19:05+27:0113:56
13Rickard HolmbergAlstermo IF1:20:45+28:4114:14
14Anna BorensvedEmmaboda Verda OK1:30:02+37:5815:52
Bo SvillingFK Vittusej godkänd

Öppen motion 7

5 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer AnderssonSOK Aneby55:279:59
2Marcus JohanssonMålilla OK58:21+2:5410:30
3Malin EngströmOK Orion1:16:05+20:3813:42
Anders JohanssonOK Dackeej godkänd
Ulla NilssonSOK Viljanej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola NybergOK Orion28:266:18
2Erik Folkesson BlomOK Orion29:31+1:056:32
3Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna38:12+9:468:28
4John ErikssonVäxjö OK39:29+11:038:45
5Henrik SvillingFK Vittus42:52+14:269:30
6Annika JosefssonOK Dacke45:05+16:399:59
7Joakim KarmetunOK Njudung46:22+17:5610:16 Ladda ner rutt i gpx-format
8Per SandlundOK Njudung46:35+18:0910:19
9Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna46:54+18:2810:23
10Stefan LindströmBredaryds SOK48:04+19:3810:39
11Sivert AxelssonKalmar OK49:16+20:5010:55
12Bernt MyrvoldSkarpnäcks OL50:15+21:4911:08
13Bengt NilssonAlvesta SOK52:13+23:4711:34
14Torbjörn SandebäckÅlems OK52:57+24:3111:44
15Carl SvenssonVäxjö OK53:33+25:0711:52
16Thomas OtsKlubblös54:24+25:5812:03
17Kerstin KarlssonMålilla OK54:36+26:1012:06
18Fredrik AugustssonOK Bävern54:42+26:1612:07
19Thomas AlmqvistVästerviks OK54:43+26:1712:07
20Ylva SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb55:17+26:5112:15
21Åsa HellqvistIFK Göteborg57:11+28:4512:40
22Roger BergvikVäxjö OK57:25+28:5912:43
23Christer NilssonFK Vittus57:27+29:0112:44
24Mariann JohanssonKexholms SK1:01:47+33:2113:41
25Emma BrenanderSOK Viljan1:02:29+34:0313:51
26Aldina ErikssonVäxjö OK1:16:23+47:5716:56
27Peter GustafssonOK Älme1:20:24+51:5817:49
Heino OtsKalmar OKej godkänd
Stefan N-DjurstedtEksjö SOKej start

Öppen motion 9

7 550 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LundqvistOK Orion51:026:45
2Johan EngströmOK Orion56:04+5:027:25
3Martin JohanssonOK Orion59:15+8:137:50
4Magnus ForsbergVärend GN OL1:04:28+13:268:32
5Jonas PetterssonLessebo OK1:08:18+17:169:02
6Magnus NilemyrKlubblös1:09:49+18:479:14
7Oskar JohanssonOK Dacke1:11:52+20:509:31
8Christian HolmbergFK Vittus1:21:03+30:0110:44
9Lars EricssonKlubblös1:23:05+32:0311:00
10Oskar HektorJärfälla OK1:29:51+38:4911:54
11Niclas JohanssonKlubblös1:42:38+51:3613:35
12Mikael PalmKalmar OK2:05:02+1:14:0016:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser